Bacily v hrdle a VIRONAL.

bibka26
2. mar 2020

ahojte, chcem sa spýtať má niekto skúsenosti s niečom čo zaberá na problémy s hrdlom? mám problém s opakujúcimi sa bacilmi a s tým spojeným ťažkosťami v hrdle, bolesti hrdla, upchatý nos, zvýšená teplota... dostanem na to antibiotika je tak dva mesiace pokoj a tak znova to iste dookola, bezne kloktadla z lekarne ako stopangin tantmverde co mi k tomu odporucila lekarka nejako nepomahaju a tie antibiotika asi tiez velmi nie ked sa to vracia ... na nete som narazila na kvapky VIRONAL rozne druhy ma s tym niekto skúsenosti ? alebo nejake ine rady co zabralo ?

maja170
2. mar 2020

Syn užival kv.Vironal na bolesti hrdla dlhodobo,no žiaľ jemu nepomohli.

bibka26
autor
2. mar 2020

@maja170 ahoj, a zabralo mu potom nieco ine ak sa smiem opytat ?

gaaaa
2. mar 2020

Ja som na tom podobne a tiež mi nič nezaberá.Pred 3 týždňami som dobrala atb mala som zápal stredného ucha obojstranný a od včera už ma bolí zasa hrdlo.V kuse kloktadlá,cukríky na cmúľanie a nič☹

eliska13
2. mar 2020

@bibka26 ostatní z rodiny boli na výter?

bibka26
autor
2. mar 2020

@eliska13 no toto som citala uz viackrat ze aj clenovia rodiny ke sa to opakuje ale mne lekarka nepovedala nic, neviem ci to odporucaci nejaky listok treba ich obvodnym ci aj sami mozu ist ze aky problem

bibka26
autor
2. mar 2020

@gaaaa to mam aj ja bud hrdlo zapal alebo nosne dutiny alebo stredne ucho a strasne steklenie v uchu .... a len antibiotika na antibiotika ale mne to uz pride chore tolko liekov do seba pchat akoby nevedela mi trafit lieky alebo mozno uz nezaberaju no ja neviem ... svaly v hrdle musim mat ako rambo od tolkeho kloktania :D .. :(

maja170
2. mar 2020

@bibka26 Nakoniec sme museli dať vonku krčné mandle. Kdesi vnútri v mandli mu hnisalo,čo nebolo voľným okom vidieť.Od vtedy má pokoj.

gaaaa
2. mar 2020

@bibka26 Ja som mala stredné ucho prvý krát v živote myslela som,že sa zbláznim od bolesti.Ja atb moc nemôžem len v krajnom prípade,lebo som operovaná na črevá.Celé zle☹

bibka26
autor
2. mar 2020

@maja170 to bol na nejave vysetrenie alebo ultrazvuk krku ci ako na to prisli ? lebo mna mandle bolia no vlastne ani nepamatam kedy ma neboleli :/ ....

bibka26
autor
2. mar 2020

@gaaaa mne do ucha dava pamycon kvapky lokalne antibiotikum to je celkom fajn uvolni steklenie aj prelieci ale to tak na trosku a tak sa to opakuje.... usi su hrozna bolest uz mi museli koli hnisu aj bubienok prepichovat ....

maja170
3. mar 2020

@bibka26 Syna sústavne bolelo hrdlo,často mal aj vysoké teploty. Lekáry nevedeli nájsť príčinu,nakoľko mal hrdlo z pohľadu lekára úplne v poriadku.Pochodili sme všetky možné aj nemožné vyšetrenia.Všetky výsledky z krvi aj výterov mal v poriadku,akurát pri teplotách mal vysoké CRP,no zápalu v hrdle nič nenasvedčovalo.Skúsili sme aj alternatívnu medicinu,tam nám boli doporučené kvapky Vironal a Dračia krv,no žiaľ nič nepomohlo.Hádzali si nás ako horúci zemiak.Až nakoniec som si doslova vydupala u krčiara,aby sme skúsili dať vybrať krčné a nosné mandle,ten sa tomu bránil,že mandle sú zdravé a maličké,že je ich škoda dať vonku (mimochodom navštivila som viacerých krčiarov a všetci mali rovnaký názor,že mandle sú zdravé). Ešte aj na príjme pred operáciou lekárka šomrala,že načo ideme dať mandle vonku,že sú úplne zdravé. Po operácii prišiel za mnou lekár čo syna operoval a povedal mi,že som urobila dobre,že mandle síce na pohľad boli maličké ,ružové no kdesi v strede mali hnisavé ložisko z ktorého vytekalo veľa hnisu (ten mu vytekal z uší) a že sme prišli v hodine dvanastej,lebo že ten hnis by sa mu začal usádzať na obličkách. Len ešte dodám,že takto sme sa trápili šesť rokov.

bibka26
autor
3. mar 2020

@maja170 to je hrozne, som rada ze ste si to nakoíniec vydupali a tak pomohli vasmu synovi, dufam ze bude mat uz len pevne zdravicko! ja by som tiez povedala ze zrada je v mandliach ale tiez vysledky su v norme alebo vyter max. na hranici alebo mierne zvysene vysledky ... ale uz neviem coho sa chytit prv ze zuby su zrada vsetky plomby von precistit dat nove hrozne peniaze a aj tak to pokracuje .... citala som o tom vironaly ze dobry na imunitu ale chcela som vediet ake maju ludia skusenosti, no ako tak citam ak je problem niekde v mandiach tak zbytocne by som davala tiez nie male peniaze za tie kvapky .....

maja170
3. mar 2020

@bibka26 Presne tak,ak je problém naozaj v mandliach,tak nepomôže nič.Ono treba najprv vyliečiť to čo spôsobuje problém a potom možno len na doliečenie a posilnenie imunity vyskúšať ten Vironal. U nás ke´d sme dali vonku tie mandle,tak už som nedavala nič synovi na doliečenie. Vyditeľne sa potom zotavil,zosilnel,vyrástol. Do vtedy bol veľmi slabučký,tie choroby ho veľmi vyčerpávali. Skúšali sme aj kolostrum od firmy LR (ktoré je asi najdrahšie),no nič nepomohlo. Pozerám,že ste tak ako aj my z PO,tak snáď Vám skôr pomôžu lekáry ako nám.Silno držím prsty.

gaaaa
3. mar 2020

@bibka26 Toho som sa aj bála,že mi budú prepichovať uši.Bolí to?Ja som mala normálne atb na 10 dní.Mala som,že krv v uchu.

abbies
4. mar 2020

Ja dávam deťom vironal preventívne spolu s céčkom a déčkom. Malá je prvý rok v škôlke, a okrem kiahní nič domov nedoniesla.

bibka26
autor
6. mar 2020

@gaaaa hrozne to boli, vacsiu bolest som este necitila, povedal ideme precistit ucho sestra mi schmatla hlavu a zacala drzat uz som vedela ze asi to nebude prijemne ale ta bolest neskutocna... skoro som omdlela a to zena si prejde kdejakymi bolestami ale tato bola rozhodne najhorsia... apotom ta krv a hnis co zacal vytekat asi este dva dni som spala v kresle aby som sa neotocila na bok aby to nevtieklo spat do ucha a nezaschlo tam lebo dalsie cistenie by som nedala tak s neurolom v sebe asi

bibka26
autor
6. mar 2020

@maja170 este sa chcem spytat lebo fakt nemam skusenosti s tym ale viem ze teraz to robia v celkovej narkoze ten vyber mandli ale zase som citala aj ze narkoza sa moze podat len inak zdravemu cloveku ked ide na operaciu teda ziadne zapalene hrdlo atd ... no ale ked prave to hrdlo je vkuse bolave ako sa to riesi ked je tam aj vyssia teplota zapalene hrdlo atd.... nemozu z toho byt komplikacie po podani narkozy ? nestretli ste sa s tym alebo ako vam to vysvetlili ?

maja170
6. mar 2020

@bibka26 Dcéra bola vyberať iba nosné mandle v celkovej anestéze,bola nachladená,bez teploty,no aj tak zákrok urobili,povedali mi,že ak je tam iba nádcha,bez teploty, tak sa to zoperovať dá. Syn vyberal aj krčné aj nosné mandle naraz. V čase keď sme boli objednaný samozrejme dostal teploty.Neurobili mu zákrok.Preliečili ho s ATB a na zákrok nás preobjednali o 2 týždne.Potom sa to už podarilo.Asi je to individuálne a stav musí posudiť lekár.Ale určite ak je tam silná angína tak to nezoperujú.

gaaaa
6. mar 2020

@bibka26 No moje nervy.Môjmu bratovi to robili veľa krát ked bol malý,ale našťastie si nato nepamätá,ale odvtedy ma stále problém s uchom.Ja som normálne vydržala 3 týždne bez bolesti hrdla a dnes ráno otvorím oči a celé ma škriabe.Ach zasa ten istý kolotoč.