Basaliom nádor

30. sep 2022

PROSIM VAS , jedna sa o rakovinu ? Prikladam zaznamy z vysetrenia . Ten basaliom ma uz rok , najskor si ho zacal skrabat nevedel co to je nesiel dlhu dobu ku lekarke az potom viackrat sa stalo ze dostal z nicoho nic horucky a na druhy den mu nic nebolo…tento zhubny nador metastazuje ak sa takto dlho nelieci ? Uprimne prosim potrebujem to vediet…som zmatena neviem co robit neviem bojim sa ci nema metastazy ked dlhe mesiace mozno pol rok a viac nesiel k lekarke 😥 dakujem moc…

zmrzlinka2021
30. sep 2022

Nie som lekarka, ale vraj je to urcity a najmenej vazny druh rakoviny koze. A viem, ze to mal aj nas byvaly prezident Kiska.

plutvonozec
30. sep 2022

Moja mama mala tento typ nádora na nose. Bol dosť veľký. V Martine na plastickej chirurgii jej ho vyoperovali a všetko je ok. (klop, klop). Na kontrole bola tuším len raz.

lenocka8894
30. sep 2022

@zmrzlinka2021 bazaliom moze metastazovat ale aj nemusi...ked ho odstrania daju ho na histologiu a potom budete vediet co dalej...hlavne mysliet pozitivne 🙏

maal
30. sep 2022

Tiez som take mala, furt ma to svrbelo alebo nesvrbelo, k doktorke som isla neskor. Ta ma poslala k chirurgovi. Ten mi to vybral a vlastne tam sa zistilo, ze je to bazaliom. Mne bolo povedane, ze je to vonku, je to v poriadku, je to bohuzial bezne ale musim chodit 2x do roka ku koznej na kontrolu (ta mi len pozrie jazvu + zvysok tela a hotovo).
A ten krem, co tam je pisany, mi predpisala zas na ine znamienko, co vyzeralo podobne, len som to nechcela rezat, ten to pekne vyhojil. Len mokvalo to, netreba sa zlaknut. Tak hadam to bude to iste, netreba robit paniku, len si davat pozor cez leto na kozu.

autor
30. sep 2022

Dakujem krasne za spravy 😥 , len mam strach ze mozu byt aj metastazy ked mu iste ze povedala doktorka ze ma rakovinu…

krtko1313
30. sep 2022

Basaliom je jeden z miernejšich druhov rakoviny. Aj keď to má cca 1rok to ešte nič neznamená. Lebo ono sa to spočiatku javí aj ako začervenanie, ktoré aj vybledne a zrazu je červené a svrbí. Neboj sa ,diagnóza znie strašne, ale je to jeden z lepších nádorov. Všetko bude v poriadku. Ostatné záležitosti na chrbte, postupne, treba doriešiť. Budúce leto, tú časť tela nevystavovať priamemu slnku, ak aj áno, tak tú oblasť na kremovať 50 faktorom 😉

autor
30. sep 2022

@krtko1313 tak hadam ano ze bude vsetko v poriadku , dakujem velmi pekne .

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3009
30. sep 2022

Bazaliom nemetestázuje ale sa musí vybrať lebo požiera tkanivo ktoré sa nedá už nahradiť. Ja som .ala už 5 bazaliomov. Treba po vybratí 5 rokov chodiť na kontroly.

sedmokraska157
30. sep 2022

Ja som mala bazaliom pred 5 rokmi🙈 na tvári😞
najprv mi to na 2x odstraňovali chirurgicky pretože 1x mi podla histologie vsetko nevybrali az na 2x sa to podarilo. Rok som mala pokoj,po roku sa to vrátilo,skončila som na ožiaroch v BA😢
ale bazalióm je jediný zhubný nádor ktorý netvorí metastázy takže treba riešit len lokálne a netreba sa báť…ja som to tiez dlho neriešila vyzeralo to ako škaredá vyrážka😞preto sa to asi na 1x nepodarilo vybrat celé☹️uz som to mala hlboko…
treba podstúpit chir.liečbu a chránit sa pred slnkom každý deň🙂držím palce🙏bude to dobré❤️

weyhey
17. sep 2024

@plutvonozec. ahoj môžem poprosiť o kontakt na kliniku?