Arytmia, nízky tlak, extrasystoly

nat23
25. aug 2017

Ahojte žienky,
Už takmer rok sa trápim s problémami so srdcom a chcela by som zistiť, či niektorá z vás zažila, či zažíva niečo podobné... Po 17.mes dojčenia som bola nútená odstaviť dcérku pre hormonálnu liečbu cisty na vaječníku (duphaston, norethisteron). A vtedy to začalo... Raz za čas som pred spaním mala divné pocity v oblasti srdca, musela som sa posadiť, nevedela som lapiť dych a srdce mi buď šialene bilo, alebo ledva tĺklo... (pulz cca 130, alebo ledva 45)... Postupne sa mi pritažovalo, klesol mi tlak na 80/50 bývam nesústredená a veľmi unavená... Ráno sa budím unavenejšia ako zaspávam... Otrasne ma bolí hrudná chrbtica mrdzi lopatkami a aj ma občas sekne... Podla neurologičky som ok... Na kardiológii mi zistili extrasystoly, arytmiu a bradykardiu striedajúcu sa s tachykardiou... Čakám už 4 mesiace na vyšetrenia v BA... No osobne si stále nemyslím, že pôvodca mojich problémov je srdce... Hormóny podla HP mám ok... Štítnu žlazu vraj tiež (keď endokrinolog videl výsledok od obvodnej, mávol rukou a ani krv mi nevzal... sono ok) Stále som nesústredená, býva mi občas na odpadnutie a pichá ma pri srdci, ale sú dni keď som úplne fit... A preto mám nádej, že to nemusí byť srdce... Veď keby je choré, tak zle pracuje stále či?? Zažili ste niečo podobné?? Každá rada, myšlienka, postreh... môže pomôcť 🙂 Ďakujem

lussinka23
25. aug 2017

@nat23 pripadam si akoby som to pisala ja... ked ti zistia pricinu prosim informuj ma. Na tebou spominanych vysetreniach mi okrem selestu a cysty na stitnej zlaze (ktora sa postupne vstrebava) nezistili nic. Niekedy mam energie za dvoch, a inokedy presne ako pises ze rano vstanem unavenejsia ako vecer ked som sla spat. Neprijemna je pre mna bolest hrudnej chrbrice ktora zacina pod lopatkou a vystreluje do ruky a laveho prsnika. Castokrat neviem ci je to taka silna bolest alebo je to krc, niekedy mam problem az tanier odniest. Ostatne priznaky presne ako opisujes.

nat23
autor
25. aug 2017

@lussinka23 A máš aj stuhnuté svaly na chrbte až po trapezy a krk?? (Je to ako svalovica chrbta a rúk, vtedy mám problém aj malej fľašku držať... ) Piješ kávu, ak áno ako ti je po nej? A čo tvoji blízky ako reagujú? Ja som už občas zúfalá a hanbím sa, že sa stále sťažujem... pred pôrodom som nebola u lekára takmer 4 roky a bolo mi fajn... Teraz si ma pohadzujú a už čakám, že ma pošlú na psychinu... Že mám nejakú, paniku alebo úzkosť... (Čo si teda nemyslím, že by som mohla mať)

mamina_tatiana
25. aug 2017

@nat23 to co opisuješ sa vola tetania.

nat23
autor
25. aug 2017

@mamina_tatiana Beriem vyššie dávky mg pravidelne, viem že ju môžem mať... Ale tá arytmia, bradykardia a nízky tlak ma trápia aj tak... A mg tlak ešte znižuje, čiže sa potom cítim ako kaša... 😕

mamina_tatiana
25. aug 2017

@nat23 podla mna nemáš problemy so srdcom. Mala som podobne stavy ako ty. Ano pravda je ked ta posielajú po doktoroch vzdy ti nieco najdu😀 Na kardiológii si povedala ze ti zistili extrasystoly - to ma 99% zdravých ludi. Aj ich nie je viac ako 10-20 tisíc denne tak si ok. Ja som mala na holteri za jeden den 9 extrasystol (to su vlastne preskocenia srdca ktore aj bezne pri námahe pohybe strese a pod). Potom ti zistili arytmiu. Nepíšeš aku. Ak vy bola vážna tak uz mas lieky. Rovnako arytmie ma bežná väčšina populácie len si ju neuvedomujú. Psychicky senzitívny ludia si ju sami dôkazu zachytit. Napríklad respiracna arytmia, ci ta extrasystolicka je bežná. Podstatne je ci sa vie srdce vrátiť naspäť. A co sa týka tachy/brady Kardii... To je asi najvážnejšie. Ako často ich mas? To ze ti rychlo bije srdce pri istých činnostiach alebo strese je normalne. Problem je ked to nastáva v pokoji a velmi často. Mam kamarátku co máva každý druhy den 200 tepov v pokoji tak jej robili maly zákrok aby jej zrušili jednu elektrickú vlnu v srdci. Nie je to ale smrtelne. Zvyčajne za tachykardiu moze jedna vlna v slučke navyše ktorá sa nevie jasne najst na EKG lebo sa prelína s inou a musia (ak ta to velmi obťažuje ) robi sa zákrok ked cez stehnovu tepnu zavedu káblik do srdca aby prerušili tuto jednu elektrickú vlnu ktorá to spôsobuje. Ja mavam tak 1x za mesiac tachykardiu z ničoho nic, minule pri praní záclony, raz pri turistike, raz len tak v pokoji ale to mam 140-180 tepov a trvá to 45 minút.povedali ze mi nevedia pomoct kým to nie je zachytené na EKG takze som vzdy utekala na pohotovost aby to stihli natočiť. Naposledy sa to prvý raz podarilo (lebo dovtedy to vzdy prešlo kým som prisla) a zistili ze je to pravidelný sinusovy rytmus a som ok. Ale aj tak som mala jeden den holter, robili mi aj ECHO (sono) srdca a vsetko bolo ok. Takze aj tebe odporúčam pobehať si všetky vyšetrenia aby si bola kľudna a potom ak nic nezistia to len prijať. Nepíšeš ako to prislo ako to nastalo. Často je spúšťač štítna žľaza tehotenstvo alebo psychika. U mna to začalo smrťou príbuzného. Ale prichádza to vzdy aj s trpnutim pier alebo končatín, pocitom ze sa neviem nadýchnuť, hyperventilaciou ... Takze stručne jasne je to panička úzkostná porucha /záchvat... Nie Kardio problem... U mna takto...

mamina_tatiana
25. aug 2017

@nat23 ja mam tiez bezne tlak 80/50 a dopovala som sa 1000mg magnezia po ktorom som odpadavala. Skús este guajacuran z lekárne voľnopredajný na uvolenenie svalstva, velmi to pomáha pokial nechceš lexaurin alebo xanax (co je najlepšia pomoc pre mna 1-2x mesačne aby som si moc na to nezvykla)

lussinka23
25. aug 2017

@nat23 mne uz jeden "odbornik" naznacil ci nepojde o psychicky povod tazkosti. Ano svaly mam stuhnute ale nie vzdy. Jeden cas som to riesila masazami. Este mam problem so stravou, prehana ma, niekedy mozem zjest cokolvek a v pohode, inokedy mi to iste jedlo sposobi hrozne krce. Zistili mi histaminovu intoleranciu, ktorej spustacom bol u mna porod. Nesuvisi to vraj ale s vyssie spominanymi tazkostami co sa mi ale nechce verit. Topiaci sa aj slamky chyta, ja uz rozmyslam ci to nesuvisi aj s tym ze ja mam Rh faktor - a muz + ked aj tu intoleranciu aj tieto problemy mam od porodu

zbruna
25. aug 2017

Baby, aj ja mam podobne problemy, chodim po kardiovysetreniach a nikde mi na nic neprisli...tiez ma takyto kolaps chyti niekedy v klude, ale niekedy aj po urcitej namahe (napr. ked som pretlacala suchsie maso cez lisovac cesnaku pre babatko). Ostra bolest za hrudnou kostou, vyzarovanie do lavej ruky, meravenie koncatin, neviem dychat, mam mdloby, slabost, nizky tlak, velmi rychly pulz. Nikdy sa mi nepodarilo prist k lekarovi tak, aby to stihli zmerat (taky najakutnejsi stav a bolest trva cca 3 hodiny). Ked mi robili vysetrenia (echo, sono, holter, zatazove echo, ekg), bola som vzdy OK a samozrejme mi nic nezistili (iba miernu sinusovu tachykardiu) ... niekedy mam uz pocit, ze mi neveria a myslia si, ze si vymyslam. Objavuje sa mi to asi kazdeho 1/2 roka uz cca 10 rokov (po skonceni VS). Takze pisem sem, lebo ma zaujimaju vase skusenosti...

tesss
25. aug 2017

Tie extrasystoly mam aj ja, už dva dni ich citim dosť často, ale jednoznačne to pripisujem ku chrbtici. Momentalne ma boli cely chrbat, mam seknute pod lopatkami, a preto tue caste extrasystoly. Vsetky vysetrenia na ekg a echu vzdy super, nikde es ani nezachytili. Niekedy ich necitim aj mesiac a pride den ked aj 40 za den. Tiez mam nizky tlak 90/60 standart, pulz 80, ale tiez sa stane, ze sa v noci zobudim a mam mozno aj 120. Liecila som sa na panicku poruchu....takze tieto dve veci idu spolu ruka v ruke...😴

manzanillaa
25. aug 2017

Baby,psychika...mávam podobné problémy od 21rokov,teraz idem mať 34...obehala som všelijakých doktorov a nakoniec som aj tak skončila tam...ale uľavilo sa mi

nat23
autor
25. aug 2017

@mamina_tatiana bodaj by si mala pravdu... 🙂 Začalo mi to keď som prestala kojiť dcérku a šla som na skrátený úväzok späť do práce... pár mesiacov som to neriešila až ma babka objednala na kardiológiu, už z prvého holtera som mala zlé výsledky a to som sa vtedy cítila dobre :/ Tých extrasystol mám viac, sú supraventrikularne (na holter. Ekg okolo 120 za den myslím), ale tie viem že nie su až taký problém... V noci mám 2sekundové pauzy na holteri...Arytmia je sinusova a ešte niečo tam bolo k tomu, ale už neviem čo :D Lieky mi nemôže dať kvôli tomu nízkemu pulzu (betablokatory znizuju tepovu frek.) A aj on hovoril o tom AV uzli a prerušení a kardiostimulátori... Tak ma objednal v apríli na vyšetrenie do NUSCH primarovi Hatalovi a čakám... Už 4 mesiace... Medzitým som absolvovala neurologiu (aj MRI mozgu a krcnej chrbtice) Plucne, Gastro... Všetko okrem alergie na KB a skolioze ok... No ja vidím nádej ešte v tej štítnej trochu, ale tu v Bn máme neochotného jediného lekára, kt. ordinuje 3dni v týždni a má milión pacientov... Už dlhšie rozmýšľam nad psychológom, ale to som chcela riešiť len keď už nebude iné východisko... Guajacuran poznám už dávno (pred 6 rokmi mi zomrel otec), som z neho ako nafetovaná akurát 🙂 Btw som zdr. Asistent ale nerobím v zdravotnictve...

mamina_tatiana
25. aug 2017

@nat23 tak potom vela vieš... Ja som sa naučila len z behania po lekároch... No betablokatory potom nie su vhodne... Este ma napadlo ze arytmie aj tachy.brady byvaju zo zlých hodnôt minerálov (draslík, kalcium, magnezium) v krvi. Alebo aj anémia. Mas v poriadku krvný obraz?
No pokial je arytmia sinusova je to dobre. Potom uz len cakat na ten termín... Ale mna vzali napríklad rychlo v Ružinove kedze som bola s tym niekoľko krat na pohovosti. Do tyzdna som mala holter aj echo... Ale tebe idu asi viac veci teda zisťovať.

nat23
autor
25. aug 2017

@lussinka23 Ja odpadnem :D Pred mesiacom som riesila to iste 😂😂 Histaminku... na gastre mi zistili alergiu na kravske mlieko (nie na laktozu), teraz cakam na alergologiu na testy na Hit... Podla mňa to úzko súvisí, stačí si prečítať pár článkov o netypických priznakoch HIT... keby mam čisté kardiologicke vyš. tak ani neriešim ďalej... A ten rh faktor musim zistiť, či tiež nemáme...

nat23
autor
25. aug 2017

@mamina_tatiana ver že je to na prd, ze tie veci viem... O to väčší strach mám... Niekedy je lepšie byť laik... Echo mám už 5x minimálne a holtera mi dali 3x po sebe aby mali v blave dosť materiálu... Krv by som mala mať ok, čo je čudné podla mňa aspoň tie minerály... Noo boli dovolenky a vraj u primára sa dlho čaká... Ich nezaujíma, že som mladá baba s 2ročným deckom a každé 3-4-5 dní ledva žijem 😂 Som sama zvedavá čo z toho bude... Ak aj mám nejaké psych. diagnózy tak z nášho zdravotníctva 😂

mamina_tatiana
25. aug 2017

@nat23 ako často to mávaš ? A v akých situáciách ti to začína ?

nat23
autor
25. aug 2017

Teraz posledné dni to je nejaké intenzívne... 3dni deň ok a teraz už druhý deň zle... Najprv to bolo dva tri do mesiaca, len večer pred spaním.. Potom mi začalo bývať aj cez deň a tak každé 3 dni... Potom zase trocha ustup (asi 2 mesiace len pred menzesom a pred ovulaciou) preto som si aj myslela, že je to z hormónov ale tie mám ok... Tak už len sa dočkať tej Blavy... Panická porucha, je lepšia dg ako nejaká srdcová vada no nie??

mamina_tatiana
25. aug 2017

@nat23 😀😀😀 asi lepšia... V zmysle smrteľnosti... Na srdcovú vadu skor zomries. Ale s PP je brutal ťažký zivot. Hlavne ak si stale myslíš ze lekári sa mýlia a co ak ti naozaj nieco je... Ja stale napríklad lekárov spochybňujem a bojim sa ze nieco zanedbali. Preto skoro vzdy ked mam takýto stav utekám na pohovost aby som náhodou nezomrela.... Uf

miminka327
25. aug 2017

Ja by som si určite dala zobrať krv na štítnu...či ti funguje...mala som tiež stavy...rýchly tep pred spaním...alebo v kľude...ekg ok...a nakoniec znížená činnosť štítnej žľazy 😏..nasadili lieky...posledovali..pomenili a je to ok. Ale keď mám dostať ms,tak mám som zistila,že mám rýchlejši tep a podobné..

nat23
autor
25. aug 2017

@mamina_tatiana samozrejme keď má malá svoje dni a som v strese a doma niečo, tak je to horšie... Ale prichádza to aj keď je všetko super a vôbec by som to nečakala... Ale to sedí aj na psych. problém... Tie sa prejavujú aj v období šťastia...

nat23
autor
25. aug 2017

@mamina_tatiana tak potom mám PP, lebo ja v našom zdravotníctve už takmer nikomu neverím... 😂 A verím, že to je ťažké... Ja takto žijem, cca pol roka a som z toho hotová... Hlavne sa bojím, ako by to zvládla moja rodina a dcérka keby sa mi niečo stalo... Človek má byť šťastný a tešiť sa z materstva a nových vecí v živote a potom toto...

miminka327
25. aug 2017

@nat23 čo s tým má rh faktor?

nat23
autor
25. aug 2017

@miminka327 S týmto konkrétne pravdepodobne nič, hore vyššie je písané o spustení Hit... Tak tam je možnosť, že pri nejakej reakcii tela matky na plod (ak ma babo rh po tatovi a ten je iny ako mamin), sa môže spustiť podobné autoimun. ochorenie... Ale možno trepem 😎

himalaya89
30. aug 2017

ahoj @nat23,
ake konkretne odbery Ti robili na tu stitnu zlazu, teda ktore paramatre TSH, T3, T4? Mne vysli zo zaciatku skoro normalne, hranicne hodnoty, len TSH som mala 12 a endorinolog ma chcel poslat "do teplych krajin", ale nastojila som na tom, ci nie su nejake dalsie vysetrenia, ze som strasne unavena a v kuse len priberam, a mam kopec dalsich priznakov....tak som ho nejak "donutila" a ako dalsie mi vzali krv na protilatky - aTG a aTPO....a tie mi vysli take vysoke, ze mi okamzite nasadili Euthyrox....
Aj keby si mala stitnu naozaj uplne v poriadku, tak sa urcite treba pozriet na hladinu DRASLIKa a SODIKa, to je velmi dolezite na srdcovu cinnost a regulaciu krv.tlaku....urcite si ziadaj aj testy na nadoblicky - pokial viem, tak tiez prave endokrinolog lieci nadoblicky....pretoze presne jeden z priznakov nedostatocnosti nadobliciek je stav, ked sa rano clovek budi este viac unaveny a byvaju pritom velmi casto problemy prave so srdcovym rytmom a pod....drzim palce, nech sa cim skor zisti, co to sposobuje....osobne si tiez myslim, ze to nebude problem priamo so srdcovym svalom....to by Ti urcite boli na kardiologii zistili a povedali....

nat23
autor
2. sep 2017

@himalaya89 Veru musím skúsiť endokrinologa dokopať... :D Sodik, draslik ok 🙂 V pondelok by som mala ísť ležať na interné na monitor, ale keďže som ešte od dcérky nebola viac ako pár hodín bojím sa...

nat23
autor
2. sep 2017

@lussinka23 máš nieco nové?? Nemala si kliešťa??

lussinka23
3. sep 2017

@nat23 nemam nic nove, momentalne som na dovolenke. Kliesta som mala, testy na boreliozu mi robili dvakrat, s negativnym vysledkom.

amelee
19. dec 2017

žienky, ani som netušila, že je vás toľko, čo poznáte tieto stavy... mne je už niekedy do zúfanie.. posledných 7 mesiacov chodím po lekároch, tŕpnu mi ruky, nohy, krk, hlava, tvár, ale najviac ma trápia extrasystoly... zdá sa mi´akoby sa menila časom ich kvalita.. najprv so pociťovala len zosilnené údery, teraz mávam pocit takého silného úderu v hlave a niekedy sa mi zdá, akoby sa srdce vo mne mrvilo a potom aj niekoľkokrát za sebou úder, nič, úder, nič, úder, nič... mala som 3dňový holter, namerané KES a občasne aj SVES, jeden deň dokonca 1516 KES... chodím na neurológiu, všetko ok - tetania neg., kliešť neg., magistrálne cievy ok, ct a mri hlav ok. mám vystúpené dve platničky v krčnej a jednu v hrudnej, ale len s minimálnym tlakom na durálny vak (i keď z MRi je zrejmé, že je tam zúženie vaku, žiadny lekár si to nepozeral...) Na endokrin. som nebolo, len na internom, tam mám všetky hodnoty ok, ale internista mi povedal,že to čo je v krvi nemusí zodpovedať hodnotám minerálov v svaloch a kostiach, ale to bohužiaľ nevedia merať (svaly). POdľa ortopéda to spôsobuje hernia platničky v krčnej, podľa neurológa nie... idem ešte na gastro, ale tiež som v stave, že neverím a pochybujem, či lekári dostatočne vyšetrili všetko. Občas si poviem, že to nebudem vnímať, ale keď mi je horšie, tak sa nedá..... Napr. stačí, že idem rýchlejšie, zrýchli sa mi tep a keď zastavím, hneď preskakuje srdce a ja som zase vystrašená... a môžem povedať, že psychika tu zohráva rolu tiež, neviem vôbec spávať v noci, ale ja mám pocit, že to prišlo až vtedy, keď mi nevedeli povedať, z čoho to je....Uvažovala som aj o tradičnej čínskej medicíne... čo vy?

amelee
19. dec 2017

@lussinka23 a rovnako ako ty mám problém s bolesťou v ľavej lopatke akoby som tam mala niečo zaseknuté, ľavý prsník a ľavá ruka....

nat23
autor
19. dec 2017

No tak ja mám od včera stanovenú dg. Neurovegetativna dystonia... Ak si o nej precitate, mozno sa najdete...

amelee
20. dec 2017

@nat23 áno? mne to napísal neurológ do správy, keď som bola na pohotovosti, ale inak sa tým moja neurologička nezaoberala... a čo ti odporúčali?