Boľavé hrdlo

sendy1993
21. jan 2023

Prosím poraďte nieco ucinne na bolave hrdlo neznesitelne ma boli asi mam anginu mala som aj horucky ale tie presli ale to hrdlo ani slinu neviem prehltnut ..mam antibiotika lebo som mala crp 80..vsetko co mam pomoze tak kus asi cca na hodinu a zas uz som zufala neviem ani spať..mam stop angin sprej..septolete na cmulanie..flektor glimbax. Uz som si aj sirup cibulovy spravila momentalne mam zabal studeny na krku som si vygooglila ale nepomaha 😒

kvietok2891
21. jan 2023

Vyskúšaj cmulacie tantum verde

lukbe
21. jan 2023

@sendy1993 JOX,sprej do hrdla,ak nemáš alergiu na jód.

evkamotka
21. jan 2023

Dorithricin. Ziadne cmulaky typu septolete, strepsils a tantum verde. Dorithricin je realne lokalne antibiotikum. Drzim palce

joesvk
21. jan 2023

Med

nikpa
21. jan 2023

@sendy1993 stará dobrá slana voda a kloktat. A prečo máš studený zábal? Mne skôr robí dobre na boľavé hrdlo teplý

sendy1993
autor
21. jan 2023

@nikpa no vola sa to priesnitzov zabal. Neviem ci som to uplne dobre napísala..na zapal by sa teple nemalo aspon si myslim..ale nepomohlo ani to takze tak😅

nikpa
21. jan 2023

@sendy1993 tiež som počula, že na zápal sa nedáva teplé. No ja mám takú skúsenosť, že pri zápale sedacieho nervu, pri zápale ramenného kĺbu, pri zápale hrdla ... vždy mi pomáha teplo 🤷

monillia
21. jan 2023

@sendy1993 veľa, veľa tekutín aj keď prehltanie je ťažké, ideálne vlažné, niekedy pomôže po troške aj zmrzlina

isis234
22. jan 2023

Švédske kvapky za yžiu pomaly vpúšťať dolu hrdlom. Kloktať šalviový odvar. Za šálku lipového čaju + citorn + med. ...žihľavový čaj,,, na krk dať teplý šál. Dorithricin poradila sestrička, je to antib... bez prepdpisu. tiež pomohlo