Bercove vredy v 33. rokoch

drsmolinka
8. sep 2020

Ahojte mam 33 rokov a po porode sa mi v oblasti predkolenia zacali robit bercove vredy, geneticky mam danu zilovu nedostatocnost. Chcem sa len opytat ci mate niekto s tymto skusenosti v tak mladom veku. Vsimam si ludi ale stare babicky, dedkovia, morbidne obezni ludia maju krasne ciste nohy a ja v mladom veku tak ze nemozem vyjst von v sukni. Iba ma zaujima ozaj ci vobec ma niekto taky problem v mladom veku lebo mi to pride nemozne

majamat
8. sep 2020

@drsmolinka ja nemam, ale pri zilovej nedostatocnosti sa mozu vyskytovat. si mlada, preto by sa ti teoreticky mohli dobre hojit tkaniva, aj ked pri nedostatocnej vyzive a okysliceni koze na nohach to je stazene. u starsich ludi sa hoja velmi dlho a mozu aj roky pretrvavat. takze u teba je velmi dolezite zlepsit stav ciev, lebo bercove vredy su len nasledok.

v akom ich mas stave?

drsmolinka
autor
8. sep 2020

@majamat pri tehotenstve mi zhrubli a sfialoveli :/ az hrce nemam ale su poriadne vydute a fialove :/

majamat
8. sep 2020

@drsmolinka no pisala si o bercovom vrede. vies co je bercov vred? to je otvorena rana, castokrat hnisajuca. vydute, ci zhrubnute zily su len normalne varxy, nei bercov vred.

drsmolinka
autor
9. sep 2020

@majamat ano viem co to je a mam ich :( na oboch clenkoch 2cm rany ktore palia a clenky opuchnute a bolave

majamat
9. sep 2020

@drsmolinka ok, lebo si pisala potom o zilach a ja som sa pytala na vredy no 2cm su este male, ale teda si mlada a v tvojom veku je to skoro. hoci je to dosledok zilovej nedostatocnosti, aj napriek tomu sa castejsie vskytuju vo vyssom veku.

ivanocka83
1. feb 2023

@drsmolinka Ahoj môžme popísať ohľadom žil