Arytmia po Covide-19

mato0907
9. máj 2022

prosim poradte,
druhy krat som mal covid koncom marca, s lahkym priebehom, kedze aktivne sportujem a citil som sa dobre som isiel zaciatkom aprila behat, zarazili ma vsak velmi vysoke tepy a vobec som nevladal, o tri dni som sa o to pokusil znova a opat s tym istym vysledkom, avsak odvtedy mam skoro kazdy den hocikedy aj vklude arytmiu, lekar mi pozrel srdce dal holter, srdce je ok podla echa, lekar doporucil nusch ablaciu, mate niekto podobne skusenosti ci je mozne ze arytmia odznie? dakujem

anjelicek26
9. máj 2022

@mato0907 pri problemoch zo srdcom sa odporuca pol roka pauzovat... moji synovia mali tri mesiace po covide zakazany intenzivny sport, musela som im dost ubrat s treningov. Inak sportuju dost intenzivne, ale zapal srdcoveho svalu a niekde mi odpadnut na ihrisku mi za to nestoji... Robil ti lekar aj zatazove ekg, ci len normalne?

slniecko_12
9. máj 2022

@mato0907 mam to iste po kovide..obcas tep aj 170..trosinku sa to zlepsuje po troch mesiacoch, ale sportovat naplno sa este neda.. neboj sa, prejde to 🙏

mato0907
autor
9. máj 2022

@anjelicek26
zatazove testy mi nerobil, tiez som riesil lekara len kvoli tomu ze som sa bal nejakeho zapalu srdcoveho svalu

mato0907
autor
9. máj 2022

@slniecko_12
aj normalne v klude ti skace tep? rad by som sa vyhol zakroku ale ked mi nabehne vklude arytmia som trochu nesvoj, bez sportu chvilu vydrzim len nech sa to spravi

slniecko_12
9. máj 2022

@mato0907 áno, v úplnom pokoji... :( ale ten tep máš pravidelný alebo nepravidelný?

slniecko_12
9. máj 2022

@mato0907 popros si tabletky na zníženie tepu, ja mám Vasocardin...dáš si najmenšiu možnú dávku, a ono sa to do 20 minút upraví...aby si to nejako prežil vo väčšej pohode 🙂

mato0907
autor
9. máj 2022

@slniecko_12 nepravidelny proste citim jak rozne skace srdce

slniecko_12
9. máj 2022

@mato0907 môžem s opýtať, koľko máš rokov?

mato0907
autor
9. máj 2022

@slniecko_12 38, lekar mi predpisal nejake lieky na znizenie tepu, ale povedal ze je to zbytocne, kedze normalny tep mam nizky,aj tlak, tep mi vyskoci len pri arytmii

slniecko_12
9. máj 2022

@mato0907 nie je to zbytočné..liek si daj iba keď pocítiš tú arytmiu..ja to tiež tak robím..pomáha mi to 🙂

slniecko_12
9. máj 2022

Ale obávam sa, že keď to neprejde, tak tá ablácia bude jediné riešenie..no malo by to samé odznieť po nejakom čase..zatiaľ iba tie lieky ti môžu pomôcť to obdobie prečkať

mato0907
autor
9. máj 2022

@slniecko_12 no ja pevne verim, ze to prejde, aj ked zas dokedy cakat, je to trosku obmedzujuce..ale tej ablacii by som sa najradsej vyhol, hlavne ak je sanca ze to odznie s covidom..

slniecko_12
9. máj 2022

@mato0907 tak niekomu take problemy trvali aj rok..hadam ti to prejde rychlejsie..verim ti, ze to je hnusny pocit :(

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olisia
9. máj 2022

@mato0907 krv ti brali ? Ja som mala presne ten isty problem..nakoniec zvysena stitna zlaza

anavka4
9. máj 2022

@mato0907 ahoj, ja som mala vysoke tepy cca mesiac po druhej davke…trvalo to cca 2 mes, vtedy tiez mali podozrenie na zapal srdcoveho svalu

miro4061
24. jún 2022

@mato0907 ako si nakoniec dopadol?

1987majka
18. máj 2023

@mato0907 ja mám podobný problém nepravidelný tep....kovid som mala pred rokom vo februári...prvýkrát sa mi to stalo v lete - pripisovala som to horúčavam - šli sme peši 500km....čiže som myslela, že to súvisí s tým, že fyzická záťaž a horúco aj nad40tky bolo...
potom pár mesiacov kľud...a potom to zasa prišlo na pár dni a zasa kľud...no a teraz zasa...vždy keď to prejde na to zabudnem, ale už s tým musím ísť...je to taký dosť nepríjemný pocit v hrudi a párkrát mi aj tlakomer ukázal, že mám arytmiu....
ako si dopadol? robili ti tu ablaciu? doteraz som nemala žiadne problémy so srdcom, preto som z toho dosť vystrašená....ale dúfam, že to bude len nejaká blbosť a že sa to vyrieši...

pa10
3. dec 2023

pri problemoch ako opisujes treba zohladnit aj psychiku. najma ked obehas lekarov a kazdy ti povie, ze si vporiadku. vysoky tep a arytmie su sprievodnym priznakom uzkosti a panickych atakov, najma panicky atak pride typicky z nicoho nic, v klude a v pokoji, bez varovania. srdcove problemy prichadzaju casto po vykone, namahe. inak su symptomy velmi podobne, zamenitelne. kardio vysetrenie je dolezite, aby clovek pochopil svoj stav, bud lekar zisti problem, je to srdce a urci liecbu, alebo ho nezisti a treba sa zamerat na hlavu. predtym sa o tom moc nehovorilo, ale v poslednych rokoch sa o tom daju napocuvat a nacitat tony materialu, po covide, resp od karanteny sa trapi kvantum ludi.