Artróza malých kĺbov - ruka

27. okt 2023

prosím je tu niekto s artrózou malých kĺbov na ruke? ešte nemám potvrdenú diagnózu, ale dr. tipuje toto, našla som, že sa to nedá liečiť, čo beriete? ako to aspoň spomaliť?

simsalabim
27. okt 2023

Ja mam artrozu malych klbov, ale na chodidlach. Uzivam Condrosulf, pravidelne cvicim a chodim na rozne fyzio osetrenia (rebox, ultrazvuk a podobne). Da sa to iba spomalit.

autor
27. okt 2023

tiež máš stále bolesti?

simsalabim
27. okt 2023

Pri chodzi neustale. A to som pred rokmi komplet vymenila topanky. Boli kazdy krok, meni sa len intenzita.

obonova7
27. okt 2023

Ahoj ja mám artrozu laktov a prstov oboch rúk a neberiem na to nič iba už keď mám veľké bolesti tak zájdem k môjmu ortopédovi na injekcie . A ano boli to stále prsty mám opuchnuté ale bojujem stále .

lulu2014
27. okt 2023

Aj jamam artrozu aj na prstoch ruk. Bolia. A chlad je uuuuplne zly. Dr na reumat.napisala condrosulf - brala som ale ziadne vrlke ulavy. Uz som brala aj parafin ….. chvilku lepsie.
Po roku na kontrole hovorim dr ze ten condrosulf nic moc. Na to mi zahlasila ze sa necuduje ved to nepomaha a naco ho beriem?! 🥴 a ze tam sa nic neda robit to si pojde svoju cestu. A vybavco.

simsalabim
27. okt 2023

@lulu2014 a ty mas artrozu ci artritidu? Lebo to je rozdiel. Asi artritidu, ked spominas reumatologiu.

lulu2014
27. okt 2023

@simsalabim mna tam poslala obvodna kvoli reume - ze ci. Tu nepotvrdila ale ze artroza.

oli18
28. okt 2023

Ja mam artrozu prostrednika pravej ruky. Neboli, ale sa pri istych pracach, ked mam zohnute prsty, t sam nevyrovna, ostava zaseknuty. Musim ho lavou rokou vyrovnat. Je trocha zhrubnuty a nevyrovna sa uplne. Condrosulf beriem roky a nepomaha.

autor
28. okt 2023

ja mám boľavý jeden kĺb na ľavej ruke, jeden na pravej a jeden prst na nohe, bolí to na dotyk, ale nie je to červené ani opuchnuté... dr. ma posiela na reumatológiu

simsalabim
28. okt 2023

@lulu2014 v tom pripade by som urcite uzivala ten Condrosulf alebo nieco na ten sposob. Aspon sa ten proces spomali.

ivuska027
28. okt 2023

Beriem condrosulf 800 na predpis. 3mes, 3mes pauza a dookola. Veľmi mi pomáha

lulu2014
28. okt 2023

@simsalabim dakujem pekne. Beriem ho s prestavkami. Nakolko mam aj rameno chytene….

majka2959
28. okt 2023

Tiež ma už niekoľko rokov bolí kĺbik nad ľavým palcom, diagnostikovaná artróza. Reumatológ mi napísal Dolgit krém. Bolesti mi trochu zmierňoval magnetický náramok. V lete som bola v kúpeľoch v Piešťanoch, kde mi na to dávali bahno - 15 minútové cvičenia rukami v bahne - a prestalo to bolieť.

zlatican
2. feb 2024

@ivuska027 Aj mne.