Beriem prvýkrát antidepresíva

1. dec 2023

Dobrý večer beriem prvýkrát v živote Ad
Je to päť mesiacov a stále nie som fit .boli obdobia kedy som cítila že zaberajú (mala som energiu,lepší zrak,chuť komunikovať atd…)potom mi začínalo byt zle.návaly horúčav do rúk a nôh hlavy mravcenie trpnutie tep rýchly .lekar meniť lieky nechcel ale mala som znížiť dávku z jeden a pól Elicei na jednu .po čase sa to stabilizovala zas som cítila väčší kľud viac energie a teraz zase citim ako by nezaberali .je to možné mať také výkyvy?

kacena4
1. dec 2023

ano je to normalne, aspon vidi ze lieky zaberaju a ked si vo vacsej depte treba mozno nasadit silnejsie, alebo pridat ine lieky t.j. kombinovat aby si predisla prave tymto vykyvom. clovek sa meni pocas roku napr. jesen/zima su najtazsie pre psychiatricke dg. tiez stres a zla zivotosprava vela spravi drzim palceky

zuzanna33
1. dec 2023

Nemám s tým skúsenosti ale určite by som sa poradila len z lekárom aby neboli nejaké nežiaduce účinky aj na výkon či srdce. Psychické zdravie je veľmi dôležite 🍀veľa síl do života a pozitívnych ľudí okolo seba prajem

autor
1. dec 2023

@zuzanna33 ďakujem .s ním som to riešila .nechcel meniť lieky

autor
1. dec 2023

@kacena4 beriem to na tetaniu.

mario1974
1. dec 2023

Určite výdrž. Ja som sa dostával z PP cez rok. Nepi kávu a energeticke drinky. Aspon na začiatku. Výkyvy sú ale časom ich bude menej. Chod medzi ludi, vonku do vchodu pomaly sa prejdi, keď ti bude zle. Keď ostaneš doma tak to sa budeš dosť silno pozorovať.

neson123
1. dec 2023

@mario1974 co ti pomohlo?bral si aj AD?

mario1974
2. dec 2023

@neson123 mne pomohol zoloft, Tetaz beriem serlift, lebo zoloft nebol dlhodobo.

zuzkaa1991
2. dec 2023

A to mate taku zlu tetaniu ze musite mat AD?mne tiez veľakrát nukali AD ale odmietla som...betiem guajacuran a depress a ako pise vyse treba zmenit zmyslanie všetko je hlavne mala som zle stavy vtedy som nevedela ze je to tetania....resp úzkosť stres atd.... viac som sa zamestnala nemyslim ze mi je zle ....ak náhodou cistim vnútorný nepokoj dam si tie lieky jeden dva dni dokonca som isla k psychologicke tak som zvedavá ako to dopadne ;)

autor
2. dec 2023

@zuzkaa1991 mám ju silnú chcela som lieky nech sa jej čím skôr zbavím keďže mám dieťa
Vrátila sa mi po anafylaktickom šoku

neson123
2. dec 2023

Ja ju mam tiez silnu, stavy kolapsove na odpadnutie proste katastrofa..stres, strach, nepokoj, vysoky tlak, triaska..cize ja od zajtra zacinam s AD trapim sa s tym uz 2 roky, beriem magnosolv pijem len magneziu a prd to pomaha..

180207
2. dec 2023

Ahojte. Skúšali ste niekto pri uzkostiach prípravok Mycostress?Ak áno, pomohol vám?

mario1974
2. dec 2023

@neson123 gratulujem, škoda tých tratenych 2roky. Pri ad zreba vydržať. Ja som mal na začiatku strašne stavy, ale psychiater mi povedal, že to musím vydržať, lebo mám najnižšie davky 25 mg na deň Zoloft. Nic ine. Vydržalo mi to 17 rokov pri PP.

neson123
2. dec 2023

@mario1974 a po kolkych tyzdnoch ti zabrali AD?17 rokov si mal pokoj od PP?

mario1974
2. dec 2023

@neson123 AD posobia pomaly. Z mesiaca na mesiac. Ano 17 rokov som mal pokoj. Sem tam bol nejaky nástup úzkosti ale dalo sa to zvládnuť. Hlavne nepi kávu, energeticke drinky. Aspon dva mesiace. Ja som bral najnižšie davku AD.

neson123
3. dec 2023

@mario1974 no dobre tak teda skusim brat snad zaberu a bude to uz lepsie, hej kavu nepijem ani energetaky vsimol som si ze kava mi robila zle vacsinou po nej prisli ataky.Ja mam Paretin 20mg predpisany.Mam zacat s polkou

mario1974
3. dec 2023

@neson123 kľudne môžeš. Ja beriem polku ráno, polku večer. Všetci sa čudujú lekárnici, ale psychiater mi tak povedal. Necakaj zázraky ale pomalé zlepsovanie. Pre mňa bol začiatok brania utrpenie lebo som bol dosť citlivy na setralin. Ale prekonal som to.