Blikanie v oku

18. sep 2024

Ahojte prosím vás už dávnejšie som mala.tento problém a zmizol a zas je tu...neviem ako to opísať nezažili ste niekto momentálne to mám ma pravom oku proste dívam sa kdekoľvek a bliká mi v ňom vidím to ako taký malý kruh..prste mi to akokeby zavadzia aj to blikanie na očiach nevidno nič ale ja to vidím a dosť ma desí....neviem čii rozumiete ..vidím blikanie kruh v pravom oku kdekoľvek sa pozriem potom toprestne a zas...
Ďakujem za odpoveď

deti95060810
18. sep 2024

choď k očnej na vyšetrenie...

rozculena
18. sep 2024

ja som mala niečo podobné,videla som ako keby stekajúci pramienok svetelný,v ľavom oku celkom vľavo....viackrát sa mi to stalo,očná ma vyšetrila,ale nič nenašla....už dávno som to nemala,ale doteraz neviem,čo to bolo....
očný lekár čo najskôr,u teba to môže byť niečo úplne iné

tim23
18. sep 2024

Ja som to mala. Taký kruh v rohu a blikal. Nepríjemné

rozculena
18. sep 2024
janickajanicka
18. sep 2024

Ma to môj syn. Vola sa to očná migréna. Prejde to samé, prichádza to hocikedy a teraz mu už máva aj migrénu k omu.treba ísť do tmy a kľudu. Zo začiatku bolesti hlavy nemaval. Odznie to samé,liek na to nie je,iba od bolesti hlavy. Každý má iný spúšťač. To si musíš odslesovat- víno, syr,stres.... my sme zatiaľ neprišli na spúšťač.

lonely66
18. sep 2024

môže ísť o migrénu s aurou... mávam jemnejšie formy migrény (čiže nezvraciam, nepotrebujem ticho a tmu), ale mala som veru v minulosti túto auru (rôzne blikajúce útvary či už pred otvorenými očami alebo zatvorenými očami) a bol to des. bolo mi z toho na zvracanie. v priebehu pár mesiacov som to mala 3x, predtým a potom už chvalabohu nič. bolo to hnusné a zakaždým to trvalo cca 20 minút.
ak by sa to opakovalo často, návšteva lekára a následne zrejme neurológie bude asi preventívne potrebná.

dadula_15
18. sep 2024

Mne podobne začína migréna. Pozri migréna s aurou, či to nemôže byť ono, nájdeš aj obrázky a videá, ako to vyzerá.

zmrzlinka8
18. sep 2024

@lonely66 ja mám migrénu s aurou už cca 25 rokov. dosť často, cca 1 až 2x za mesiac, inokedy aj pol roka nič, po prechode už len zriedka, podľa mňa sú za tým hormóny

joannita
18. sep 2024

Nieje to nic vazne, mala som to. Dr mi to vysvetlila ze je to nieco so sklovcom v oku a vnikaju tam nejake zablesky, je to bezna vec.
Asi som to nebysvetlila spravne, uz si to nepamatam 😃
Kazdopadne je treba chodit na kontroly k dr.

tenerifka
18. sep 2024

Migrenu s aurou mavam tak raz za pol roka, spustac byva bud unava, alebo ak ma oslepi nejaky luc slnka co sa odrazi na kove/metale, raz aj pri kovide. Je to neprijemne, to blikanie a zle videnie trva cca 30 minut a potom to prejdea nastane bolest hlavy. Mne na to ale hned zaberie detska davka ibuprofenu

lonely66
18. sep 2024

@zmrzlinka8 ja vôbec netuším... osobne v mojom prípade to pripisujem chronickej fáze boreliózy, s ktorou bojujem už od roku 2013... už vtedy ma začala chronická forma ničiť... tá migréna s aurou sa objavila niekedy pred covidom, čiže cca 2018-2019, nepamätám presne, ale behom pár mesiacov sa mi to stalo 3x a potom už nie, našťastie... aj moja mama mávala v "mladosti" migrény s aurou a teda čo mi hovorila, tak často a dlhšie. že sa musela ísť vyzvracať (doslova umelo), aby jej to prešlo... takže možno aj genetika hrá úlohu. plus borelióza. mne poškodila nervový systém (mozog), mám dosť nepríjemné následky, ktoré prídu-odídu.... a dookola. takže ja už neriešim, veľa vecí som už prijala a zmierila sa s nimi, veľa vecí ma ešte trápi... ale už mám aj svoje roky, beriem to s rezervou.

lonely66
18. sep 2024

@tenerifka áno, presne... počas blikania som mala pocit, že sa pogrciam, držala som ako hluchý dvere... a keď to pominulo, nastala neskutočná bolesť hlavy.... ale aj úľava, že už mi netreba zvracať :(

tenerifka
18. sep 2024

@lonely66 mne sa to raz stalo za volantom, auto predo mnou malo velky nerezovy naraznik a priamo na to zasvietilo slnko a mne rovno do oci....musela som zastavit a preckat to

autor
19. sep 2024

Všetkým vám ďakujem za odpovede pozriem si to a budem to riešiť ďakujem vám☺️