Bojím sa, že otec dostane Covid-19

sammoo
28. jan 2022

Cau, idem rovno na to,
Strasne sa bojim toho ze moj otec dostane covid, a ze to neprezije, lebo fajci celkom dlho uz
A rano kasle dost vždy jz niekolko rokov ma 46 rokov
Neviem furt na to myslim a neviem si to predstavit bez neho, mam len 16
Neviem si predstavit ze by som sa s nim jz nikdy neorozpraval
Nejaka rada aby som to tak neriesil alebo ako to mam zvladat

miskamicha
28. jan 2022

@sammoo klud. Co mam sousenosti tao fajciarov kpvid vacainou nechyta.

sammoo
autor
28. jan 2022

@miskamicha to sa mi nejak nezda, ci fakt ro tak je. ?

miskamicha
28. jan 2022

@sammoo v rodine viaceri tuhi fajciari minukybrok kovid a dokopy im nic nebolo...lekar na infekcnom.povedal znamej ze ma nevyjodu ze nie je tuha fajciarka

poopsie
28. jan 2022

Ja byť tebou uvedomím si pri čom všetkom môže otec zomrieť, môže zomrieť v aute, môže dostať rakovinu z éčok zo stravy, môže dostať rakovinu z fajčenia, môže mu puknut cievka v hlave, môže ho zraziť auto, môže ho zavaliť lavína (toho môjho skialpinistu dosť prevdepodobne)... Keď bol baník mohlo ho zavaliť v praci, raz dokonca horel(mohol zhorieť) .... Tak prosím zamkni zjedz kľúč a už nikdy nevidíte von z bytu....

vanda323
28. jan 2022

@sammoo Ale prestaň prosím ťa, Môj manžel je silný fajčiar a ani nevedel že, covid má

sammoo
autor
28. jan 2022

@vanda323 tak dakujem vam moc vsetkym teda

vanda323
28. jan 2022

@sammoo Hlavne nestrasuj, ale je pekne že máš tak rád otca ❤️

20erika07
28. jan 2022

@sammoo kamoska na covidovom v prvej vlne vravela ze na plucnej ventilacii nemali ani jedneho fajciara.
Takisto moj muz a inych tuhych fajciarov co poznam tak ani len kasel nemali pri covide. Ale urcite su aj ine pripady. Otec si ničí zdravie aj bez covidu...

noami12
28. jan 2022

@sammoo neboj sa, som bola tak na tom podobne skrz toho ze som sa bála že covid dostane otec alebo mama, lenže ja rodičov kontrolujem ako malé deti, keď viem ze niesu doma tak volám im ci v pohode prišli a stále si niečo nachádzam aby som sa uistila ze je všetko okej 🙂 a to mam 25 rokov 🙂

sammoo
autor
29. jan 2022

@noami12 len teraz brat je chorý, ma vsetky priznaky omikronu, zajtra ide na pcr a zistíme,
Nema z coho ineho byt chory lebo pred 2 dnami bol niekde s pozitivnymi, no a bol s ocinom dosť v blizkom kontakte a este aj teraz ked je chory, cize ocino si myslim ze to urcite dostane, a stale aj cez to co ste povedali a stale bojim dost, lebo citim akoze to prichadza

marca12
29. jan 2022

@sammoo je to tak vraj fajciari maju pluca obalene hlienom a preto fajciarovi neprenikne virus do pluc. Hovorila mi to aj sestricka z covidoveho oddelenia. Nieco na tom bude. Byt tebou skor sa obavam,ze otec dostane rakovinu pluc

bimbambim
29. jan 2022

Prestať stresovať.Ked ochorie budete riešiť čo ďalej.Vyznie to blbo ,ale zomrieť môže na hocičo iné nielen na kovid .

noami12
29. jan 2022

@sammoo je to prirodzené báť sa o svojich blízkych na ktorých ti záleží 🙂 hovorím, ja sa bojím tiež a ci nebol covid alebo je bojím sa o nich stále 🙂 každopádne držím palce nech všetko dopadne v poriadku 🙂

abigail88
29. jan 2022

@sammoo môj otec dostal covid na jeseň. Tiež som sa bála nakoľko pred pár rokmi mal ťažký zápal pľúc, skoro zomrel plus dlhoročný fajčiar....Hneď ako mal pozitívny test, tak som mu zháňala lieky, vitamíny a bála sa najhoršieho. A vieš čo?? Nakoniec mal úplne ľahký priebeh, ešte mladší brat čo s ním žije, športovec, ktorý sa pravidelne otuzuje viac kaslal, ako otec. Takže zbytočne dopredu si nerob starosti. Kazdopadne covid je pre mňa ozaj čudná choroba, taká lotéria....Poznám aj onkologických pacientov čo mali našťastie ľahký priebeh a naopak zdravých mladých ľudí čo skončili so zápalom pľúc. Mám z neho stále rešpekt, ale už nie chorobný strach ako predtým.....aj ty sa dopredu trápiš zbytocne

sammoo
autor
29. jan 2022

@noami12 dakujem moc

sammoo
autor
29. jan 2022

@abigail88 tak to mi zlepsilo dufanie urcite 🙂

abigail88
29. jan 2022

@sammoo neboj, naozaj sa dopredu nestresuj....možno to ani vôbec nedostane, alebo ak áno, môže mať úplne ľahký priebeh

sammoo
autor
29. jan 2022

@marca12 a to aj pri delte ? Lebo viac sa bojim ze by mali deltu viem ze ta viac na pluca siahne

sammoo
autor
29. jan 2022

@marca12 lebo som cital ze fajciarom hrozi hospitalizacia, celkom vysoka.
A ze maju velke percento infekcie, proste velku sancu sa nakazit
Ze fajciari si maju davat vacsi pozor

hesloveslo
29. jan 2022

@sammoo ahoj ja fajčím a covid som dostala a som tu žijem a som od tvojho otcami mladšia iba o 11 rokov. Ak je očkovaný zvládne to neboj

sammoo
autor
29. jan 2022

@hesloveslo a ako dlho fajcis

hesloveslo
29. jan 2022

@sammoo cca 10 rokov najskôr normálne cigarety a od covidu mi chutia len iquisove

sammoo
autor
29. jan 2022

@hesloveslo jaj tak to podobne teda

sammoo
autor
29. jan 2022

@marca12 a ked tak s nadvahou to je ako

sammoo
autor
29. jan 2022

@marca12 a este s pečeňou

loliki
29. jan 2022

@sammoo Noste aj doma rúška, alebo respirátory, ak brat je chorý. My sme tak. Máme ľahký priebeh. Chytali sme to postupne jeden od druhého. Dávajte si vitamíny, C, D, B komplex, Zinok, Magnézium. Možno to bude ako nádcha, alebo iná chrípka. Držte sa.

sammoo
autor
29. jan 2022

@loliki dakujem moc, len sa bojim o otca lebo koli plucam a potom koli nadvahe, ktorú trochu ma a myslim si ze aj pečeň nema urcite uplne pohode, a viem ze tieto organy to najviac zasahuje, a s bratom bol uz cely den v normálnom kontakte, ze to neriesi no, takze neskoro, uz len dufat ze to bude pohode,
Lebo fakt sa bojim kedze koli tym plucam, aj koli peceni a nadvahe, nevidim to nadejne, a co som videl a cital tak to su vysoko pravdepodobna skupina hospitolizovanych a smrti

loliki
29. jan 2022

@sammoo A máš aj mamu, či len otca? Vieš, možno ten strach je horší ako samotný priebeh choroby. Predvlani som sa bála aj ja o rodičov, mali covid a majú už 75 rokov a prekonali to za tie 2 týždne doma. Chvála Bohu. Teraz sme to mali my, už sme očkovaní, menšie deti ešte nie, ale nebolo to také vážne.

sammoo
autor
29. jan 2022

@loliki mam aj mamu

loliki
29. jan 2022

@sammoo Zajtra sa s nimi porozprávaj. Je to náročné obdobie. Každý sa troška bojí, každý vie, že to musíme nejako zvládnuť. Treba si pomáhať navzájom. A brat sa má ako? Treba si dať niečo na ukľudnenie. Medovkový čaj na dobrý spánok, Persen , Magnézium.