Biopsia krčka maternice

kumud
14. júl 2016

Ahoj chcem sa svami podelit o dnesnu skusenost. Pred 3 dn.som zistila ze ma caka ambulantne biopsia krcka maternice 3 dni som googlila a bolo otom popisane kade co mala som taky strach ze som tam ani ist nechcela zeny pisu ako to boli ako krvacali ake krce v bruchu mali potom atd bola som fakt na infarkt! !!!😲😲
Dnes rano som dosla ku Dr (oni vravia ze nech si da zena pred tym ibalgin aalebo nieco )nedala som si nic nakolko lieky moc nemusim
Lahla som si cela vystrasena a cakala na ten štik ako velmi to bude bolet a Ci tam nahodou neodpadnem
A zrazu dr sa ma opytala bolelo? ??ja ze nie to bolo ono ?!nato mi odstikla este 3 dalsie vzorky a mozem povedat ze som necitila ani len najmensie ustipnutie bolo to max.prijemne a bezbolestne
Takze vsetky zeny chcem vam povedat ze vobec sa nemusite bat a hlavne negooglite nic! !!!zvlasnej skusenosti mozem povedat ze cytologia je neprijemnejsia ako biopsia. ..ale treba mat asi aj dobreho dr
Drzim palce

kumud
autor
14. júl 2016

A este nieco vobec nekrvacam a nemam a ani som nemala ziadne bolesti trosku krvicky ale to je normalne

hhrdza
18. apr 2017

@kumud ahoj, ja to isté :D skoro som zinfarktoala, ked mi dr. povedal, že urobíme biopsiu. Tiež 4x štikol a pohodička. máááááličko krvičky potom vyšlo. Žiadna bolesť..Tak ako aj ty radíš. Dievčatá, kašlite na to, negúglite, lebo sa len vystresjujete. Znie to strašne: áno, odštiknú kúsok tkaniva z krčka. Lenže treba si uvedomiť, že kŕčok nie je tak citlivý ako napr. koža. Však to by sme tie pôrody pre pána ako znášali, keby to tak bolo 🙂
A kumud, na teba mám otázku...ako potom po biopsii? mala si dobré výsledky? Mne dr. predpísal deflagyn gel. 3krabičky..celkom fajne, lebo jedna stála do 50euro :D cítiš nejakú zmenu?

mary1823
17. sep 2017

@kumud @hhrdza ahojte,prosim vas kde Vam robili biopsiu? Tiež by som chcela si dať zakrok urobiť ambulantne...nie v narkoze.Ďakujem za pomoc

hhrdza
18. sep 2017

@mary1823 ja som bola v BB pri dr.Jendrušákovi.

jaruskatt
18. sep 2017

mnohé si asi mýlia biopsiu - iba odobratie vzoriek a konizáciu - odstránenie časti krčka, kedy sa tiež posielajú vzorky na histológiu...

mary1823
18. sep 2017

@hhrdza ďakujem,zajtra si idem k doktorovi pre papiere.Budem mudrejsia.😞

ella2015
18. sep 2017

@kumud V tomto s Tebou súhlasím, že cytológia je bolestivejšia. Ja som po biopsii zašpinila jednu intímku a celé. Aj po konizácii som bola hneď fit, keď čítam tie katastrofy čo tu niektoré z toho vyrobia aj Spielberg by obdivoval. Áno, je to zásah do tela, nie je to milé ale s dobrým nastavením v hlave sa to zvládne. Ja som si nevzala ani jeden druh analgetík, bolesti minimálne a doma som bola 7dní, dlhšie by som nevydržala 🙂

ella2015
18. sep 2017

@mary1823 Neviem odkiaľ si ale za seba poviem ak Ťa chce niekto uspať kvôli biopsii krčka tak utekaaaj, ak si zvladla pôrod toto je menej ako štípanec komára. Kamoška má za sebou biopsiu pečene a pri plnom vedomí😉

mary1823
18. sep 2017

@ella2015 som z Nr.Mala som.zle vysledky cytologie a HPV virus
Tak preto sa pytam , pretože viem že to musím podstúpit.A môj gynekológ mi.povedal že tj.3dni v nemocnici a už mám stres.Hej rodila som cisárskym.😊Zajtra idem k nemu,tak budem presnejšie vedieť.Len mám z toho stres...z toho co všetko som si vygooglila.zatial ďakujem

petik22
18. sep 2017

@mary1823 aj mna caka biopsia,som z toho peknena nervy.baby a mali ste tu niektora po biopsii este dieta?ci to zrejme i od vysledkov zavisi,co?

sasa1983
18. sep 2017

@petik22 miešaš hrušky s jablkami. Nemá to žiadny súvis s plodnosťou, ani donosenim dieťaťa. Jasne, že sa dá mať dieťa.

ella2015
18. sep 2017

@mary1823 Na 3 dni tak to bude asi konizácia, lebo biopsia je fakt záležitosť pár minút.
Neboj sa, zvládneš to, ja som po konizácii bola hneď fit, šetrila som sa preventívne. Samozrejme milovanie, kúpaliská, bazény s welness to treba na istý čas zabudnúť

mary1823
18. sep 2017

@ella2015 zajtra budem mudrejsia a pridem sa za Vami znova poradiť 😉

mary1823
19. sep 2017

@tak musim ist na excizia krcka maternice.Je to odobratie vzorky.Doktor mi povedal ze mam strednu dysplaziu krcka.Plakat sa mi chce.Viete ako prebieha zakrok?Ze sa robi v anestéze.

mary1823
19. sep 2017

@ella2015 tak musim ist na excizia krcka maternice.Je to odobratie vzorky.Doktor mi povedal ze mam strednu dysplaziu krcka.Plakat sa mi chce.Viete ako prebieha zakrok?Ze sa robi v ďakujem za každé info.

ella2015
20. sep 2017

@mary1823 píšem IP

mary1823
20. sep 2017

Ďakujem

mary1823
20. sep 2017

@ella2015
Ďakujem

rebekamarcusko
25. nov 2017

Ja za seba mozem povedat,ze mna biopsia bolela. Sice potom som bola uplne v pohode ale samotny zakrok bol u mna utrpenim. A to nie som nejaka citlivka,porody som dala bez jedneho au. Znesem bolest,ale mna biopsia naozaj bolela. Netvrdim,ze to tak je u kazdeho. Robili mi ju vcera. Najhorsie bolo,ze mi dali gazy dnu a tu druhu som mala problem vytiahnut. No cele zle. Dufam,ze uz nikdy to nebudem musiet podstupit....

magdus23
27. nov 2017

Nechapem ti co tu pisu ze to je ukrutna bolest... dnes mi robili biopsiu krcka maternice bola som pripravena na strasnu bolest lebo som citala tieto zbytocne vystrasujuce prispevky ale skoro nic som.necitila. takze tie co sa ozaj strasne bojite nemusite. Doktor povedal ze mi to nebude ani umrtvovat takze ozaj sa nemusite bat tak ako ja zbytocne. Sitie po porode bol hnus toto je malina.

spageta85
22. apr 2018

Kocky kolko ste spinili a ake boli vy s ledky?dik

annie17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lolinka2701
10. mar 2022

Ak náhodou bude niekto tiež čítať aj po toľkých rokoch ...
Ja som bola v decembri sa mi zdá 2020 na biopsii strašne som sa bála že to bude bolieť a podobne ale naozaj to nebolelo bolo to trošičku nepríjemné ale úplne v pohode . No dnes 2022 som nečakane znova bola na biopsii ale myslela som si že ok to dám veď to hrozne nebolo . Ale tak strašne ma to bolelo že som sa na koze točila napinala a všetko . Prvej mu to asi nešlo vystiknut lebo nemal nič na nozniciach a potom znova a to bolelo mega naozaj . Nie som cintlavka 1krat to bola úplná pohoda ale teraz to bolo moje najhoršie vyšetrenie u gynekológa . Krvacam zatiaľ som si vymenila 2vlozku a stále ma to dole boli-stipe nepríjemné . Bolesti brucha nemám vôbec len dnu hnusný pocit . Tak že už verím keď písali ženy že niektoré to naozaj bolelo . Mala som to raz aj ,,bezbolestné,, ale aj mega bolestné .

emiliar
25. máj 2022

Mna to caka v juni. Neguglim nic radšej, zbytočne budem vystresovaná.

mims_18
24. aug 2022

@rebekamarcusko mne ju robili dneska a tiez ma to bolelo.. a presne ta gaza je hrozna, zajtra si ju mam az vybrat a uplne ju tam citim, picha a stipe akoby..

patricia0105
12. jan 2023

Ja som bola na biopsii dnes, bolelo ma akurat zavadzanie tych kliestov a ich vyberanie, inak to bolo bezbolestne, aj cviknutie.. a ja som tam teda dostala nejaku penovu gazu, ktora ma zo mna sama vypadnut, takze, asi vsade inak

lucuass
25. jan 2024

Ja som bola na biopsiu minulý týždeň a musím povedať že som musela predýchať.. ako dosť nepríjemné , a aj mňa to bolelo :/ , v ten deň som mala mať menštruáciu ale neprišla tak mi to chceli rýchlo urobiť , prišla až na druhý deň po biopsii... Neviem prečo to bolelo , či je to kvôli doktorovi alebo že som mala mať menzes a bola som citlivá tam dole neviem

magda29
11. apr 2024

@lucuass Ahoj, prosím ta po biopsii lekár posúdi čo ďalej podľa toho aké sú výsledky. Môže sa stať, že by dal aj len čipky? Ďakujem za odpoveď.

lucuass
11. apr 2024

@magda29 ahoj áno , po biopsii budeš mať do dvoch týždňov výsledky , kde ti môžu vyjsť aj lepšie výsledky ako z cytologie lebo tá je niekedy aj skreslená , môže z toho vyjsť iba zápal kde dostaneš len nejaké lieky

magda29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz