Atopický ekzém u dospelých

poslednepogo
6. apr 2021

Ahojte, máte skúsenosť s atopickým ekzémom u dospelých? Mám 30 rokov a mám pocit že sa mi začal robiť ekzém - na krku a na tvári pri oku, mám to asi 2 týždne, je to červené a svrbí to. Myslíte že treba ísť hneď na kožné? Alebo postačia nejaké voľnopredajné prípravky? Viete poradiť aké? Alebo čo treba zmeniť? Ďakujem pekne

stanislavicenka
6. apr 2021

@poslednepogo ekzem je vonkajsi orejav na kozi. Nieco ti vnutorne skodi, a koza, ako najvacsi organ to iba ukazuje. Kozny lekar ti da akurat kortikoidovu masticku.
Co csetkych tychto ochoreniach je narusena imunita, zlozenie mikrobiomu, ktore je velmi dolezite pre spravne fungovanie tela

poslednepogo
autor
6. apr 2021

@stanislavicenka jj, tiež si asi myslím. Som 7 mesiacov po pôrode, nikdy som takéto problémy nemala. No ostala som dosť unavená, stres takisto, niečo ako zdravá strava išlo bokom.. tak asi z toho..

matabb73
6. apr 2021

Ak je to ekzém môžeš byť na niečo alergická. Alergia sa môže začať prejavovať v akomkoľvek veku. U mňa to bolo keď som mala 25 rokov, po pôrode. Dovtedy som jedla všetko a nic mi nebolo a zrazu mi vadili orechy, niektoré ovocie a zelenina. Ja som mala ekzém napríklad po paradajkách a citrusoch, ale mala som ho na lítkach. Môže to byť aj novým krémom, keď to máš na tvari. Najlepšie je ísť ku kožnej, nech zistí, či je to ekzém a predpíše vhodnú liečbu.

sisabe
6. apr 2021

@poslednepogo ahoj mám tiež atopicky ekzem od malička, no v dospelosti som nejedla tolko exotického ovocia ani šťavy tak to prešlo mala som masť a tu potierala na krku a na rukach pomohlo.Teraz po x rokoch som tehu a ako sa mi žiadali mandarinky pomaranče tak sa mi to vrátilo .Musela som opäť všetko kyslé vysadiť a hneď prešlo dala som si iba hramikoin mast. No ty choď kožnej nech dá lieky a masť.U mňa to bolo alergia na tropické ovocie aj šťavy

zuzikaslat
6. apr 2021

Kamarátka mala tiež na tele ekzém. Nepomáhali žiadne mastičky, len kortikoidy to tlmili... ale pred pol rokom začala užívať bylinkové zmesi a zbavila sa nielen ekzému, ale aj chronického opuchu sliznice nosa, kde tiež už zaberali len kortikoidy...

rmocpajchelova
7. apr 2021

Žienky ktoré máte ekzém čistíte práčku?

stanislavicenka
8. apr 2021

@rmocpajchelova ano, u nas cistime. Sodou a octom.
A na pranie pouzivam iba ekolocke prostriedky, a avivaz nepouzivame doma vobec

poslednepogo
autor
8. apr 2021

Ďakujem vám za reakcie a skúsenosti. Tak zatiaľ to vyzerá že sa to zlepšuje na krku, len na tvári mám také suchšie. Zatiaľ k doktorke nejdem- nerada chodím. Davam si fenistil a natieram Excipial Lipolotio čo dostal môj malý predpísané. Vyzera to ako alergická reakcia teda. No skúsim aj zmenu v životospráve

zuzikaslat
9. apr 2021

@stanislavicenka prosím ťa a čo používaš, aby prádlo neelektrizovalo? rada by som prestala používať aviváž, ale mám dlhé vlasy a keď manžel zabudne dať aviváž, alebo ho dá menej, mám ich takmer dupkom...

stanislavicenka
10. apr 2021

@zuzikaslat aj ja mam dlhe vlasy. Toto som nikdy nezazila🤷.
Namiesto avivaze davam do nadobky ocot. Obycajny, jablcny, a obcas kvapku esencialneho oleja

rmocpajchelova
10. apr 2021

Práčku už čistim len prípravkom na práčku malý je atopik óód narodenia teraz máme tri roky máme síce aj potravinovú alergiu ale vymenili sme drogériu prášky nefunkčné krémy za super produkty a máme ozaj pokoj😃 a dôležité je aj prečistiť madrace čističom na roztoče 👍😃

zuzikaslat
12. apr 2021

@rmocpajchelova aké sú to produkty a zaujíma ma aj ten čistč

zuz1177
14. apr 2021

@zuzikaslat ahoj, mas prosim aj blizsie info ake bylinne produkty jej pomohli? Alebo nejaky kontakt odkial ich mala? Budem vdacna za akekolvek info. Mne po porode tiez zacal ekzem a trapim sa s tym uz 1,5 roka. Momentalne je aj infikovany zlatym stafylokokom, kozna mi na to predpisuje antibiotika a kortikoidy, tie lieky kratko pomozu a ekzem utlmia, ale vzdy da to vrati.

rmocpajchelova
15. apr 2021

Ahoj od minulého roka sme začali používať euronu super 👍 kozmetika aj čistiace naozaj vrele doporučujem malý už nič nemá a aj doktorka bola prekvapená vzhľadom na to že ho pozná od narodenia .Veci treba riešiť komplexne.Ak by si chcela poviem ti o Tom viac mobil. 0940839878

rmocpajchelova
15. apr 2021

@poslednepogo Ahoj malý je atopik od narodenia má tri roky a máme s ekzémom pokoj vraví ti niečo Eurona ak nie poradím viac kľudne mi zavolaj na mobil. 0940839878 veci sa musia riešiť komplexnejšie 😃

andreab23
12. sep 2022

@poslednepogo hlavne sa treba prečistiť zvnútra odporúčam produkty LR a hlavne aloe vera gel sivera ak máte záujem o info napíšem viac