Blikanie pred očami

fenykel
15. nov 2020

Zdravim chcel by som sa opýtať včera som šoféroval a zrazu sa mi začali ako keby pred očami robit take čiary a všetko mi začalo blikať a skresľovať poriadne som ani nevidel a asi po 20 min to prešlo a potom má začala bolieť hlava ale v takých intervaloch má s tým niekto skúsenosti ďakujem za odpoved

ikonica
15. nov 2020

Ocna migrena... Mala som to 2x v zivote a pekne ma to vystrasilo...

dejna26
15. nov 2020

Ja som to mala z vysokého tlaku.

volterra
15. nov 2020

Je to aura pred migrenou, najdi si na internete, je vela o tom popisane. Nie je to nic strasne, akurat to cloveka dost vystrasi, a hlavne pri soferovani je to dost nebezpecne.

fenykel
autor
15. nov 2020

Ďakujem za odpovede lebo taký som bol. Toho v strese strašne a teraz cely deň sa bojim že by to malo dôjsť zas ale hádam to bude vporiadku

jaja1979
15. nov 2020

@fenykel je to aura pred migrénou. Ja to mávam cca 2x do roka. Nič príjemné, ale ako príde, tak odíde. Mne pomáha, ak si dávam počas aury tabletku od bolesti hlavy, vtedy následná migréna nebýva taka silná.

panelacikova
15. nov 2020

@fenykel áno, môže ísť o migrénu... ale nebolo by od veci, ak sa to bude opakovať, neurologické vyšetrenie, aby nešlo o niečo vážnejšie...

simsalabim
15. nov 2020

@fenykel migrena, ale urcite vysetrit, moze naznacovat aj iny problem.

fenykel
autor
15. nov 2020

Áno objednal som sa vo štvrtok na vyšetrenie tak hádam to bude vporiadku ale hlava má teda parádne boli tak hádam že to je z toho a nič vazne mi nezistia