Bolesť a opuch prstu bez príčiny

wild_nature
4. aug 2023

Prosím o radu, u lekára som už bola, neposlali ma ani na sono, ani rtg a je to dosť súrne. Stalo sa mi toto s ľavou rukou, za dva dni, dnes je to horšie, neviem hýbať ukazovákom na ľavej ruke , resp cez veľkú bolesť. Mám tam opuch a bolí ma na dotyk ten kĺb pod ukazovákom z vrchu aj zo spodu ruky. Stalo sa toto niekomu? Žiadny úraz,udretie, ruku som si mohla max. riadne zaležať, keďže spávam fakt kadejako a tvrdo. Nestalo sa vám toto niekomu? čo pomôže? Boli ma fakt každý pohyb ukazovákom. Ďakujem

taktotedanie
4. aug 2023

Namazte si octanovou mastou alebo ibalgin duo alebo flector

pinkgirl
4. aug 2023

Studené obklady, na stiahnutie opuchu je na voľno Aescin tbl, a proti bolesti Voltaren tbl, Flector tbl alebo Ibalgin400. A kludovy režim. Chce to pár dní.
A aký bol zaver dr.? bez diagnózy?

tanyan
4. aug 2023

Sono sa ani nezvykne robiť a na rtg sa posiela po náraze väčšinou či to nie je zlomené.
V prípade zhoršenia by som išla na pohotovosť.

wild_nature
autor
4. aug 2023

@pinkgirl stalo sa vám to ? Nič nepovedala zatiaľ, zobrala krv len, lenže musím s tou rukou fungovať :( Ach bože .. dúfam že sa mi to dá čím skôr dokopy.

wild_nature
autor
4. aug 2023

@tanyan myslite že šľachy nevyšetrujú pri sone ?

aiana24
4. aug 2023

Mne sa to raz stalo. Bez zjavnej priciny mi puchol prst. Bolo to v zahranici, lekar mi povedal nech len cakam. Ja som od strachu zohnala a vybrala antibiotika... prestalo to potom, ale neviem uz ci kvoli tym liekom alebo by to aj tak preslo...

mamina7070
4. aug 2023

@wild_nature urcite aescin je volnopredajny a ja by som dala ibalgin duo s heparinom
mne sa stalo obdobne na rovnakom prste mi praskla zilka

pinkgirl
4. aug 2023

@wild_nature opuchy majú rôznu príčinu, zvyčajne naraz, úraz, preťaženie, ale aj reuma má takýto prejav. Kludovy režim a lieky proti bolesti pomôžu.

wild_nature
autor
4. aug 2023

@mamina7070 aj ste mali opuch a nemohli hýbať prstom? lebo mna to strasne bolí... neviem, či som si to fakt mohla takto zaležať, lebo ja nemám žiadne iné bolesti ani problémy

wild_nature
autor
4. aug 2023

@aiana24 aj bolelo hýbanie prstom?

mamina7070
4. aug 2023

@wild_nature ano oboje bolest ustupovala dva tri dni

aiana24
4. aug 2023

@wild_nature tusim hej. Niekolko dni po sebe sa to zvacsovalo.

wild_nature
autor
7. aug 2023

Tak ako opuch prišiel, aj odišiel.. nechápem, čo to bolo. Dala som si len octanovú masť..nevedela som udržať ani pero, taká silná reakcia / bolesť a hýbať vôbec... teraz už normálne zohnem v päsť..každopaádne ďakujem všetkým 🙂 výsledký z krvi som mala všetky v poriadku.. CRP 0.0, reuma vylúčená ..