Beriete k lekárovi dieťa so sebou?

vikikr225
15. jún 2022

Mamičky, ak idete k lekárovi ,,so sebou,, beriete aj svoje deti? Ak nemáte momentálne možnosť ich dať niekomu postrážiť? Prekáža to lekárom? Malý má 2 mesiace

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka1231990
15. jún 2022

Pokiaľ som šla ku gynekológovi alebo zubárovi,tak som brala so sebou,pokiaľ to bol obvodný,tak nie-chodia tam chorí ľudia a mimčo ešte nemá takú imunitu

viestta
15. jún 2022

Prekáža neprekáža, keď ho nemáš s kým nechať tak co riešiš. Ale na druhej strane otec dieťaťa, tvoja mama, otec... môže zovrat paragraf ako tvoj sprievod a postrážiť dieťa v kočiari pred poliklinikou. Stačí dat lekárovi odraziť jeho priepustku

stanulienkat
15. jún 2022

Nie,neberiem. Manzel postrazi. Lekarovi to nebude vadit, ak okolo teba nebude dieta lietat ako sarkan a robit neporiadok v ambulancii.

izabela333
15. jún 2022

bola som dvakrat s detmi a vadilo to obom lekarom. neurologicka ma vyhodila, ze ona nie je skolka a mam prist inokedy.

matkahelka
15. jún 2022

@vikikr225 zavisi, od toho kam idem. ak viem, ze idem na otocku, malu nadojcim a necham susede. mala po nadojceni vzdy spi minimalne hodinu, zvycajne aj viac. castokrat sa vratim a mala este spi. ak vsak idem na dlhsie, tak ano, beriem ju so sebou. vsade. aj k lekarovi, aj na nakupy.
A teda, nestretla som sa este s negativnym komentom od ziadneho lekara. Skor naopak, k malej sa prihovorili, pytali sa ako sa vola, atd.

vikikr225
autor
15. jún 2022

@martina1985ba no určite by som no nenechala samého. Skôr som to myslela tak že či návštevu lekára preložiť

ejanjelik
15. jún 2022

Na rehabilitáciu som brala, sedela na stolicke

yanni
15. jún 2022

Jasne. Take male som brala VSADE so sebou. Kde som ich mala nechat? Muz mimo, babkovcov mame stovky km od nas. babysitter tu nezozenies. Tak penne krasne vsade so mnou. ked deculo bolo nepokojne, vzdy sa nejaka ochotna sestricka postarala pokyn mna vybavili. Ako začali chodit do školky, tak ich uz zo sebou nevlacim. Dohodnem si terminy tak, aby boli v tom case v skole/skolke a kludne stihla ich aj zaviezt aj vyzdvyhnut.

vikikr225
autor
15. jún 2022

@matkahelka momentálne má 30minutové spánky tak to by som na otočku nestihla 🙂. Tak počkám kým príde manžel z práce keďže robí v zahraničí

viestta
15. jún 2022

@vikikr225 však také malé babo polezi aj v kočiari. Ty vieš ci je lekár nutný, ale radšej ho zobrať ako niečo zanedbat

matkahelka
15. jún 2022

@vikikr225 moj muz je takmer stale cez tyzden mimo, takze ja si nemozem planovat lekarov podla neho. soferujem, mam skladny kocik, mala je spokojne babatko, takze ja s nou vybavim ci nakupim cokolvek.

yanni
15. jún 2022

@vikikr225 ja by som termin nemenila. Chod a uvidíš. Ja som zebrala dieta vo vajicku do ambulancie a ado pisem, ak spalo, nebol problem, aj nie, sestricky ucicikali.

lea299
15. jún 2022

Keď nie je iná možnosť, tak jasné, že by som ho vzala so sebou, akože bez ohľadu na to, či by to lekárovi prekážalo alebo nie. Však ale hádam nenechám to dieťa v aute, kým sa vybavím.

yanni
15. jún 2022

@matkahelka presne aj ja tak. Inak by som sa roky nikam nedostala.

matkahelka
15. jún 2022

@yanni ano, aj u mna tak. ja som prekvapena, ze nejaky lekar si dovoli vyhodit pacientku, lebo prisla s dietatom. ved nie kazdy ma k dispozicii starych rodicov.

tosomja
15. jún 2022

Keď som bola tehotná a mala doma malé bábätko ešte, tak som s ním chodila, áno, nemám nikoho kto by mi postrážil. Ale len na poradne ku gynekológovi, odstavila som kočík na bok, nikomu nezavádzali, netrebalo kolísať, ani nevrieskal. Teraz s dvomi deťmi už nechodím, radšej preložím termín, aby bol muž doma.

ivangeline
15. jún 2022

Ked nemas sm kym nechat,tak ano. Ale snazila som sa zariadit tak,aby nie...prip,starsie so sebou alebo len vtedy,ked nebude mi robit kadejake vysetrenia..

anjelicek26
15. jún 2022

@vikikr225 dieta pod rok som bravala, potom som si zabezpecila strazenie (muz, kamoska, opatrovatelka, neskor skolka...)

evica17
15. jún 2022

Ja neberiem. Malé by som hej ešte, ale 1,5rocny mi kričí pri cudzích ľuďoch, to by ma dr vyhodili. Vždy strazi muž, buď doma alebo pred nemocnicou niekde na ihrisku

tramtada31
15. jún 2022

@vikikr225 ja nebravam, ale už sa mi u gynekologicky stalo, že nám jedna mamina nechala babo s kocikom v cakarni, aby sme sa o neho postarali a nejako sme ho spolu s inými pacientkami prebavili😀

akvi
15. jún 2022

Kým som kojila, brala som a teda skúsil by sa niekto ohradiť, veď je to normálne. A vieme, ako to u niektorých dr. vyzerá, človek tam čaká aj pol dňa. Väčšie už nie, strážil muž, ale zase, ak by som nemala možnosť, kľudne by som brala, ale boli by to pre mna nervy, takže len v úplne nevyhnutnom prípade.

jaroe
15. jún 2022

@vikikr225 neberiem, ale keby sa nedalo inak, kľudne zoberiem. Samozrejme primerane veku a typu vyšetrenia. Napr. k zubárovi alebo gynekológov by som nevzala 2 rocne čiperne dieťa a pod...

vilma7
15. jún 2022

Áno, moje bežne so mnou idú, ale pekne sedia a čakajú, nerobia žiaden cirkus. Moja gynekologička sa aj tešila, keď ich videla ako rastú.

thoughtfulweirdo
15. jún 2022

Nie, s mojimi sa nedalo. Do pol roka len revali, mladší do 8 mesiacov, a potom už síce nerevali, ale ani neposedeli, keďže už boli výrazne a radi pohyblivi 😅 ani teraz by som ich nebrala, mladší ma teraz rok, ten by to zas prereval, keby musel byť v kočíku a staršia 4 ročná už síce posedí a počká, ale je ako na pruzinke a určite by nevydržala nevypytovať sa stále niečo a nenadskakovat na stoličke 😅 ak by som mala 2 mesačné bábo, ktoré potichu polezi, tak by som zobrala so sebou.

jana_eyre_2
15. jún 2022

Vyšetrenia sme vzdy plánovali keď boli deti male.na čas keď manžel sa mohol uvoľniť z práce.. ani jedno moje dieťa dlho nevydržalo späť keď bolo bábo, tak sme to robili tak, že sme sa všetci odviezli na miesto kde sídli môj gynekológ, muž sa prechádzal s deťmi a ja som zatiaľ šla do ambulancie..

didi2102
15. jún 2022

@vikikr225 jasné brala som ročné dieťa na všetky poradne keď som bola tehotná, minule bol už takmer 4r so mnou u pneumologa , v hlbokom kociari ti postráži aj sestrička , bol so mnou u zubára napr toto je u nás bežne

bluka2
15. jún 2022

Ja som si brala deti so sebou v každom veku, v živote som nemala problém u žiadneho lekára. Možno tak na zubnú hygienu a niečo, čo trvá dlho, som si nebrala akurát také ročne-dvojrocne dieťa, čo akurát ani neobsedí ani nie je bábätko

aknamorka22
15. jún 2022

Ja neberiem. Muž vždy príde z roboty a ja mu dám orazit pečiatku. Našťastie má takú robotu, kde môže odbehnúť v podstate hocikedy. Neviem si predstaviť chodiť po doktoroch s dieťaťom. Zbytočný stres. A to mám deti kľudne, posedia v kociarom aj hodinu. Napríklad na fyzio cvičenie zoberiem mladšieho a buď spí alebo kuka z kociara. Ale to je miesto, kde viem, že to nikomu nevadí. Chodím teraz naozaj veľa po lekároch aj mimo mesto a s dieťaťom by som nešla. Ale vždy je to o možnostiach aké masy. Keď sa inak nedá, musíš ho brať so sebou a musia to akceptovať.

zuzka1117
15. jún 2022

nikdy som nebrala deti so sebou