Bojím sa antidepresív

gabilili
24. máj 2020

Prosím vás mám staví úzkosti už pomaly rok... Najskôr som odmietala liečbu koli tomu že som kojila 3 mesačného synčeka.... od januára nekojim a mne tie stavy pretrváva... Ide aj o to ze sa dosť bojím tých antidebresiv... Mam aj tetaniu... Už neviem ako ďalej... Skúšala som to aj na prírodnej báze... Ak nám 5 dní v mesiaci že som ok tak aj to je veľa... Bud mam trpnutie tela úzkost, nervozitu... Momentálne mám zas pár dní s tých s tých najhorších... Chcem sa opýtať ako ste to zvládali keď ste začali brat AD? Naozaj sú prvý týždeň dva také zlé? Ze majú skôr opačný účinok? Bojím sa ze ublíži mojim deťom, sebe... Ďakujem 😔

teressa30
24. máj 2020

ahoj, prepáč mi, pripájam sa tu, aj keď ti vôbec neviem zodpovedať na otázky, verím, že ostatné baby pomôžu... chcela by som sa ťa ale opýtať, keďže máš bábo, ako si zvládla celé tehotenstvo s tými stavmi, úzkosťou atď... ja neberiem žiadne lieky, ale napriek tomu mám tiež stále nervozitu, hroznú úzkosť a tak... myslela som, že v tehu to prejde, ale je to ešte horšie... ako si to zvládla?

majamat
24. máj 2020

ja teda neviem, ale podla man nemaju opacny ucinok. skor nemaju ziadny ucinok prve 2t, lebo sa musia zapracovat do metabolizmu buniek. myslim, ze ten opacny efekt by mohol byt skor sposobeny tym, ze ten kto tieto lieky zacne uzivat, moze cakat ucinok hned, pripadne moze byt netrpezlivy a tym sa dostava do vacsieho napatia.

gabilili
autor
25. máj 2020

@teressa30 ahoj mne to začalo až cca 3 mesiace po pôrode...

elizeenka
25. máj 2020

@gabilili ja beriem prvý týždeň AD zatiaľ nepociťujem zmeny

gabilili
autor
25. máj 2020

@elizeenka a nemáš ani horšie stavy? Co ti k nim dal? Neurol? Aké si mala depresie? Ani trochu lepšie ti není?

tmavovlaskakatka
25. máj 2020

@gabilili Ahoj, ja som trpela viac rokov a teraz si to neviem vynachváliť, konečne som v pohode. Tie prvé 2 týždne by Ti mali dať neurol, lexaurin, určite sa nemáš čoho báť. Bude len lepšie. Držím palce ♥ Ak nie si, pridaj sa do tejto skupiny, baby Ti pomôžu poradia alebo môžeš len čítať. Mne táto skupina veľmi pomohla https://www.modrykonik.sk/group/9600/

elizeenka
25. máj 2020

@gabilili mala som štvrtok, piatok, sobotu kritické, ale dúfam ze to zaberie časom, beriem Citalopram polku ráno a Triticco tretinu večer. Nemohla som už ani spávať, triaslo ma, črevné problémy. Mam ťažkú depresiu s panickou poruchou

renatka1985
25. máj 2020

antidepresiv sa neboj, bude chvilku trvat, kym si telo zvykne a kym nabehne plny ucinok, ale za tu ulavu po tom to rozhodne stoji. Drzim palce.

gabilili
autor
25. máj 2020

@elizeenka co znamená kritické? 😁 Bojím sa lebo som sama doma s ročným syncekom... Manžel musí chodiť do roboty

agnes28
25. máj 2020

@gabilili netreba sa AD bat. Ich nastup ucinku trva tie 2 tyzdne ale potom sa ti ulavi. Zhorsenie stavu by nemalo byt, ale nemusia ti sadnut, ak by sa ukazali vedlajsie ucinky treba pytat ine lieky. Ja som to tak mala, po vymene liekov uz bolo dobre a prisla ulava a konecne normalny zivot

ladyvi
25. máj 2020

Ja som so tymto nikdy nepresla, ale ty mi pripadas rozumna uz len kvoli tomu, ze sa ich obavas brat.
Pre mna v takej situacii by bola priorita, brat AD, aby sa mi chemia dala dokopy, chcela by som docielit to, aby sa mi postupne znizovali davky az na minimum. A 100eur mesacne by som odlozila, alebo aj vyzobrala od rodiny (ano!) na psychoterapie u dobreho terapeuta, ktory by mi osobnostne sedel, len aby ta faza AD bola len docasna a dokazala som sa z toho dostat. Aspon by som to skusila.

luccija
25. máj 2020

@gabilili určite si kandidát na AD a nema zmysel sa báť dopredu dostaneš ukludnovak.Nemusis mať vôbec zlý nástup lieku skôr obavy čo bude a z toho Ti bude zle

kittykat22
25. máj 2020

@gabilili odkladas zbytocne. Napriklad take SSRI su lieky ktore niesu navykove, beru ich zeny ktore koja alebo su tehotne. Ak mas obavy z liekov, tak si o nich nieco precitaj. Su lieky na roznych bazach - nie je to tak, ze mas jedny AD a kantare. Sertralin (SSRI) su skvele lieky - videla som to na sebe, na okoli. Sertivan 25mg denne a si v pohode. Kamaratka ma problematickeho syna a bola zrela do blazinca. Nechcela lieky pretoze - su to lieky na hlavu. Teraz ich berie a zije normalny kvalitny zivot. Sama hovori, ze keby vedela ze to bude tak pozitivna zmena k lepsiemu tak ich berie uz skor.

zobaka
26. máj 2020

@gabilili tak pod do toho so mnou, ja som zase zacala brat ad, stavy sa mi vratili s ad som bola ako zdrava, zbytocne si predlzujes utrpenie

mirabela13
31. máj 2020

@gabilili Ahoj ja beriem antidepresiva už 15 rokov. Prvý krát to na mňa prišlo keď mala dcéra prvé narodeniny oslava bola super no ked všetci odišli išli sme si ľahnúť a v tedy mi začalo tŕpnuť telo ,triažka,hromadilo sa mi veľa slín ktore som nestihala prehltať nevedela som čo sa somnou deje. Potom to prešlo a o pár dní znova v začalo mala som strach zo všetkého bala som sa sama zostať doma. Potom som navštívila psychiatričku nasadila mi antidepresiva a po pár dnoch sa mi uľavilo. Mávam niekedy depku a strach no dám si tabletku a polepsi sa mi. A teraz n januári sme prišli v 19tyž. o bábo museli my robiť akútny cisársky .No tehu som lieky nebrala bolo mi super spokojna. No keď sa to stalo znovu na liekoch ja beriem tie najslabšie. Určite choď k psychiatrovi neboj sa toho pomôže .Veľa ľudí pitrebuje takú pomoc nieje to hanba. Držím ty palce a všetko bude dobré 😉

andreasaf
6. feb 2022

@gabilili ahoj, ja mam 3 deti posebe, odolavala som AD 8 rokov, aj ja som sa bala, a vzdy som si povedala, ze nikdy, ak sa bojis AD, odporucam Sertralin Actavis, davam si 0,25mg, mizes aj polku, ...som pokojna...zacala po 2.hom dietati u mna panika, unava, bolesti chrbta, krcna chrbtica, migreny pred a po MS, stavy na zblaznenie...a teraz je mi OK, lutujem, ze som sa 6-8rokov trapila.... Sertralin ma minimum neziaducich, a zabera hned po par dnoch, drz sa.

andreasaf
6. feb 2022

@andreasaf
@kittykat22 presne, ja som odkladala 6-8 rokov, tiez mam 0,25mg, lebo 0,5mg bolo na mna vela, a lutujem, ze som.ich nezacala brat hned...

andreasaf
6. feb 2022

@ladyvi ahojte, ja som odolavala AD 6-8rokov, 6 rokov psychoterapia, u mna to suvisi s tetaniou, ....a hyperventilaciou, ak su vzruchy v mozgu rychlejsie, na ich spomalenie nepomoze psychoterapeut....treba na to chemiu....ja som ju nikdy nechcela, 8 rokov som sa trapila...co uz....presla som si tetaniou, hyperventilaciou, zima a teplo...pri 3ch detoch, rok po roku nemas cas na psychoterapiu, a peniaze uz vobec...