Azithromycin 500 bez predpisu

16. dec 2023

Dobrý deň,
viem, že sú tieto ATB iba na lekársky predpis, ale chcem sa spýtať, neviete, či sa dajú v nejakej lekárni kúpiť bez predpisu? Na Slovensku, v Maďarsku, Poľsku, Rakúsku, Čechách.
Myslím samozrejme normálne legálne. Ďakujem

martinmmartin
16. dec 2023

nie nedaju. pouziva sa ako jedny z poslednych atb na liecbu kvapavky a je velmi dolezite pred podanim tychto atb urobit kulturu ci vobec zaberu. Kvapavka si vytvorila rezistenciu takmer na vsetko a momentalne je absolutne dolezite aby sa jedny z poslednych atb co mozu fungovat nedostalo domacim liecitelom lebo by si kvapavka vytvorila rezistenciu aj na to a hned

autor
16. dec 2023

@martinmmartin Obvoďáci ich predpisovali na liečbu Covidu

queen_mary
16. dec 2023

Ved nemas niekoho znameho v lekarni? Co ti ich objedna a normalne si ich zaplatis?

nikha2809
16. dec 2023

@martinmmartin prosím ťa brala ich moja 7 ročná dcéra a určite nie na kvapavku 😂 veď azythromicin je aj sumamed.

stellarstar
16. dec 2023

Nie

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stellarstar
16. dec 2023

@martinmmartin ty tu čo pletieš?

laurita285
16. dec 2023

V celej EU sú len na predpis, jediná šanca je ísť niekde do "rozvojovej" krajiny a tam to ukecáš za penízky 😀

nykkushka
16. dec 2023

Čím sú tie ATB také špeciálne, že chceš iba tie 🤦🏼‍♀️🤔🤷‍♀️? Ak ti ich Dr nechce predpísať, asi má na to nejaký dôvod.

martinmmartin
16. dec 2023

@stellarstar Je to jedno z poslednych atb co na kvapavku zabera a preto je velmi dolezite aby sa to nepos*alo s rezistenciou . Kvaoavku by si kazdy liecil najradsej doma lebo musis hlasit sexy- partnerov s preto si dokaze vyvijat rezistenciu a dnes je realna hrozba ze bude neliecitelna.
A ano pouziva sa aj na tisic inych veci ,

msnesquik
16. dec 2023

@martinmmartin kvapavka je az tak strasne rozsirena?? A neviem, ako to suvisi s prispevkom..a autorke, bez predpisu sa ziadne atb nedaju kupit, a ak ich niekto preda, tak je mimo, o atb ma rozhdoovat lekar, to nie su ziadne lentilky

nelca84
16. dec 2023

@martinmmartin mne ho dava doktorka na anginu, lebo nemozem penicilin 🤣 co sem pleties kvapavku?

stellarstar
16. dec 2023

@martinmmartin ale nik tu o kvapavke nepíše ani autorka

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nykkushka
16. dec 2023

@kittykat22 ja ich poznám, len by ma zaujímalo prečo ich potrebuje ak ich možno ani nepotrebuje, keďže jej ich Dr nepredpise 🤔🤷‍♀️🤭

martinmmartin
16. dec 2023

@stellarstar Ale je velmi dolezite aby dnesne matky nepouzivali zrovna toto atb ako lentilky lebo sa im ich dcery podakuju. Mame jedinecnu sancu uchranit jednu z poslednych zbrani ktora zabezpeci ze "postelna" neprijemnost sa nezmeni na neliecitelnu chorobu. A hadaj co neliecena kvapavka narobi so zenskymi pohlavnymi organmi a nedaj boze ju buduca matka bude mat pocas tehotenstva. Vdaka lieceniu kazdej blbosti tymto atb sa moze buducnost vasich dcer zmenit na peklo ( a aj synov ale tym to okrem celozivotneho vytoku az take skody nerobi)

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. dec 2023

@queen_mary Bohužiaľ nie ☹

autor
16. dec 2023

@nikha2809 Áno, Sumamed je to isté

autor
16. dec 2023

@martinmmartin Nemám kvapavku a nie je to ani dôvod mojej otázky 😀

autor
16. dec 2023

@kittykat22 Mám presne takú obvodnú, ktorá nepredpíše niekdy nič a viac sa k tomu verejne nebudem vyjadrovať, je možné, že sem chodí.

bluecapybara
16. dec 2023

A aké máš CRP? Ja poznám ľudí, ktorí si na vírusové ochorenie chcú dať atb a nedajú si povedať, že kým nemajú bakteriálnu infekciu, je im to na prd.. a tiež lekárov, ktorý hneď predpíš atb aj keď je používanie v danej situácii kontraproduktívne.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teletubbies
16. dec 2023

Ja ich mám doma ostali mi po covide

viestta
16. dec 2023

To, ze tieto ATB predpisuju aj na ine infekcie neznamena, ze sa nemozu pouzivat aj na liecbu kvapavky. To, ze ich niekto uziva neznamena, ze ma kvapavku. Kedysi sa kvapavka liecila penicilinom, rovnakym penicilinom ako angina.

kornelies
16. dec 2023

@martinmmartin Tebe kvapka na karbit? Co pleties piate cez deviate o kvapavke. Normalne 3 dnove antb., ktore bravam na kazdu dovolenku.

stanulienkat
16. dec 2023

Mna zas udivuje, preco si laik sam ordinuje Atb? Drviva vacsina ochoreni je virusoveho typu, na ktore Atb nezaberaju. Tieto mamicky maju na svedomi velku rezistenciu na Atb v populacii. O par rokov budu vsetky Atb rezistentne a nebudeme sa mat cim liecit.

autor
16. dec 2023

@teletubbies Napísala som ti správu

kornelies
16. dec 2023

@stanulienkat Kde je napisane, ze autorka ide krmit deti antb. Co ak ide na dovolenku a chce ich mat v pripade nudze. Bola si niekedy na dovolenke uprostred prirody, napr. Vietnam a najblizsia dedina bola den, dva cesty na motorke? Vtedy si das antb. a neriesis.

autor
16. dec 2023

@stanulienkat Ja tie ATB nepotrebujem pre deti, ale pre seba. ja už nemám malé deti, tak kľud 🙂