Beriete lieky na úzkosť?

14. feb 2024

Ahojte maminky, som 5 a pol roka na materskej vyhorena a prisli uzkosti. Ziadna depka nic, len uzkost.
Su na to lieky? Volnopredajne som skusila, velmi nepomohli.
Dakujem. (na konicky nemam cas, ledva zvladam tri deti a domacnost ;))

Myslim ze potrebujem lieky. Len neviem ci ked zdvihnem telefon mi ich predpise vseobecna lekarka...
Mate skusenosti, konkretne s liekmi. Na terapiu spm chodila. Nepomohla. Dakujem

terry658
14. feb 2024

Začala som brať antidepresíva, tiež kvôli úzkosti. A za mňa najlepšie rozhodnutie na svete. Ale bola som u psychiatra.

syslik81
14. feb 2024

kedze sa jedna o antidepresiva len tak zdvihnutim telefonu ti ich nik neda..treba ist za psychologom a vybrat presne pre teba

pribinak
14. feb 2024

Všeobecná ti asi antidepresíva alebo akékoľvek lieky na úzkosť nepredpise. Musíš ísť za psychiatrom

zuzkaa1991
14. feb 2024

Ja som zacala brat depress na prirodnej baze kym zvladam tak to antidepresivam sa chcem vyhnut ;)

xsuzannex
14. feb 2024

Som doma 8 rokov, tri deti, z toho jedno autisticke. Sem sa pripnem lebo tiez mam pocit ze ma uz jedneho dna vynesu nohami napred..

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika523
14. feb 2024

Ja beriem na úzkosť Tritico a pomáha mi to, depresie ani nič nemám len úzkosť, predpísala mi to psychiatrička

nika523
14. feb 2024

Depress ani nič prírodné mi nepomáhalo

pribinak
14. feb 2024

@taynee tak kvalitný lekár by mal pacientovi vysvetlit že taka diagnostika nie je vôbec na škodu a nepredpisovat len tak lieky
Ale nie každý lekár je takto zmýšľajúci

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
14. feb 2024

@taynee však toto je dalsi problém, Slováci žerú lieky len taký fukot

autor
14. feb 2024

@nika523 a pomohlo? ;)

nika523
14. feb 2024

Áno

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evickuska
14. feb 2024

skus napisat spravu

biankaaaa
14. feb 2024

Aj ja beriem AD kvôli úzkostiam. Ale normálne psychiatrička mi ich predpisuje, nie vseobecná dr.

autor
14. feb 2024

@biankaaaa problemom su u nas neskutocne dlhe cakacie doby. Psychiatricka mi vie dat najblizsi termin koncom aprila.

biankaaaa
14. feb 2024

Odkiaľ si?

dominikamacakova
14. feb 2024

Nemôžeš len tak jesť hocijaké lieky na hlavu

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
scila
14. feb 2024

@autor Pchať do seba lieky? Lebo si doma na materskej? To ti príde ako normálny dôvod a prijateľné riešenie? Nemáš muža? Veď treba hľadať príčiny a riešenia.
Ja som bola na materskej skoro 8 rokov. Tiež som už často mala pocit, že som jednou nohou na psychiatrii. Na pohotovosti som skončila nie raz, keď som skolabovala z vyčerpania keď som kvôli chorým deťom celé noci nespala. Ale vždy je aj iné riešenie ako dopovať sa liekmi!

autor
14. feb 2024

@scila praveze nie, roky som sa vyhybala liekom. Mam aj psychoterapeutku, ale nejako som sa nepohla dalej ..mozno len o malicky kusok.
Viem s uzkostou jak tak pracovat, poznam fyzicke prejavy, viem dychove cvicenia. Ale stale este tym vtieravym uzkostnym myslienkam prepadam.
Neviem so sebou tak pracovat, akoby som chcela. Ale stale na sebe pracujem, len mam pocit ze by mi tie lieky vedeli pomoct. Len na par mesiacov.
Viem ze lieky pri uzkostiach nie si riesenim ... lebo ak ich nepochopim a nepochopim pricinu tak sa budu opakovat..
Manzela mam ale nechcem k nemu prechovavat zabezpecovacie a zavisle spravanie.

zena666
14. feb 2024

Vseobecna predpise neurol.. a sup sa obiednat psychiatrovi tam vymenny listok netreba

nika523
14. feb 2024

Áno, sú dlhé čakacie doby aj ja som štyri mesiace čakala keď som išla prvý krát ale teraz keď potrebujem len zavolám a hneď ma vezme, obvodná ti zatiaľ môže predpísať lexaurin, neurol... Ja som brala lexaurin ale len zriedka keď mi bolo veľmi zle

autor
14. feb 2024

@nika523 lexaurin mam, ale ten nechcem uzivat. Len raz som ho uzila pri vysokohorskej turistike ked ma chytila panika v Tatrach ;)) skusim este popracovat na sebe ak nie volam psychiatrovi ;))) dakujem

veronkaxxx
14. feb 2024

Ja som brala a bola som po nich veľmi unavená :(