Arytmia v 17-tich.

martin4455
13. júl 2019

Ahojte,som chlapec, mám 17 rokov a asi týždeň mi rýchlo bilo srdce.Bol som 2 dní v nemocnici.Robili mi EKG vyšetrenie sinousova tachykardia v prvý deň...nemohol som späť,pulz 120 v prvý deň...druhý deň 94, diagnóza sinousova arytmia...pravidelne mi merali tlak, takže tlak mam celkom v poriadku...zobrali mi krv, moč,v pondelok mame zavolať že či to nieje spôsobené štítnou žľazou,odporúčanie ísť na kardiológiu, dosť sa bojím,som v strese... bojím sa že mi zlyhá srdce alebo dostanem infarkt počas spánku...je to v mojom veku nebezpečné... strašne sa bojím

tatianaba
13. júl 2019

Ja mam sinusovu tachykardiu,rychly tep a vysoky tlak,obcas arytmia. Beriem jedny lieky na tlak a jedny na spomalenie tepu. Nie je to ziadna katastrofa, aj ked chapem,ze sa bojis.Pockaj na tu kardiologiu, oni ti povedia co dalej, ci sa mas nejako obmedzovat a setrit,nasadia liecbu. Bude to v poriadku. 🙂

sintra
13. júl 2019

Ahoj. Chapem ze mas strach, prijemne to nie je ale da sa na to zvyknut. Ja s tym zijem uz 20 rokov a vacsinu toho obdobia dokonca bez liekov.

jedlicka222
13. júl 2019

Panicky atak a neuroza kedy tachykardia je uplne klasicky prejav.V dnesnej dobe uplne bezna vec. Potrebujes spomalit, pripadne vyskusat dobru terapiu a lieky. A neboj, fyziologicky si uplne zdravy a v ziadnom pripade sa ta netyka infarkt.

martin4455
autor
13. júl 2019

@tatianaba bolela vás aj hlava a bola ste unavená?

martin4455
autor
13. júl 2019

@tatianaba môže ma kvôli tomu bolieť hlava a celkovo môžem byť unavený?

nika3136
13. júl 2019

@martin4455
Môže ťa bolieť hlava, je to prirodzené.
A únava...to si zas až tak nemyslím, skôr možno nejaká dýchavičnosť nie vyslovene pocit nevládnosti.
Bude to dobré, len sa nestresuj, to ti tvoj stav iba zhoršuje.

tatianaba
13. júl 2019

@martin4455 Tazko povedat. Neboli ta hlava a nie si unaveny preto,ze si vystresovany? Mna hlava ale bolievala a bola som celkovo velmi unavena.

martin4455
autor
13. júl 2019

@nika3136 čo mám robiť proti stresu?,

martin4455
autor
13. júl 2019

@tatianaba ďakujem... čo mám robiť proti stresu? Bojím sa aj spať...je v poriadku keď sa mi pulz zníži pri ľahnuti?

iwesska
13. júl 2019

A z coho si v 17r.vystresovany? Hod sa do klidku,ja to mam uz 19r.,co je viac ako tvoj cely zivot a tu som. Mlade srdce vela vydrzi. Mozes mat tachy. aj 180 (mala som tak viac krat) a nic sa ti nestane,lebo tato arytmia nie je zivotu nebezpecna. Mozes mi verit,mam za sebou xy vysetreni a lekarov. Ale aj tych 120 ak mas cely den,ta moze unavovat. Ja som po takom zachvate kedy mam 150-160 unavena aj pol dna. Ak bude treba daju ti lieky a budes mat dlhy zivot,neboj 😉 Podstatne je aby si si uvedomil,ze ti vobec nic vazne nehrozi,tak sa nesleduj tolko a nestresuj zbytocne.

martin4455
autor
13. júl 2019

@iwesska ďakujem pekne

nika3136
13. júl 2019

@martin4455 možno ťa ukludnila videá od BAŠTRNG , napríklad Akútny infarkt myokardu. Pochopíš, ako to vznikne a možno ti to pomôže upokojiť sa.
A áno, ak si ľahneš, zníži sa ti pulz, telo sa ukľudní, neboj sa ničoho.

martin4455
autor
14. júl 2019

@nika3136 keď to bude spôsobené štítnou žľazou tak je to nebezpečné?

martin4455
autor
14. júl 2019

@nika3136 a čo by som mal jesť?A čo naopak nie?

bobricek1979
14. júl 2019

@martin4455 n3boj to už je stav psychický ukludni sa zvýšenie tepu už je aj zo strachu ja mám bežne vysoký tep a nízky tlak chodím aj na kardiologiu no nič zatiaľ nerieši vraj všetko oki takže kľud skús si dať magnézium to by si mal brať aspoň trikrát dennw ťa ukludni a neublíži aj srdiečko ukludni. Spomal a bemyski na to určite si v poriadku ak bolo ekg potrebuješ byt6v kľude a neboj žiadny infarkt ti nehrozí

nika3136
14. júl 2019

@martin4455
Maťko, na to všetko sa opýtaš lekárky, keď ti urobia výsledky. Je to na dlho a mnoho informácií aj jednoducho vygoogliš. Nebuď hypochonder a neber si na seba všetky choroby.

eliska13
14. júl 2019

@martin4455 a doma, v škole všetko v poriadku?nemáš nejaké starosti, problémy?stáva sa to z úzkosti, paniky jednoducho sa vystrasis a už to ide.zvacsa to chytí citlivejsich uponáhľaných ľudí .najlepšie čo môžeš urobiť je nevšímať si to čítaj knihu, choď na prechádzku viem, že to je nepríjemné, ale ak sa zacnes v tom pitvat a báť sa budeš sa za chvíľu báť ísť aj von na ulicu.Moze byť, že máš niečo so štítnou žľazou, neskusal si nejakú marihuanu, nebol dlho hore nie si len fyzicky unavený?asi dostaneš liek na upokojenie, lebo si veľmi vystrašený.Neboj sa nezomrie s len si sa veľmi vylakal.dbaj na dobrú stravu, pitný režim a hajde von vyvetrať hlavu😉

eliska13
14. júl 2019

@martin4455 hlavne si nemeraj stále tlak, tep je Ti to k ničomu.Len sa rozrusujes.

martin4455
autor
14. júl 2019

@eliska13 dobre, ďakujem... marihuanu som neskúšal lebo sa toho bojím ale bol som pri jednom známom na návšteve a on to tam s kamarátmi fajčil tak neviem či som sa nenadychal toho dymu... keď to bude štítna žľaza tak sa to dá liečiť v pohode?Som dosť vystrašený...doma sa niekedy hádam s otcom ale už to je v poriadku, škola sa tiež dá... mám tablety MAGNE B6 forte,jednu som zobral ráno ale píšu tam že je to pre dospelých 2 krát denne tak Neviem či môžem ešte jednu potom

martin4455
autor
14. júl 2019

@nika3136 dobre vďaka

martin4455
autor
14. júl 2019

@bobricek1979 mám magne B6 Forte alea píšu tam jednu tabletu 2x denne tak neviem či môžem aj ja ešte jednu potom

bobricek1979
14. júl 2019

@martin4455 mqgnezko ti neublizi a skus radsej magnerot

mogaa
14. júl 2019

@martin4455 treba sa objednať na kardiológiu - porobia ti všetky vyšetrenia včetne sona srdca....môže ísť o nedomykavosť chlopne - vo väčšine prípadov sa to len dlhodobo sleduje, vo vážnejších prípadoch sa chlopňa vymieňa. To čo popisuješ sú typické príznaky - vysoký(či príliž slabý)tep, únava, zadýchanie sa pri bežnej činnosti, odpadávanie....nie všetky príznaky sa objavujú u každého, dokonca sú prípady kedy má človek nedomykavosť chlopne a je uplne bez príznakov.....pozri si toto:tam sú písané najčastejšie príčiny vzniku arytmie
http://www.tvojesrdce.sk/article/194--srdcova-a...

mogaa
14. júl 2019

@martin4455 ale tým že sa o probléme vie a zistia ti príčinu, tak sa nemusíš báť.....čaká ťa rad vyšetrení čím je arytmia spôsobená - potom sa nastaví adekvátna liečba. V podstate máš šťastie že máš príznaky a na ochorenie sa príde, lebo dlhodobá arytmia bez príznakov vedie postupe k zlyhávaniu srdca(teda bez liečby)a sú aj ľudia kde sa na arytmiu príde až keď je srdce značne poškodené alebo zlyháva, takže si ten lepší prípad že máš príznaky a prišlo sa na to včas....

martin4455
autor
14. júl 2019

@mogaa vďaka... zajtra ideme k doktorke ohľadom vyšetrenia krvi že či to nieje kvôli štítnej žľaze...ako dlho budem čakať na vyšetrenie u kardiológa?

mogaa
14. júl 2019

@martin4455 z krvi zistí štítnu žlazu aj diabetes....ak by si mal zvýšené hodnoty tak ťa pošle endokrinologovi , pri zvýšenej glukóze diabetológovi,,,,,ak ale budeš mať hodnoty v norme tak sa budeš musieť objednať kardiológovi - tam sú dosť dlhé čakacie lehoty, takže záleží koľko má pacientov a kedy bude mať najbližší volný termín....ale neboj sa pokiaľ by to bolo také zlé, tak by ťa nechali v nemocnici a cez nemocnicu by vybavovali akútne vyšetrenie....ak by si to mal zo štítnej žľazy tak endokrinológovi sa čaká ja 2-3mesiace....u nás to funguje tak že endokrinológ je zároveň aj diabetológ, takže sa prídeš objednať a sestrička ti zoberie krv a objedná ťa.....ak sú ale výsledky zlé, tak doktor ti hneď volá na skorší termín ak sú len zvýšené tak čakáš na termín od sestričky.....čo viem tak aj kardiológom sa čaká dlhšie na vyšetrenie ale je to individuálne, ak by si mal tep veľmi vysoký - tvoja lekárka ťa môže poslať internistke - tá nasadí lieky na zníženie tepu(pulzu) a zatiaľ budeš sledovaný u internistky...lavne sa zbytočne nestresuj, tú nedomykavosť chlopne zistili aj sestre, jeden kardiológ ju hneď vystrašil že to je na operáciu, nakoniec bola v NuSCH v BA a tam jej známy kardiolog - operatér povedal že síce to nie je v poriadku ale stačia pravidelné kontroly raz ročne.....že až oveľa ťažšie stavy sa operujú, že s tým čo má ona teraz môže žiť roky bez akýchkoľvek obmedzení, len ak by sa to začalo zhoršovať budú kontroly častejšie ako raz ročne a až potom sa zvažuje operácia....

martin4455
autor
14. júl 2019

@mogaa tá operácia je riziková? ďakujem za odpoveď 😊 dúfam že to bude v pohode...

martin4455
autor
14. júl 2019

@mogaa a keď to bude kvôli štítnej žľaze tak sa to dá v pohode liečiť? Môžem s tým potom normálne fungovať?

martin4455
autor
14. júl 2019

@mogaa a je v poriadku že keď si ľahnem tak sa tep akoby upokojil?Cítim to stále,asi preto lebo na to vždy myslim a bojím sa že čo bude ďalej...

eliska13
14. júl 2019

@martin4455 ešte raz píšem si rozruseny a bojíš sa.Je úplne normálne, keď máš strach, že tep sa zvýši zlaknes sa ešte viac čo to je a je to ešte horšie.verim tomu, že keby Ti dali teraz na pár dní liek na ukľudnenie nič Ti nebude
Nechcem to zľahčovať, ale toto býva úzkosť, panicky zachvat.ale kľudne, ak by to bola štítna žľaza môžeš mať podobne príznaky dostal by si liek a bude to v poriadku.Z nadýchania marihuany to nemáš je to taký neventilovany stres, málo minerálov, ponocovanie, dlhodobé fyzické psychické vyčerpanie či len tak....úzkostlivi ľudia toto majú často pocit, že su ťažko chorí, pocit zlého dýchania, nenadychnutia
Magnézium môžeš 2x denne 90,%ludi ho má málo zo stravy a môže sa niečo takéto objaviť.nesleduj sa!