Beloretin na akné - skúsenosti

katrin215
30. dec 2021

Prosim máte niekto skúsenosti s liekmi (isotretinoinmi) BELORETIN na liečbu akné ? Liečba ma trvať nejako 2-4mesiace a akné by sa potom už nemalo vrátiť.. Máte niekto skúsenosť ? Zmizlo vam akné ? A za akú dlhu dobu. Hlavne ma zaujímajú vedľajšie účinky a vysušovanie.. a kedy sa vam tieto príznaky objavili. Zaujíma ma to preto, lebo ja beriem tabletky 9.ti deň a normálne sa mi uz zlepšila pleť. Ja som síce nemala závažnú formu akné.. vyhadzovali sa mi zapalove vyrážky na lícach a občas na cele niečo.. ale vždy to zmizlo a spravili sa nové. Ja som to mala vždy týždeň pred menštruáciou, počas a ešte pár dni po.. a ináč celkom v pohode pleť. Ale keď som akurát tie vyrážky mala tak to bolo hrozne.. no a teraz mám o 2dni dostať svoje dni a vyrážky nič.. 1 sa spravila a hneď sa aj stiahla. Strasne sa z toho teším.. je možné že mi to tak rýchlo pomohlo ? A čo sa týka vysušovania tak tiež nič hrozne.. vždy večer po celom dni mám vysušené pery ale natriem na noc a v pohode. Len sa bojím že to ešte príde lebo čo som čítala tak ľudia pisali hrozne veci že krvavé pery, vysušené oči, ekzémy.. a ak viete poradiť nejaké dobre krémy alebo vazelinu na pery budem rada😊 vopred ďakujem

sunsetsunrise
30. dec 2021

@katrin215 brala som pol roka, jedine suché pery a vlasy sa nemastilu, ale po 2 rokoch sa to opäť vratilo