Bacil v dutinách sa vracia už pol roka

peter244
1. aug 2024

Už pol roka má trápi bacil v dutinách. Ozve sa vždy keď sa veľmi fyzicky preťažim alebo sa trošku podchladim.

Boli ma potom čelo nad okom na pravej strane, takže asi je to v pravej dutine.
Mám hlien a tlak v pravej dutine. Mám pocit choroby a zhoršenú ostrosť videnia.
Mám taký zvláštny kašel akoby som vdýchol niečo čo ma veľmi dráždi na prieduškach. Ten kašeľ sa objaví len náhodne počas dňa a prejde.

Lekárka mi dala Preventan ale stále sa to vracia. Bol som na výtery z nosa a hrdla ale nič.

Treba to už viac ako pol roka, stále sa tu vracia. Pár dni to drží a prejde. Neviem už ako sa toho zbaviť a čo to je. Máte skúsenosť? Nemôžem športovať poriadne lebo keď sa preťažim vráti sa to. Nikdy som nemal také problémy.

luccija
1. aug 2024

@peter244 u alergologa si bol?ORL vyšetrenie?

kp7333
1. aug 2024

ak je to len jedna dutina, tak mas mozno polyp v nosnej dierke na tej strane. ten sposobuje, ze ti neodteka hlien a dutina sa plni a zapaluje.

domka222
1. aug 2024

Tak bacil to asi nebude,keď výter máš negatívny. Treba ísť na ORL

miminka91
1. aug 2024

myslim si ze to mozu byt aj mandle popripade polipy.

katie253
1. aug 2024

Skus konvičku na vyplachovanie nosa, je to veľmi jednoduché, zvládajú to aj malé deti samé. Odporúčajú aj orl lekári. Uľaví sa dutinam a aj nosu.
Stačí voda z vodovodu 36/37 stupňov, soľ rozpustiť, všetko nájdeš v návode. Vyskúšaj, uvidíš, co všetko sa z toho nosa vyplaví, budeš sa čudovať....

taktotedanie
1. aug 2024

Takze ked vytery negativne ako vies ze to je bacil? Mal si orl? Rtg ci ct dutin?
Na konvicku by som si davala pozor az tak vsetci ju neodporucaju hlavne v akutnom stadiu

taktotedanie
1. aug 2024

@katie253 nie vsetci az take jednoduche to nieje co sa tyka liecby

kp7333
1. aug 2024

Ja mam polyp a ked zacnem citit dutinu, nasadim nosny sprej s koloidnym striebrom a vacsinou to prejde. V pripade dlhodibeho opuchu su dobre aj spreje pre alergikov.

katie253
1. aug 2024

@taktotedanie ja som napísala, aby vyskúšal, žiadal radu, poskytla som...

zuwa78
1. aug 2024

@peter244 mne zistili zvečšene nosne mušle....aj na jednej strane zskrivenu prepašku.....z tej strany niekolko krat do tyzdna vyfukujem priesvitny zelatinovy hlien...problemy mam uz mnohe roky...mam to uz chronicke....caste opuchy nosnej sliznice....