Bojím sa, že mám chorobu

7. feb 2024

V poslednom čase sa cítim každý deň zle. Neviem ani kedy tak nastalo mala som dvakrát silne závraty ktoré mi vyrážali až do oči že som akoby prestala vidieť, trvalo to asi necelu minitku a prestalo. A teraz každý deň sa cítim taká akoby kolísava že sedím alebo aj kráčam a mám ťažkú hlavu najmä tak v prednej časti až tazobu za očami akoby ťažké oči. Pijem vcelku dosť aj spánok mám primeraný žiadna zmena.
K lekárovi sa stále chystám ani neviem prečo to odkladam asi preto že neviem ani ako by som začala čo by som povedala aby to bolo stručne výstižne keď to neviem ani dobre pomenovať čo mi vlastne je. Najhorsie že lekári ani pacienta poriadne nepočúvajú ( cest výnimkám) dajú mu priestor niečo povedať a hneď do toho zasiahnu skočia do reči alebo nepočúvajú vôbec, tak neviem čo mám povedať. Poviem že boli ma hlava a už nebudem mat priestor vysvetlit ako vlastne a že závraty nemám take že vyslovene sa mi točí hlava ale skôr akoby som taká akoby pripita alebo neviem vôbec to pomenovať …

Pomohlo by mi keby mi napíšete že ste mali niečo podobne alebo ako by ste to u lekára vysvetlili.
Ja sa už bojim že mám nejakú vaznu chorobu keď neviem poriadne fungovať je to akoby únava ale nie taká že sa citom unavene som čulá svieža ale oči a hlava tazoba únava.
Bojim sa ísť aj von hoci do obchodu lebo vojdem a ako idem už mi to tak prichádza do oči a hlavy, dokonca aj v aute potom sa až zľaknem otvorím si okno predýcham a už mám pocit že zaúradovala aj psychika že sa bojim

taktotedanie
7. feb 2024

No ked tam pojdes s takym postojom tak sa necudujem
Lekar sa pyta veci ktore su podstatne pretoze pacient povie 1-2 dolezite info a okolo toho dalsie omacky ktpre nemaju zmysel
Normalme pridi povedz toto co si napisala, ze mas zavraty, neistotu, bolesti hlavy
Mala by si absolvovat ocne.ORL, neurologiu, nejake zobrazovacie vysetrenie aspon rtg alebo ct aby sa prislo na to co to sposobuje zbytocne odkladas a takto sa zit predsa neda

januska12323
7. feb 2024

No hlavne dúfam, že s takýmito problémami nešoféruješ. Choď k lekárovi povedz všetko čo sa ti zdá podstatné a on ťa už pošle ďalej. Minimálne očné a neuro.

janka_266
7. feb 2024

Krcna chrbtica? Vnútorne ucho?

yanni
7. feb 2024

To moze byt hocico. Zavraty su aj z nizkeho tlaku. Ja by som zbehla normalne k vseobecnemu alebo hned k internistovi a neurologovi aeste ocny vie vela zistit.

dharmasanata
7. feb 2024

Choď za obvodným nech ti dá lístok na neurológiu a tam im to takto opíš. Neodkladaj to môže to byť aj SM ale nemusí možno ucho, možno nič, oni ťa už vyšetria

autor
7. feb 2024

@janka_266 krčnú mám permanentne stuhnutu verím že to bude ,,len,, to. Ale mavala som to tak vždy a predtým som takéto problémy nemavala

cacianka
7. feb 2024

prvý krok - krčná chrbtica robí takéto stavy, nahrievať suchým teplom, rozcvičiť , masírovať trapézové svaly až medzi lopatky.
potom ešte môže byť porucha centra rovnováhy v uchu. toto sú najlahšie a najskôr badateľné problémy.
píšeš že máš krčnú stuhnutú - a sme doma, časom sa to zhoršilo, prešlo do chronického stavu. Takže rieš maséra a fyzioterapeuta, uvidíš ako ti to veľmi pomôže. mala som to isté, až som plakala od bolesti, círila som sa ako opitá, a bolesti hlavy veľmi často. ohromne sa mi uľavilo od tepla, masáží a cvičenia, predpísali mi aj lieky na uvoľnenie svalstva,.

alenamihal
7. feb 2024

Bude to krcna chrbtica.ja mam to iste a plus aj ocny tlak mi robil nieco podobne...ja som chodila na masaze 1x do mesiaca a teraz som nebola asi 1/2 roka a presne sa citim ako po 1/2l vina a k tomu mam aj mierny hlavy bol a sem tam pichlava bolest mi udiera do spanku....zajtra idem na masaz a bankovanie,tak si drzim palce ako aj tebe ..

alickapusinka
7. feb 2024

moja kolegyna len to tiež tak nazývala a 3 rok leži v kome.

kiki68
7. feb 2024

Smer lekar a neurolog potom. Uz lekar posle kde treba

barborachors
7. feb 2024

ked to trva minutu mas problem s ocami, kazia sa ti. Ak zavrat s poruchami videnia trva pol hodinu denne treba ist na neurologiu, tam ta s takýmto problémom neodbiju. Mas nieco s ocami, treba ist k ocnemu. To je celé.