Bartholiniho žľaza - domáce recepty na zápal

askim000
12. okt 2020

Dobrý deň. Prosím domáce recepty na zápal Bartoliniho žľazy, v tejto situácii nechcem ísť k lekárovi, pomohlo vám niečo domáce? Nemôžem ani poriadne chodiť.

nikpa
12. okt 2020

@askim000 ja som chodila na čistenie v apríli keď boli pred nemocnicou filtračné stany a som tu 🙂 žiadne babské rady, treba to vyčistiť. Neviem teda v akom stave to máš ale mne nepomohlo nič, tiež som to odkladala že veď sa to zlepší a nakoniec som dostala z toho teploty a bolel ma každý pohyb

askim000
autor
12. okt 2020

@nikpa no ja ešte 2 dní počkám, natieram gafrovou, obklady. Ako t

askim000
autor
12. okt 2020

@askim000 Ako ti to čistili? Bolelo? Ambulantne?

nikpa
12. okt 2020

@askim000 v ambulancii bez umrtvenia, odmietala som ísť do nemocnice, tam by ma uspali. S ihlou vytiahol krv a hnis, potom narezal, vytlačil čo tam zostalo a strekol do vnútra niečo na dezinfekciu. Na koniec mi tam strčil kúsok gázy aby sa to doma nezavrelo a vytekal odtiaľ ten sajrat čo tam zostal. Po 2 dňoch som prišla na čistenie, zase to vyčistil striekačkou a vložil gázu.

flakulka
12. okt 2020

@askim000 ja som si uvarila repík namočila tampon najskor na vriedok som si dala repikovy list potom dobre namoceny tampon a nechala cca pol hod posobit ,potom som skusila vytlacit ked neslo na prvy krat tak znovu postup zopakovat potom vydržať bolesť a vytlačiť boli to len pokial to pukne a hnis vyjde potom uz nie ale treba vytlacit pokial nepojde cista krv a potom este aspon tyzden 3krat denne umyvat repikom
Mne to uz dvakrat pomohlo takto

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marienka9999
12. okt 2020

@askim000 jedine sadat do vlažnej až studenej haramančekovej vody...mne to pomáhali mala som to už 8 krát ale neviem na vašom mieste by som nečakala doma si s tým nepomôžete rásť a bolieť to bude vždy viac... možno budete mať šťastie že vám to pukne samé ale v mojom prípade sa to stalo len raz ...

janeninka
12. okt 2020

@askim000 mne gynekologicka radila, pokym to nie je velmi zapalene tak studene obklady a ked uz velmi tak skor teple kupele aby sa podporilo prasknutie. Mne teda ambulantne prasknutie pomohlo len z casti, stale tam bola jedna dutinka a 3x praskla sama ale mala som v prvom pripade pre istotu atb. Ak mas pocit ze uz to nedas, chod ku dr. Drzim palce

ivka21
13. okt 2020

Ja som to raz mala a treba zájsť k lekárovi, inak ako si môžeš byť istá ze máš práve túto diagnózu?

karolika
29. dec 2020

Ahojte, prosím vás, aké ATB vám dr. predpísal na preliecenie zápalu po bartholinke?