Bojím sa gastroskopie

soldierbruh
26. aug 2024

Tak zajtra rano idem na Gastro ale som vystrašeny až po uši . Je to fakt hrozne ? otec bol na gastre 5x Teta 10x a vravia že to nič nieje ..... ale proste neverim tomu , neviem si predstavit metrovu hadicu ktora mi lezie cez hrdlo :D plus ktomu mam extremne citlivy davivy reflex. Mam 20 r

simsalabim
26. aug 2024

@soldierbruh precitaj si na nete, ako pocas vysetrenia spravne dychat. Mne to velmi pomohlo, ked som tak zabudla dychat, hned som to citila. A vysetrenie trva iba chvilku, nie je to take hrozne, len to dychanie je dolezite.

mili2016
26. aug 2024

@soldierbruh ja som bola a poviem ti dá sa to prežiť hlavná výhoda je, že to trvá naozaj krátko

kiki68
26. aug 2024

@soldierbruh je to oki, akoze je to Par minut

soldierbruh
autor
26. aug 2024

@simsalabim Dychat nosom však ? ustami sa mi asi nepodari dychat že ?

monillia
26. aug 2024

@soldierbruh oveľa väčší strach ma človek pred vyšetrením ako je zlé samotné vyšetrenie.Naozaj to nie je nič hrozné, hrdlo lokálne umrtvia, treba správne dýchať. Neboj to dáš, naozaj ti nie je nič hrozné

simsalabim
26. aug 2024

@soldierbruh uz si nespominam, vygoogli si to

olivierko229
26. aug 2024

@soldierbruh presne v takom veku som bola aj ja 🙂 nebudem ti klamat, je to neprijemne, mna potom bolelo hrdlo, ked som prehltala. Ked som tam sla, tak som si myslela, ze sa budem divat na obrazovku, ako v Dr. Housovi 😄 nestalo sa 😀 treba hlavne pocuvat, co ti vravia, kludne zavri oci, pomaly dychaj, tiez som nato nechcela ist, ale ak sa najde nieco zle, vedia to hned vyriesit. A babka mi presne vravel, joooj, to nic nie je, sak ona uz tolko krat bola 😄 ale este ma napadlo, ked sme to porovnavali so svokrou, ona mala riadne hruby ten kamerovy kabel, ja som mala isto tensi, preslo 15 rokov, verim, ze technologia ipat pokrocila dopredu 🙂 drzim palce, isto to zvladnes a budes rozpravat detom, a nebudu verit, ze dakedy sa kable prehltali 😄

yeon_bouw
26. aug 2024

@soldierbruh to zvládneš, neboj sa 😀 bude ťa naťahovať, budú ti tiecť sliny, ale oni to už všetko poznajú, takže s tým si hlavu nelám. Zavri oči a sústreď sa na dýchanie nosom a po pár minútach bude po tom. A možno (ako mnohí z nás) si povieš, že ten strach bol horší, ako celé vyšetrenie 😎

soldierbruh
autor
26. aug 2024

Dakujem vam všetkym za odpovede , dost to človeka ukludní

yeon_bouw
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maranco
26. aug 2024

@soldierbruh tu je video ako prebieha vyšetrenie

https://www.youtube.com/watch?v=I3uV6adS9UM
micusa2222
26. aug 2024

@soldierbruh keby si veľmi nemohla,,robia vyšetrenie aj v celkovej anestéze,,,

zobaka
26. aug 2024

bola som, ale zle som to znasala, ked som isla na kontrolu uz som isla s tym, ze to este raz neabsolvujem

zuzulkika
26. aug 2024

Ahoj,zvládneš, neboj....je to v hlave. .pomaly dýchaj....

heln
26. aug 2024

@soldierbruh do krku ti streknu sprej na znecitlivenie, takze ten reflex nebude taky hrozny, aj ked je to na prvy krat blby pocit, budes slintat a grgat, normalka, personal je na to zvyknuty. nie je to nic strasne, ale teda dost neprijemne. keby som si mala vybrat medzi gastroskopiou a kolonoskopiou, tak si vyberiem radsej kolonoskopiu.
sustred sa na to, ze to vysetrenie potrebujes a trva to naozaj len par minut, to vydrzis.

angela099
26. aug 2024

Ja som bola nedávno, vybrala som si ale užšiu hadičku cez nos..za mňa nič príjemné ale je pravda že som sa tam triasla ako malá😀lebo som sa bála..skús dať stres bokom, zavrieť oči, v kľude dýchať a pretrpieť 🙂 dá sa to len za mňa veľmi nepríjemné vyšetrenie

nelca84
26. aug 2024

@soldierbruh gastro je pohodkaa, bola som viackrat. Zato na bronchoskopiu ma uz nikto nedostane...

soldierbruh
autor
26. aug 2024

@nelca84 Je na gastro potrebny oblbovak ? mam doma nejake xanax tabletky možno by pomohli ?

nelca84
26. aug 2024

@soldierbruh fakt by si sa uz mal ukludnit. Nic nepotrebujes, daju ti do hrdla sprej na znecitlivenie.

sisska96
26. aug 2024

Však prežiješ.... Nie je to príjemné ale neboli to

oli18
26. aug 2024

Mna naposledy davilo, lekar sa nazlostil a prikazal sestricke, aby mi puchla injekciu. Nic nepamatam.

tatiana149
26. aug 2024

Mne to robili ale som odpadla od strachu. Radšej prestali robiť. Ratovali má. Vypísali mi gastro s celkovou narkozou a hneď keď som bola v narkoze tak mi robili aj kolonoskopiu. Aj vzorky brali. Mám vážne problémy a teda vyšetrenie bolo nutné. Tak s narkozou som to prežila. Ani neviem že mi niečo robili. Bolo to pár minút gastro a trochu dlhšie kolonoskopia. Musela som mať doprovod. Bez doprovodu neuspia

soldierbruh
autor
27. aug 2024

@olivierko229 Tak nakoniec to trvalo cca 30- 40 sekund aj z odberom 3 vzoriek , neviem či som mal dobreho doktora ale to bola fakt rychlovka

olivierko229
27. aug 2024

@soldierbruh tak doba ozaj pokrocila 🙂 skvele, tesim sa 🙂