Aspergerov syndróm

lucy1801
9. júl 2022

Ahojte , poznáte niekto skupinu kde sú ľudia s týmto syndrómom ? priateľov brat má tento syndróm a nemá kamarátov tak by sme mu radi nejak týmto spôsobom našli. Ďakujem pekne 🙂

panelacikova
9. júl 2022

@lucy1801 je dosť možné, že priateľov brat (asperger) o žiadnych kamarátov nestojí. ako je na tom s diagnózou? títo ľudia mávajú dosť bežne ohromný problém sa socializovať, nie to ešte mať kamarátov...

lucy1801
autor
9. júl 2022

@panelacikova no vraj by chcel mať priateľku, 19 má... a tiež on to nevie že má tento syndrom lebo ma aj ADHD tak sa boja ako by nato reagoval.

panelacikova
9. júl 2022

@lucy1801 ako to, že nevie, že má ten syndróm? čo nechodia s ním k psychológovi? a chce mať priateľku? a vy mu ju chcete akože nájsť?

lucy1801
autor
9. júl 2022

@panelacikova vraj mu nepovedali že má tento syndrom

viestta
9. júl 2022

@lucy1801 raz sa to dozvie. Tvoji svokrovci co tým dosiahli, že to tajili?

panelacikova
9. júl 2022

@lucy1801 no ja neviem. pracujem s deťmi, ktoré sú takto diagnostikované. majú 12 rokov a vedia o tom, že sú aspergeri.... je mi až čudné, že v dnešnej dobe nevie 19-ročný muž, že má nejaký syndróm

panelacikova
9. júl 2022

@lucy1801 no ale nech už je, ako chce. prečo to teba trápi? veď ty si ži s priateľom svoj život, prečo sa do toho angažuješ?

marianeta
9. júl 2022

@lucy1801 A to chcú pred ním dokedy tajiť? Veď je dospelý, mal by to vedieť.. Tiež mám syna s AS a vie o Tom.. Robia veľkú chybu, že to taja.. A to ho diagnostikovali kedy? Len teraz nedávno, či v detstve?

jaskolka
10. júl 2022

To je dosť odvážne (a trochu nezmyselné) co chcete. Akože on ma Aspergera, ale nevie o tom a vy chcete mu nájsť kamarátov, priateľku, možno frajerku...ktorí o tom nebudú vedieť, alebo im to poviete a oni to majú tajiť pred ním tiež?