Bolesť brucha po kolonoskopii

sanna22
29. jún 2023

V utorok som absolvovala kolonoskopiu, mala som injekciu tak som nič ani necítila. Odstránili mi polyp, ale išlo všetko bez komplikácií. Od večera toho dňa ma doteraz pobolieva brucho, nie je to strašná bolesť, ani sa nijak nezhoršuje, občas to cítim viac, občas vôbec a tak nejak migruje. Normálne som bola aj na wc bez krvi ani nezvraciam. Mám pocit že som taká nafúknutá a nedá sa mi úplne vypustiť vetry. Chápem, že to môže byť z toho vzduchu co tam púšťajú, ale aj tak sa bojím, lebo som čítala, že takéto komplikácie trvajú len krátko po tom, tak či nemáte nejake skúsenosti s tým, že by ste mali takéto bolesti brucha. Ďakujem 🙂

panelacikova
29. jún 2023

@sanna22 asi ťa nepoteším, ja som to absolvovala 3x (ale len vyšetrenie, polypy som nemala, čiže nešlo o zákrok v čreve), ale nebolelo ma nič. ani v ten deň. u teba je to ale iné, môže byť, že tým, že niečo odtiaľ odstránili, tak ti podráždili sliznicu a že to môže bolieť. škoda, že si sa nepýtala lekára, do koľkých dní je bolesť v poriadku

sanna22
autor
29. jún 2023

@panelacikova vzhľadom na sedaciu som v tej chvíli nič necítila, a ani ma to nenapadlo. Ďakujem za skusenosť

panelacikova
29. jún 2023

@sanna22 však ak ťa to bude znepokojovať, kontaktuj gastro a opýtaj sa na to aspoň telefonicky. alebo napíš aj tu, na MK do skupiny zdravotníci, možno tam natrafíš na nejakého gastroent.

liljana
29. jún 2023

Si asi nafuknuta, pumpuju tam vzduch, aby videli.

lulu8491
29. jún 2023

Skus si dať Espumisan alebo Degasin. Ak sa jedná "len" o zastavené vetry, toto by malo pomôcť. Pozri ale najprv v letáku, či tam náhodou nie je kontraindikácia s odstránením polypu

vorkola
29. jún 2023

@sanna22 No toto iste mal moj syn pocas kolon.ostranili mu tiez polyp 18 cm od konecnika,bolesti mal 2 dni ale ukrutne a potom to preslo,potrebuje to nejaky cas aby sa sliznica zregenerovala.U niekoho to trva 2 dni ,u niekoho aj 2 tytzne, podla toho aky velky polyp to bol.Mne ostranili polyp z maternice a bolesti som mala pol roka,tolko mi trvalo az sa mi obnovila rozrusena sliznica sliznica

sanna22
autor
29. jún 2023

@vorkola tak toto by som nebola povedala, že to môže tak dlho trvať.

zabka79
12. aug 2023

@sanna22 ahoj,riesim ten isty problem, ako si dopadla kedy to prrslo? Som treti den po kolono a stale ma pobolieva pod rebrami. Dakujem