Biele kúsky z hrdla

28. feb 2023

Ahojte, už dlhšie pozorujem že mám také biele kúsky v hrdle. Najskôr som si myslela že to mám z fajčenia nebola som nejaký tuhý fajčiar ale tak 10 cigariet denne. Prestala som fajčiť v auguste a stále tie kúsky zo mňa idú. Obvodná mi nechce dať papier na ORL vraj to nebude nič vážne nemáte niekto skúsenosť s tým?

oli18
28. feb 2023

Ak sa to da rozdrvit a smrdi to, je to z mandli.

diaszoky
28. feb 2023

@oli18 presne a obvodna je co za dr?🤦‍♀️

loginexistuje
28. feb 2023

mandlove kamienky kup si nieco na kloktanie nieco so salviou atd

loginexistuje
28. feb 2023

skor chod k zubarovi a treba si dobre cistit jazyk pouzivat ustnu vodu a ustnu sprchu https://dentiwiki.sk/odstranenie-mandlove-kamen...

autor
28. feb 2023

@loginexistuje zubár ma poslal na ORL s ním som to ako s prvým konzultovala

janetinka27
28. feb 2023

ahoj, aj ja to mam, teda zrejme to iste - mandlove kamene, capy. vytery z hrdla boli v poriadku, takze dr to neriesi. ja mam zjazvene mandle po anginach z detstva, obcas sa mi urobili jednorazovo malinke kamene, raz za par rokov, ale od minuleho roka som bola vela chora, vela angin a kamene sa mi strasne premnozili. vytery su ok, ale je pravda, ze vzdy, ked uzivam antibiotika (za posledny rok niekolkokrat), tak mi kamene vymiznu a po case sa znova objavia. ustnu hygienu dodrziavam, kamene sa mi robia dnu v mandliach v tych chodbickach, su tam schovane a velke, vyberam ich kazdy druhy den,