Beh a bolesť píšťale

3. máj 2020

Ahojte. Začala som behať, cca tyzden. Nie vela tak 2,5-3km. Ale strasne ma po behu boli pišťala. Neviete cim by to mohlo byt?

krisbar
3. máj 2020

fu, tazko povedat, vela veci - vela km na zaciatok, zle tenisky, zla technika behu (toto by som asi najviac tipovala), skus sa spytat v nejakom fore na FB o behani. tam maju asi ludia viac skusenosti.

snowflake07
3. máj 2020

Najskor je problem je ten,ze nerobis pred behom dobry strencing,alebo ziadny.

autor
3. máj 2020

@krisbar ďakujem vyskusam

autor
3. máj 2020

@snowflake07 to je pravda, ze nerobim. Pred cvicenim sa natahujem aj 10 minut a pred behom vôbec. Vyskusam ďakujem 😊

snowflake07
3. máj 2020

Hlavne teraz ked si zacala,ale teda nie len teraz je treba robit strecing a nejake cviky na zahriatie svalov.Hrozi tam bolest a zranenia.Skus aspon poctivych 10 min.strecovat(cviky najdes aj na youtube-strecing pred behom)a potom sa zahrej nejakym skakanim,rychlym behom_na mieste...Vela stastia 🤗

krisbar
3. máj 2020

@snowflake07 ja som nikdy nenatahovala a nemala som nikdy problemy. Aj ked ja som behavala malo - len 10km max.

lenuliatko84
3. máj 2020

Zle tenisky a styl behu.aj ja som zacala behat a mam nike airmax vhodne na beh a nic ma neboli

snowflake07
3. máj 2020

@krisbar popravde ani ja nie.Dokonca aj mesiac pred maratonom ziadny beh,ziadny strecing ,len rovno start..no a ono sa mi to raz zdravotne vypomstilo...Tiez je ine ci clovek robi aj iny sport,ci ma nadvahu-predsa tam je to zaber pre klby.Pozeram,ze ty aj lyzujes,cize asi si stale v pohybe,ale sama poznam osobne ludi co s tou pistalou mali problem .Najskor je tam skrateny sval.Nikdy som neverila,ze ma vsetko dobehne a ono to prislo 😌

autor
3. máj 2020

@snowflake07 dakujem baby, vyskusam ten strecing a uvidim. Nadvahu nemam, len 5 kil navyse po porode, ktore hadam postupne zmiznu😊