Bojím sa vyhľadať psychológa

7. júl 2024

Ahojte,rozhodla som sa,že sem napíšem,pretože potrebujem asi nejaké pochopenie alebo usmernenie od niekoho. Rozmýšľala som nad tým,že by som začala chodiť k nejakému psychológovi alebo na nejaké terapie. Proste rozmýšlam nad tým vyhľadať pomoc. Mojim primarnym problemom by bolo riešenie OCD, ktorym si myslim,ze trpim a bude to uz podla mna aj 5 rokov. Zaroven rozne uzkosti, myslienky a pod. Samozrejme,ze aj ine veci by som asi rada poriešila tiež. Mám 20 rokov,viem,že by som si to mohla uplne v pohode riešiť sama,sama si to vybaviť atď. Ale nemám odvahu, stále mám v sebe zakódované,že musím o všetkom povedať rodičom, resp. neodvážim sa sama do niečoho takéhoto ísť aj keď verim,že by mi to pomohlo. Aj napriek tomu,že moja mama (s ktorou mám dobrý vzťah) ma videla viackrát takú bez života a povedala mi aký je na mňa zlý pohľad, nikdy mi nenavrhla,že poď pomôžem ti a vyhľadáme nejakého odborníka😔 Aj ked rada by som jej povedala o uplne vsetkom, ale nejako sa tiez neodvazim, citim sa blbo za tie myslienky ake mam. Mojmu otcovi taketo veci ani nehovorim, on by ma poslal do riti a kebyze beriem náhodou AD tak by ma asi prizabili. Samozrejme,že potom mám aj také myšlienky,že si to všetko vymýšľam a že nepotrebujem žiadnu pomoc. Kamarát mi povedal,že nech idem čím skôr za lekárom lebo je dosť možné,že nebudem mať len OCD ale určite aj niečo iné…tak toho som sa dosť zľakla tiež😞 Nechcem mať pocit,že som nejaká narušená. Nechcem aby ste mi tu pisali nejake blbe komentare, praveze potrebujem pocut mozno niečo povzbudzujuce😔

ariola
7. júl 2024

Nemaj prosim obavy vyhladat pomoc. To, ze si myslis, ze nepotrebujes pomoc a len si to vymyslas je tiez forma OCD. Posielam vela sil, aby si nasla odvahu a sla k psychologovi. Mimochodom psycholog ti AD predpisat nemoze, ale moze ta nasmerovat a naviest na spravnu liecbu, co sa OCD tyka

tinalia
7. júl 2024

Nie si narušená, potrebuješ pomôcť. Ak máš FB, vyhľadaj skupinu Hľadám psychológa a napíš tam, napriklad aj toto, čo si písala tu 😊 neboj sa obrátit na pomoc. Možno sa mamine odhodláš niečo povedať az vtedy, keď s tým už začneš s nejakou podporou pracovať. Lieky nie sú nutnosť, najprv hľadaj psychoterapeuta alebo klinického psychológa a oni zvážia, či v tvojom stave je nutná aj farmakoterapia. Už to, že si sem napísala a zdôverila sa, je veľký krok vpred 😊

3009
7. júl 2024

Určite vyhľadaj najprv psychológa a ten ti možno navrhne aj psychiatra. Veď si dospelá nemusíš rodičom vravieť že berieš AD ani nikomu inému. To je tvoja súkromná vec. Čím skôr vyhľadáš pomoc tým lepšie.

autor
7. júl 2024

@ariola to s tými AD bol len príklad, bola by som rada ak by som žiadne lieky brať nemusela😊 to som chcela len skôr poukázať na to,že môj otec je podľa mňa proti takýmto psychologom/psychiatrom

autor
7. júl 2024

@ariola ano, tiež som premýšľala nad tým,či to nie je tiež jeden z tých OCD trikov na človeka, že nepotrebujem pomoc, alebo nie som “dosť” psychicky na tom zle, aby sa to ocd udržalo na tebe dlhšie?

autor
7. júl 2024

@tinalia tá skupina možno ani už nieke, aspoň mi ju vôbec nechce nájsť😕

evkamotka
7. júl 2024

Napis mi

autor
7. júl 2024

@tinalia dakujem😊

autor
7. júl 2024

@evkamotka napisala som

sevrin
7. júl 2024

Psychológa sa nemusíš báť, nie je to žiadny Mengele ani Frankenstein.