Bakerova cysta - liečba

tany8118
12. jan 2022

Dobrý deň. ,chcela by som sa opýtať kto má skúsenosť s bakerovou cystou , ako ju liečil,alebo ju vyriešil operáciou?

neffely
12. jan 2022

@tany8118 mne ju tiež zistili a neriešila som to operáciou len doplnky na kĺby beriem. Dr. Mi odporučil obstreky ale ani to som si nedala lebo som bojko :D tiež máš v kolene?

jenn82
12. jan 2022

@neffely tiez ju mam, ale neriesim zatial. Ake konkretne doplnky beriete, prosim.

lagunka0000
13. jan 2022

@tany8118 mne museli vybrať vodu z kolena, lebo to začalo strašne bolieť ani stupit som nemohla, potom RTG, a injekciu s kolagenom som dostala a to sa pichá raz za pol roka lebo mi zistili aj začínajúcu artrozu🤔

soldi
13. jan 2022

pokial neboli a nerobi problemy, netreba riesit.
mal ju syn, jemu sa vstrebala samovolne.
mam aj ja, uz asi 3 roky, nezvacsuje sa, neboli, takze len sledujem.
ona aj ked sa vyoperuje, (vacsinou len vysaje tekutina zvnutra), tak sa zvykne vratit.
niektore sa daju rozrusit pravidelnymi masazami cysty.
zalezi aj od lokalizacie cysty.
dala si prilis malo info na relevantnu odpoved.

tany8118
autor
13. jan 2022

@neffely áno v kolene mám ,mňa to tiež neboli ale cítim tam taký tlak a keď viem že to tam mám tak ma to trápi

tany8118
autor
13. jan 2022

@jenn82 dobrý deň zatiaľ neberiem žiadne doplnky ,,ani doktor mi nenavrhol žiadne riešenie,iba že ak má to boli a prekáža tak mám ísť na operáciu a keď ma nebolí tak to mám nechať tak 🙂 od leta ju mám ,začalo ma bolieť koleno od bicyklovania, potom som prestala robiť šport a teraz mám strach aj cvičiť či si to nezhoršim , v kolene cítim len tlak , vyberiete nejaké doplnky ? Ak áno napíšte prosím

neffely
13. jan 2022

@tany8118 ja sa snažím nezaťažovať kolená pri cvičení, vyberám si menej náročné cviky a na kolená som brala dlhodobo také prášky od firmy Bayer tuším konská sila sa to volalo boli trochu drahšie ale zabralo a teraz si už dávam len kolagén kapsule 🙂

tany8118
autor
13. jan 2022

@soldi mám poškodenie meniskusu druhého stupňa príkladam záver čo mi zistili

jenn82
13. jan 2022

@tany8118 nie, prave ze to ešte neriesim. Bola mi objavena pri utz krcovych zil, pobolievalo ma koleno pri cviceni, ale myslela som si, ze je to asi iba zo záťaže, zda sa teda, ze nie a musim navstivit ortopeda.

tany8118
autor
13. jan 2022

@neffely cvičis doma alebo chodíš do posilky?

judit47
13. jan 2022

Vybrali mi ju z nartu v 2018 a uz ju nam znova-sam chirurg na upozornil,ze sa mi na 99% vrati.

tany8118
autor
13. jan 2022

@judit47 viete mi povedať prečo vám vznikla ? Venujete sa športu ?

judit47
13. jan 2022

@tany8118 ako mala som robila sportovu gymnastiku(4 roky) aj balet, neskor rozne typy tancov.

Mala som pod oboma kolenami ale vraj sa to same vstrebe(mala som to min.4 roky co to sledovali)po rokoch som sla ortopedovi a vraj pod kolenami uz nemam len mi tam ostalo zhrubnute mazivo.

Tato v narte sa mi cca za 2 roky vratila znova.

katty123456
21. jan 2022

@tany8118
ja mam artrozu uz 9r..bakerova c sa mi spravila cca4_5 dozadu...po zatazi opuchla v klude sa zmensila--no posl rok je to horsie...pravidelne mi dr taha vodu... pripravkov typu chondros glukagen injekciii som brala ajajaj...na MR mi teraz potvrdili 8cmx2:5 rozsiahlu..dr ma sice varoval ze operacia je 50_50%..lubi sa to vratit no idem na konzultaciu k inemu za 2 t ..ten povie ci vobec operovat a ak ano ci klasicky rez ci artroskopicky...pak dam vediet..inak ja by na operaciu nesla pokial neopucha netlaci ved behat 6t s barlam v orteze tiez nie bovieco ale mne to uz robi velke problemy...min zataz...chodza opuchne tak ze az trpnu prsty na nohe..ak je toto jedina moznost risknem vzdy lepsie ako TEP..aj ked ani tomu sa za par r nevyhnem...uz sa mi chce vracat z flectora a to ho berem dlhsie...ale ine nesteroidne tbl mi nezabrali...

tany8118
autor
21. jan 2022

@katty123456 ahoj potom sa mi prosím ťa ozvi do správy ako si dopadla ,lebo ja mám zatiaľ taku pohodovú cystu že ma to bolí len pri cvičení alebo pri veľmi dlhej chôdzi ,ešte ma nebolí tak že sa to nedá vydržať .. zatiaľ sa to dá zvládnuť :( nepoužívam žiadne krémy na to .

katty123456
16. apr 2022

@tany8118 tak idem 9.5 na operaciu...maju mi ju zmensit a prisit nejak do svalu- +uvolnit tlak pod jablckom nejako -co bakerovu vyvolava-moj ortoped to na MR nevidel primar ano-primar ma upozornil ze ak to nezaberie budu ju musiet vybrat celu..bude to artroskopicky 3dni s prijmom aj prepustenim pokial tam nenajdu nieco navyse..ak to bude len takto tak ani barle ani orteza-ak vybrat dobuducna tak 6t barle nezatazovat..dufam ze to bude stacit-a nezopakuje sa-ahoj

tany8118
autor
16. apr 2022

@katty123456 ahoj potom po zákroku mi daj vedieť ako sa cítiš a aké to je ,ja to tiež asi začnem riešiť lebo ma to viac boli a cítim tam tlak a prosím napíš mi do súkromnej správy kde si to ideš robiť ďakujem

ivka1163
1. feb 2023

@katty123456 ahoj, ako sa cítiš po operácii bak.cysty moja ma 15cm a veľmi ma boli cítim strašný tlak v kolene, majú mi ju vyberať, len sa bojím, že sa vráti späť, najprv mi spravia artroskopiu a potom ma otočia na brucho a výberu cystu.

jarhal
7. feb 2023

@ivka1163 kde to ídes na zakrok,?

katty123456
8. feb 2023

@ivka1163
Ahoj/až teraz som si všimla že si sa pýtala/no poviem ti som necele4 4m a čo sa tyka cysty je späť /čo mi nedovolí plávať prsia/rotáciu/a dosť ma to štve...3m kým koleno esteticky ako tak pak stačil raz bike a cítila som tam nejaký posun a vtedy aj cysta začala vybiehať...mňa na brucho neotacali všetko na chrbáte v spinalka...a cystu by som nejak prežila ale teraz som2t po op2kolena/kým som rhb cystu zopsulo sa to/tak som zvedavá ako vlastne budem chodiť keď pr noha nič moc a ľavá čerstvo po op...tam mi posúvali jabĺčko a ako som nadávala pri pr tak ľavá nie a nie odpuchnut mám postupovať s vystretou nohouv orteze ale bez barli sa to nedá ani zohnúť ani celkom vystrieť..vo stvr idem na kontrolu...

katty123456
8. feb 2023

@ivka1163 ak ti ju celú vyberu nemala by sa vrátiť/mne zmenšovali a podpisovala som papier že ak neúspešne pôjde von/no ale veru nechce sa mi po2opraciach za necele4m zas na ďalšiu...len keby som mohla chodiť.....

ivka1163
8. feb 2023

@katty123456 no mne povedal Dr.ze mi ju vyberie celú, lebo je strašne veľká a je predelovana priehradkami. Posledná punkcia 80ml tekutiny, koleno roztiahnute, nedá sa mi ani klaknut a strašný tlak cítim v kolene

ivka1163
8. feb 2023

@jarhal Michalovce

katty123456
9. feb 2023

drzim palce,pocitaj s cca 3 m kym budes fit,nevyspate noci-ja mam dnes 16tu noc,co som nespala,+rhb...vela stastia a skore uzdravenie

ivka1163
9. feb 2023

@katty123456 omg ako fakt 3mes? Ja som počítala 2mes max. Môj brat sa tak zotavoval po operácii meniskov. Som myslela, že v lete už budem v práci a ze si v kľude užijem dovolenku pri mori, no už sa bojím.

katty123456
10. feb 2023

kazdy je infdividualny-vcera mi na kontrole povedali ze do 3m by to malo prestat boliet,po prvej op som po t behala bez barli,lens ortezou lebo ma to pustilo-a mudr ma zvolzil,po tejto som nemala pouzivat barle a bez sami neda-ale mudr to respektuju-ono cysta sama osebe nem problem-ale odstranit to co ti ju vyvolava...v kazdom prip sa potom ozvi prosim aky bol nalez a vysledok..papa