Bezbolestná operácia očí

zuzinr
16. máj 2014

Maminky chcela by som vas poprosit, tie co uz mate tuto operaciu za sebou ci by ste mi nevedeli odporucit kliniku kde vam operaciu robili, ako ste boli spokojne aj ako ste spokojne teraz po operacii, ci nemate nejake komplikacie, ako samotna operacia prebieha a tak, vsetko co sa toho tyka. Som sa konecne odhodlala po 18 rokoch nosenia sosoviek ze to teda podstupim aj ja, len vobec neviem kam ist. Budem vdacna za kazdy nazor 🙂

sintra
17. máj 2014

Takto, samotna operacia samozrejme bezbolestna je, ale vnimanie bolesti po operacii, ked vyprcha ucinok analgetickych kvapiek, je velmi individualne. Ja som si prve tri dni a noci po paradne odtrpela. Ale nelutujem.

babls5
17. máj 2014

@zuzinr OFTUM maju najlepsie pristroje na sk ... Ja som bola nedavno na tej bolestivej lebo bezbolestna sa v mojom pripade nadala ale mala som -11 dioptrii a po operacii prečitam na tej svietiacej tabulke všetko az po najmenšie 🙂 maju kliniku v BA potom Košice a B Bystrica ... Www.oftum.sk

babls5
17. máj 2014

@sintra existuje operacia ze ani po nej nemas bolesti 🙂 to viem isto mala som nanej byt

sjuzan77
17. máj 2014

@zuzinr ja mozem jednoznacne odporucit excimer v bratislave. S takym pristupom a jednanim som sa este nestretla, bola som nadmieru spokojna. Samotna operacia je bezbolestna, ina kava je, ked vyprsi ucinok kvapiek, ako spominala @sintra . Sice som sa bolestou dobre ze nevyskriabala na stenu, ale kedykolvek by som si to zopakovala, stoji to za to. je sposob, ktory je bezbolestny aj po operacii, ale to, ci ho mozu pouzit rozhodne samotne vysetrenie. Operaciu som podstupila pred 3 rokmi, bez komplikacii ( treba vsak prisne dodrziavat pooperacne pokyny) a zrak mam perfektny. Ak budes mat nejake otazky, kludne sa pytaj 😉

veve39
17. máj 2014

@babls5 prosim ta zhruba od coho zavisi to, ci sa moze pouzit ta metoda bezbolestna aj po oper. ?

babls5
17. máj 2014

To je ta klinika oftum tam som bola

babls5
17. máj 2014

@veve39 to ukazu predoperačne vyšetrenia unich v klinike pri vysokych dioptriach to nejde vačšinou podla hrubky rohovky

veve39
17. máj 2014

@babls5 nevies ake dioptrie su uz hranicne?

cililing1123
17. máj 2014

ahoj,
ja som bola v bb, kde, poslem do ip 🙂 bolesti som mala len tie 2 dni, kym mi nevybrali sosovky, co chranili oko - teda, mna to pichalo, nie bolelo. mozno ta sklamem, ale moj nazor je iny ako ostatne. ja kebyze sa ma rozhodnut, tak na operaciu uz nejdem. mam 38 rokov, bola som minuly rok v auguste. okuliere som nosila od tusim 5 rokov. dioptrie 6 a 6,5. aj ja som vahala dlhsie, rozhodovala som sa snad 5 rokov 😎 a vysledok? nieco sa nevydarilo a nevidim dobre. pomaly bude rok a stale vidim ako cez "rozkvapkane" oci. t.z. ani bez okuliarov ani s nimi - ostala mi 0,5 a 1 dpt. proste zleee ☹(( jeden kolega sa ma opytal: a ten, co ta operoval, mal okuliare? ano, mal. zaroven viem, ze je to individualne a som mozno 1 pripad z 1000.

denisa0503
18. máj 2014

ja som tiez bola v OFTUME v Bratislave na metode Zlasik a uplne super! Ten vecer ma palili oci, ale to bolo cele. A tu som nasla popis operacie z pohladu pacientky: http://www.zelenejablko.sk/operacia-kratkozrako...

tehulka2011
18. máj 2014

urcite neodporucam OFTUM! Okrem toho, ze mi zostali slabe dioptrie (okolo -0,5), priserni ludia. Sestricka neprijemna a drza, doktorka ofucana, styl "co ma furt otravujes", nedajboze ak sa chces nieco opytat alebo zopakujes otazku

denisa0503
19. máj 2014

@tehulka2011: v bratislave? doktorka nebola zrovna zhovorciva, ale sestricka bola vzdy fajn.. aj na predoperacnom aj po operacii. a nedorovnaju ti este tu polku dioptrie?

tehulka2011
19. máj 2014

@denisa0503 kvoli polke sa zatial nechcem dat operovat.. uvidim, ako sa to vyvinie

denisa0503
19. máj 2014

@tehulka2011 - jj rozumiem. tak drzim palce

bzucinka2
17. jún 2014

Ahojte ja sa teraz tiez rozhodujem medzi excimer a neoviziou, vie mi niekto povedat co tam bol ake ma skusenosti? Dakujem 😉

tomas_byty
27. jún 2014
Používateľ tomas_byty je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tomas_byty.

Musím reagovať ešte na tehulka2011, moj brat bol v http://oftum.cz/ a práveže boli veľmi milí a doktor Tomáš Juhas najviac. Možno len mali vtedy nejaký zlý deň, alebo čo. Zaujímalo by ma koľko si mala predtým, ale asi veľké keď ti polky ostali. Ja som si čítal veľa diskusií predtým ako som tam s bratom išiel a s negatívnymi reakciami sa stýkam minimálne. 😒 Bráchovi sa do 3 dní oči dali dokopy, trocha ho to tak svrbelo ako keby a už je v pohodke.

gombicka
20. jan 2016

baby, ake su vase skusenosti s panom profesorom Juhasom? nemyslim po profesionalnej stranke, ale po tej ludskej..ako jedna s pacientmi atd....manzel bol teraz na kotrole, a akoby ho niekto vyfliaskal ako male decko...