Bieliace pásiky Crest

slavicaa
20. jan 2014

Ahoj prosim vas aky mate nazor na tieto bieliace pasiky od firmy crest..chcela by som si u nich zakupiť tie najsilnejšie profesional ale polovične balenie lenže nechcem vyhodiť tolko penazi len tak za nič.
A hlavne potrebovala by som vedeť či si mam dať najprv doporiadku všetky zuby a potom ked ich budem mať spravene(s plombami) si kupiť tie pasiky alebo možem pasiky použiť aj na zuby na ktorych su kazy?...pretože mam asi dva alebo tri kazy u zubarky som nebola strašne dlho lebo sa bojim , no už pojdem.
Dakujem

luba28
20. jan 2014

@slavicaa pokial si nedas vsetky porcelanove zuby,tak never nijakemu bieliacemu pasiku,..to je reklama a zbytocne vyhodis peniaze,...doma si biel sso sodou bicarbonou 2x do tyzdna,...

sisaha
20. jan 2014

@luba28 nepises pravdu..jedna vec su pokazene zuby, druha bieliace pasiky.. Ja som ich mala.. vybielili..

luba28
20. jan 2014

@sisaha tak sorry,...

sissy27
20. jan 2014

@slavicaa určite dať zuby do poriadku po funkčnej a zdravotnej stránke, až potom po estetickej... a nezabúdaj, že každé bielenie je zásah do skloviny,oslabuje ju a zvyšuje riziko kazivosti a lámavosti zubov...

slavicaa
autor
20. jan 2014

@sisy27 no ja mam iba 18rokov tak dufam že sa mi nič take nestane(ta lamavosť)...ale čitala som si že prave tieto pasiky nepoškodzuju sklovinu , no samozrejme sa rada dozviem rozne nazory a skusenosti.

sisaha
20. jan 2014

@slavicaa urcite si najskor daj zuby do poriadku.. tie pasiky su myslim balene po 21, alebo 28 kusov. Treba dodrzat cas, ktory ich mozes mat nalepene (ja som mala aj tie na 5 minut, aj tie na 30 minut) a urcite nepouzivat casto.. staci 1-2x do roka..

slavicaa
autor
20. jan 2014

@sisaha no jasne ja to nechcem prehanať..a bola si spokojna s vysledkom?

sisaha
20. jan 2014

@slavicaa ja ano.., ale je pravda, ze vela zalezi akej farby tvoje zuby su. Ak ich mas privelmi zafarbene, tak nemozes ocakavat snehobielu..

zuzik307
20. jan 2014

@slavicaa pouziva ich sestra, je s nimi spokojna, krasne jej vybielili zubky...pouziva ich mozno 2x do roka...a kupila ich aj mne, lenze asi mam nejaku citlivejsiu sklovinu...po pouziti ma priserne boleli zuby 😖 este aj vzduch pri rozpravani mi vadil...a to nemam ziaden kaz...cize asi je to individualne 😉

slavicaa
autor
20. jan 2014

tak zatial same pozitivne hodnotenia aj po nete si stale čitam vačšinou len pozitiva akurat že často ludi bolia zuby na začiatku...ja si chcem kupiť to polovične balenie(65e) myslite že bude stačiť? 21 pasikov na horne a 21pasikov na dolne zuby.

slavicaa
autor
20. jan 2014

@zuzik307
@sisaha
tak zatial same pozitivne hodnotenia aj po nete si stale čitam vačšinou len pozitiva akurat že často ludi bolia zuby na začiatku...ja si chcem kupiť to polovične balenie(65e) myslite že bude stačiť? 21 pasikov na horne a 21pasikov na dolne zuby.

zuzik307
20. jan 2014

@slavicaa sestru napr. neboleli zuby vobec...podla mna to polovicne bohate staci, uvidis, ako budu Tvoje zuby reagovat...ale najskor sup sup k zubarovi 😉

silaviat
20. jan 2014

65eur je riadne prehnana cena- skus ak mas moznost ich objednat z ebay vyjdu o polovicu lacnejsie a vatsina ma delivery i do zahranicia... inak za mna crest sice malinko vybielili ale omnoho lepsiu sluzbu spravil gel biela perla ale stare balenie nie to nove vynovene ... sice aplikacia nebola tak pohodlna ako pasky ale efekt omnoho lepsi a nielen u mna ... ale velmi zalezi aka je prirodna farba zubov...

sisaha
20. jan 2014

@slavicaa myslim, ze na skusku ti to bude stacit..

petrisorkaa
20. jan 2014

@slavicaa určite musíš mať všetky kazy ošetrené, myslím, že by to aj veľmi bolelo, keby sa ti tá látka z pásky dostala do kazu... Ak máš tie kazy na predných zuboch, tak treba myslieť na to, že žiadne bielenie nevybieli už existujúce plomby, takže po bielení môže byť viditeľný rozdiel medzi odtieňom bielej plomby a vybielenej skloviny...Tiež som ich používala a je pravda, že ozaj trochu vybielili 🙂 Ale ja mám napríklad plombované 2 kazy na krčkoch zubov a napriek tomu, že boli riadne zaplombované, tie miesta ma po bielení dosť boleli... 😖 A za mňa ešte jedna vec: trochu mi vadila tá peroxidová chuť, ktoré po každom použití nejaký čas zostala v ústach 😝

ivanatim
20. jan 2014

@luba28 Poriadne hlúpy názor... Sodou bikarbonou??? Zblaznila si sa??? Mas este vsetky zuby? Ak si chces šúchať jemnú sklovinu a ďasná KAMEŇMI sody bikarbony, tak to si svoje zuby vobec nevazis... 😒 Uplne si vysuchas sklovinu, dasna, odhalis si sama vdaka svojej hluposti zubne krcky na maximum... nerozumiem ked citam taketo nazory uplnych laikov, ako si s radostou a este sebavedomim nicia zuby 😀

ivanatim
20. jan 2014

@slavicaa Ak chces vidiet názory SKUTOČNÝCH ĽUDÍ a ľudí, ktorí si niekedy NAOZAJ pásiky Crest kúpili a použili, tak si precitaj recenzie overených zákazníkov heureka.sk: http://obchody.heureka.sk/bieliace-pasiky-com/r...
alebo tu: http://obchody.heureka.cz/belici-pasky-com/rece...
V česku najdes este ine e-shopy, ktore maju tiez ten system z heureky na vyplnanie dotazníkov, takze takých serioznych recenzií najdes aj viac na heureka.cz.
Zbytocne sa budes spoliehat na taketo internetove diskusie. Sem ti moze "nazor" napisat kadejaky laik, záškodník, marketingový pracovník Bielej perly (tí su svojou aktivitou na internete veľmi známi) a podobne... Radsej si pozri recenzie ludi, ktori tie pasiky niekedy naozaj vyskusali a je to, nemusis sa zamyslat ci ti niekto klame a vymysla si, alebo ci ti hovori skutocnu skusenost. 😉
Mam rada tuto tematiku bielenia zubov, sama som pouzila uz rozne pripravky, v tejto oblasti sa vyznam aj vdaka predoslemu studiu, ale neznasam to ked vidim v diskusiach take neuveritelne nazory ludi, ako napriklad ze bielit zuby kameňmi sody bikarbony alebo silnými kyselinami zo šťavy citrusov... to su na hlavu obratene "teórie" laikov, na ktorych nazory sa nemozes vzdy spoliehat. Ber to ako dobru radu pre zdravie svojho chrupu 🙂

luba28
20. jan 2014

@ivanatim ja to nerobim,len som pocula ze sa to robi,.....a su tu aj hlupejsie nazory k inym temam,....

ivanatim
20. jan 2014

@slavicaa A este jedna rada: Urcite si daj kazy do poriadku. Preco to vobec natahujes? Ak mas kaz, treba ist hned k zubarovi dat si ho do poriadku, ak je to uz dost vyvinuty kaz, samozrejme. Vseobecne sa nikdy neodporuca bielit zuby, ktore su pokazené. To plati pri uplne kazdom bieleni, aj ordinacnom, aj domacom, aj neperoxidovom. Kazde bielenie (zavisi vsak od intenzity pouziteho pripravku) moze urychlit vyvin zubneho kazu. Moze, ale nemusi samozrejme. Aj prehnaný strach o zuby nie je dobrý. O zuby sa treba normalne starat, neriesit internetové mýty, ako bol spomenuty aj tu, o lamavosti zubov alebo "zniceni skloviny"....pri bieleni zubov nie je problemom sklovina, ale ďasná... ak mas totiz zapal dasien co paradentozu, bieliaci gel ti moze sposobit tazkosti. Ak mas zdrave zuby a normalne si ich umyvas, tak bielenie pomocou pripravkov, ktore maju bezne koncentracie urcene na domace bielenie nema ako sklovinu, pri dodrzani navodu na pouzitie, znicit. Je to mýtus a blud. A tento mýtus živí strach a nevedomosť ľudí, hlavne v takychto laických internetovych diskusiach. Pre ilustraciu: zubari bielia ordinacne niekedy aj 40%-ným gélom, pasiky Crest obsahuju okolo 10%. Ak ti 40%-ný gel nijako neuskodi a bielia nim dokonca bez problemov aj zubari, ktori zvyknu byt casto k bieleniu kritickí, tak gel s obsahom 10 % ti v ziadnom pripade nema ako sposobit lamavost zubov, take nazory nie su na mieste... 🙂
Takze najprv chod k zubarke nech ti urobi tie kazy a ak mas zdrave dasna, nekrvacaju ti pri niťovaní a cisteni medzizubnou kefkou, tak pokojne chod aj na ordinacne bielenie, alebo bieľ doma pripravkami na to urcenymi. Nema sa ti co stat ak dodrzis navod na pouzitie. A pre zvysenie efektu samozrejme dodržuj bielu diétu.

ivanatim
20. jan 2014

@luba28 V pohode, prepac, len som chcela poradiť. Na zuby treba davat veci na to urcene. Na internete sa v diskusiach a aj v clankoch neplnoletych novinarov, casto pise napr. aj o pouzivani citrusovej šťavy na bielenie zubov...Taka citrusova šťava "pekne" vyžiera sklovinu, kedze obsahuje silne kyseliny. Ked clovek vypije pomarancovy dzus, nema si v najblizsej polhodine ani len umyvat zuby, aby kyselinam nepomohol k posobeniu a nieto este suchat si sklovinu citrusovou stavou, aby ich vybielil. 🙂

habibi78
20. jan 2014

@slavicaa ked chceš mat zuby citlivé, doslova bolestivé s oslabenou sklovinou a tým pádom aj nachylnejsie na poškodenie, objednaj si

sissy27
20. jan 2014

@ivanatim no ty mi len budeš odborníčka jak lusk... 40% peroxid??? si nie že trošku, ale úplne mimo... kedysi sa používali prípravky s koncentráciou 15 alebo 30% peroxidu (čo má ešte do tvojich 40% dosť ďaleko), súčasná legislatíva umožňuje použitie prípravkov s max 6% koncentráciou peroxidu... takže neviem kde si čo ty študovala, ale bludy sem píšeš v prvom rade ty... samozrejme, všetko sa dá obísť a aj sa to deje, tak ako vo všetkom, ale asi to malo nejaký dôvod, keď to Úrad verejného zdravotníctva takto prehodnotil, že?

ivanatim
20. jan 2014

@sissy27 Cakala som kedy sa tu niekto takyto s pokazenou naladou a svetovou mudrostou objaví 🙂 Ano, prave preto som napisala, ze 40%, petoze aj 40% sa este donedavna pouzivalo. Nas UVZ? Myslis tie stare babky uradnicky, ktore tam nemaju poriadne ani sajnu o tychto zdravotnych zalezitostiach? Dnes sa bezne pouziva pri ordinacnom bielenie este stale aj 15, 30, ale aj viacpercentny peroxid. Je velmi vela ordinacii, ktory nariadenie ignoruju. A to aj preto, lebo je nezmyselné a prehnané. Vsade inde vo svete su normy peroxidu omnoho vyssie a nikde nie je ziaden problem. 🙂

ivanatim
20. jan 2014

@habibi78 Ak mas taketo problemy, daj si do poriadku zuby a viac sa o ne staraj 😉 Predides potom zbytocnym zdravotnym problemom a ked raz budes mat zdrave zuby, budes si ich moct aj bezbolestne a bez problemov bielit.
Ak hovoris, ze pasiky, ktore maju trikrat mensiu koncentraciu ako ordinacne gely, ktore sa vsade vo svete bez problemov pouzivaju, maju oslabit sklovinu, tak v tom mas trochu chaos... toto je typicky pripad cloveka strachopuda. Ak sa takto prehnane bojis o svoje zuby, asi sa o nich nestaras (nestarala si sa...) dostatocne. A klasický sloganový mýtus o "oslabení skloviny", to je prehnaný strach verit kazdemu takemuto mýtu...to je akoby si vobec v zime nevychadzala vonku, lebo je tam zima... 🙂 Kto ma zdrave zuby, nema problem ani s bielenim zubov... Sklovinu ti oslabuje coca cola a ine napoje s kyselinou fosforecnou a to neuveriteľne agresivnym sposobom...pritom ju mozno v pohode pijes ;) a taktiez citrusove plody... netreba verit kazdemu mýtu, ktory sa šíri v laickej verejnosti.

sissy27
20. jan 2014

@ivanatim nie, nie je problém - veď je to taká krásna cesta ako si vyrobiť nových platiacich pacientov 😀 čo neurobíš pre zisk, že? raz je to zásah aj do skloviny, a zvyšuje náchylnosť ku kazom a poškodeniam, akurát sa to neprejaví po prvom ani druhom silnom bielení... a odvolávať sa na "všade vo svete" je tiež trošku z cesty - v žiadnej oblasti neexistujú rovnaké normy, sú krémy, kozmetické prípravky, lieky, potraviny, aditíva, ktoré sú povolené napr. v ázii alebo južnej amerike a sú voľnopredajné a tiež ti miestni budú tvrdiť, že je to v poriadku a neškodné, v európe sú zakázané ako škodlivé a naopak...

habibi78
20. jan 2014

@ivanatim ja mam zuby v absolútnom poriadku a bielit naozaj ze nepotrebujem 🙂

habibi78
20. jan 2014

@ivanatim Inak nerozumiem akým pravom sa navázas do kvality mojich zubov a do toho ako sa o ne starám, ty sa v prvom rade staraj sama o seba. Bielenie zubov v ambulancii ultrazvukom je niečo úplne iné ako falošne naplaste, nasadky a akože bieliace pasty, ktoré zuby dokázateľne ničia a to uz tu písalo množstvo bab.
Takze najprv si pozri zloženie, čítaj referencie, naštuduj si to a potom mudruj lebo prirovnávať oslabenie skloviny k pobytu na zime je smiešne... alebo ak máš niečo so svojim nastrbenym sebavedomím, navštív odborníka a neventiluj sa tu na ostatných.

ivanatim
20. jan 2014

@sissy27 Rob ako chces 🙂 Miesas veci, ktore sa nedaju porovnavat. Staci sa pozriet na stav chrupu Američanov a Slovákov.... Rozdiel je obrovsky. V USA su kvalitne produkty na bielenie, ktore su oblubene aj po celom svete. Preco nie su aj slovenske produkty oblubene po celom svete? 🙂 Slovak bude radsej so zltymi pokazenymi zubami s odhalenymi krckami vypisovat po diskusiach ako bielenie, ktore este nikdy v zivote nepodstupil škodí zubom. 🙂
A ked pises o zasahu do skloviny, tak ti musim zase raz oponovat, ako som uz pisala vyssie: Sklovinu ti oslabuje coca cola a ine napoje s kyselinou fosforecnou a to neuveriteľne agresivnym sposobom. Toto oslabovanie skloviny sa ani nahodou neda porovnavat s peroxidmi obsiahnutymi v prostriedkoch na bielenie zubov v rozumnych mnozstvach pouzivanymi obcasne a podla navodu na pouzitie... Staci ti jeden pohar coly, fanty, viney a podobne, a sklovina zacina erodovat... takisto citrusove plody a ich kyseliny...ak hovoris o zasahu do skloviny pri bieleni zubov, tak potom by si sa mala velmi báť kazdeho citrusoveho ovocia ci spominanych napojov, pretoze tie obsahuju latky, ktore predstavuju agresivnejsi zasah do skloviny...
A este mi dovoľ vyjadrit sa k normam peroxidu v EÚ. Asi mas o tejto tematike malo informacii ak pises, ze ju tato pribrzdena oblast sveta (pribrzdena v oblasti zubnej hygieny) zaviedla kvoli sklovine a jej oslabovaniu pri bieleni. Zaviedli ju kvoli castemu vyskytu zapalu dasien u populacie ludi v EU, kedze ludia v EU sa o zuby staraju velmi slabo a nedostatocne, neniťujú si zuby, nepouzivaju medzizubne kefky pravidelne, niektori ani nevedia co znamena pojem dentálny hygienik. V USA je tato starostlivost na omnoho vyssej urovni. A prave kvoli castemu vyskytu zapalu dasien a nevedomosti ludi o tom, ze vobec zapal dasien maju, sa takato norma musela zaviest... pretoze chrup, ktory ma zapalene dasna, sa nema bielit. Ale to som uz pisala, ak ma niekto nezdravy chrup, lebo sa onho nestara, nema si ani bielit zuby. Najprv si ich ma umyvat spravnym sposobom, niťovať a pouzivat medzizubnu kefku raz za čas nech posilnuje aj svoje dasna a az potom moze rozmyslat o nejakom bieleni (akomkolvek, peroxidovom ci neperoxidovom).

sissy27
20. jan 2014

@ivanatim ehm len pre úplnosť - ty si vyštudovaný stomatológ s 10 ročnou praxou v usa a ďalších 10 rokov na sk, že vieš tak dokonale porovnať? prvá a základná vec je - prirodzená farba zubu nie je žiarivo biela !! prirodzenou farbou zubov je odtieň žltej... takže žiarivo biele zuby ešte nemusia byť zdravé a jemne žltá farba neznamená zuby poškodené... farba zubov je ovplyvnená viacerými faktormi, celkovú farbu zubov ovplyvňuje vnútorné a vonkajšie zafarbenie zubu, to vnútorné ovplyvňuje hlavne genetika, výživa, užívanie liekov a ďalšie, vonkajšie sfarbenie je ovplyvnené prevažne pigmentami, ktoré prijímame v potrave... kľudne si na to otvor skriptá zo stomatológie 😀 a američania so superzdravými zubami? nenechaj sa vysmiať, tam majú všeličo len zdravie nie, ale zato porcelánové zuby, fazety, korunky atď má každý druhý...

ivanatim
21. jan 2014

@sissy27 Bláboliš 🙂 kedy som pisala o tom, ze ziarivo biela je prirodzena farba zubov? 😀 Uz sa velmi zamotávaš... A áno, Američania maju zdravsie zuby ako Europania, asi sa v tejto tematike velmi nevyznas ak tvrdis opak. Typicky biedny Slovák vsak samozrejme tvrdi opak, to je typicka crta Slovakov, zavist. 🙂