Bojim sa uzivat AD kvôli vedlajším účinkom

christin1280
4. okt 2022

Ahojte uz dlhodobo mam psychicke problemy, cca rok a pol ..( som na materskej a začalo to po pôrode) chodila som na terapie k psychologicke no ukoncila som to lebo mi to nepomohlo ( panicke zachvaty , uzkosti celodenne sprevadzane hnačkami a inymi fyzickymi prejavmi ( busenie srdca atd) celkovo vnutorna nervozita az depresia ... ide o to ze som sa objednala psychiatrovi lebo som to uz nezvladala.. mam tam ist o par tyzdnov no strasne sa bojim liekov a ze budem mat nejake vedlajsie ucinky kedze ja aj bez toho mam tieto traviace tazkosti najmä hnačky zo stresu atď tak neviem či sa to nemôže zhoršiť alebo ja už neviem .. potrebujem poradiť alebo aspoň vedieť o niekom kto bojuje s podobnými vecami ... 😭😭

gabika8855
4. okt 2022

@christin1280 nemam take priznaky ako ty uzkosti mavam ale bez hnaciek no mne tiez kazdy vravel ze pri ad budem ako zombie a tak pritom vobec ak su spravne nastavene lieky co chvilu trva aj kym si zvyknes necakaj ze hned po prvej tabletke to bude super ...ale nemam ziadne vwdlajsie ucinky pri jednych som mala uspavali ma ale to som potrebovala len na preklenutie tazkych stresovych situacii a potom vsetko okej

luccija
4. okt 2022

@christin1280 neboj sa dopredu😆vidis, ze terapie nepomohli je cas na lieky.

marianarem
4. okt 2022

@christin1280 Dala si si vysetrit hormony? Ja mavam tiez taketo obtiaze ale v kombinacii s hnackami som to mala len raz, a sice po vyvolavacke ms. To bolo cosi strasne.Odvtedy viem, ze aj hormony to vedia robit.
Antidepresiva mozu samozrejme pomoct tiez, treba ale vydrzat aspon tyzden-dva, zo zaciatku mozu byt neprijemne.

christin1280
autor
4. okt 2022

@marianarem nedala , ktorý lekár mi to vie vyšetriť?

marianarem
4. okt 2022

@christin1280 Gynekolog. Isla by som tam este pred tym psychiatrom.

kacena4
4. okt 2022

to by sme sa vsetci bali podavat si lieky kvili vedľajším ucinkom ak som chora a nieco potrebujem aby mi bolo lepsie volim mensie zlo. ja napr. teraz beriem mesiac prednisom co je extremna hnusoba, beriem k tomu dalsie lieky na zvladnutie travenia... proste ked musis neriesis drobnosti

simona20201309
4. okt 2022

@christin1280 tie stavy zrejme nie sú pre nič za nič. Nedá sa riešiť príčina, aby si sa dala do poriadku aj bez liekov? Nemá tvoja situácia nejaké riešenie?
Ja by som do AD nespa, kým by naozaj nešlo o život. Denne sa tu riešia nežiaduce účinky kvôli AD.

3009
4. okt 2022

@simona20201309 ty nedávaj rady, že AD nie. Asi si v živote nezažila čo je depresia, alebo silné úzkosti. Treba ísť k psychiatričke a nech ona rozhodne. Určite nedá AD ak netreba.

christin1280
autor
5. okt 2022

@3009 ja som myslela ze oni automaticky davaju ale tak hadam ze mi pomoze a ked nebude musiet neda mi ad ale nato je lekar aby to zhodnotil to mas pravdu 😩

christin1280
autor
5. okt 2022

@simona20201309 no ja som chodila na terapie .. čiže snaha bola ale nepomohlo mi to bohužial iba som tam nechala vela penazi