Artroskopia bedrového kĺbu - skúsenosti

gabikamacikova
26. dec 2022

Ahojte, máte prosím niektorá skúsenosti s ASK bedrového kĺbu? Čaká ma to o mesiac a rada by som vedela, čo ma približne po tom čaká....budem vďačná,ak sa mi niekto ozve...

janka4620
6. máj 2023

Gabika, už máš po zákroku? Bola to ASK a kde a kto Ti to robil? Ako si to zvládla a ako sa dnes citis?

gabikamacikova
autor
7. máj 2023

@janka4620 Ahoj Janka, bola som na začiatku februára v Košiciach 😅 a operoval ma MUDr.. Varga. Bolo to celkom ďaleko na môj vkus (bývam vedľa teba). Dalo sa to vydržať, na druhý deň po operácii som išla domov, prvý mesiac nemecké barle a zakázali mi stúpať na tú nohu, potom francúzske barly a záťaž 50%. Teraz už chodím,len musím zamakať na cvičeniach,keďže som bola nedávno u fyzio lekárky a mám okrem operovaného kĺbu posunutú panvu, zlé držanie tela atď. Ten kĺb ešte občas pobolieva,ale myslím,že to bude ok. Čo sa lekára týka,tak špička, ale! Majú toho podľa mňa veľa a následne keď potrebuješ niečo od lekára,nevieš sa dovolať a na mail neodpovedá,čo je za mňa veľké mínus a škoda 😕 Dal mi termín kontroly na 30.5.,tak uvidím,čo mi povie...

janka4620
7. máj 2023

Gabika , ďakujem Ti. Ty si mala asi iný problém. Ja mam navrhnutú výmenu bedroveho klbu od ortopeda. Nie som ešte 100% rozhodnutá, lebo sa bojím najmä stavu pooperačného. Neviem na ktoré pracovisko je najlepšie sa obrátiť.
Prajem Ti úspešnú rehabilitáciu a skoré navrátenie do plného života. Jana

gabikamacikova
autor
9. máj 2023

@janka4620 mne prišívali labrum a obrusovali stehennú kosť kvôli výrastku. Ale veľa ľudí tam chodí aj na výmenu... myslím,že aj to ma časom čaká,keďže mám artrózu III.stupňa...drzim palce ✊

martinkamm
5. okt 2023

@gabikamacikova dobry den...ja sa mam na tuto operaciu objednat tak som zvedava kde...ale nasla som blizsie k nam Trnavu tak zavolam...a aj sa to zlepsilo???bolesti a tak???mne idu lebo mam koxartrozu 2.st.a potrhane cosi...ze ako meniskus kolena tak mi to vysvetlil...napises mi prosim ake to cele bolo a aj potom ci sa da fungovat a tak???dakujem

gabikamacikova
autor
5. okt 2023

@martinkamm Ahoj, no mám stále bolesti,ale podľa mňa musím zamakať na posilnení svalstva... nakoľko bolesti sú skôr nervového pôvodu tým,že nohu tak nejak podvedome šetrím a tým pádom mám na nej oslabené svalstvo....

martinkamm
5. okt 2023

@gabikamacikova je to neskutocne obmedzujuce ja zvazujem ci ist ci neist pretoze su dni kedy je super a potom zasa dni kedy kvoli bolesti kracam cez slzy..

anci23
25. jún 2024
janka4620
25. jún 2024

Gabika od môjho príspevku a rozhodovania ci podstúpiť výmenu bedroveho mlbu pretieklo už dosť vody. Verím že ty si už v poriadku a na bolest už zabudla.
Ja za ten uplynulý čas som absolvovala zlomeninu členka, trombózu i emboliu aj výmenu bedroveho klbu. Som 3 mesiace po operacii, citim sa s kĺbom v pohode a tak to vlastne je od samej operácie. Chodím už bez barli, som úplne bez bolesti bedroveho klbu. Zvládam domacnost, záhradu i spolocenske aktivity. Ak budeš nútená k výmene pristúpiť, neobávaj sa, dá sa to v pohode zvládnuť, To nemôžem povedať o zlomenej nohe.... S pozdravom a želaním pevného zdravia Jana

anci23
21. júl 2024

Dobrý deň ako sa cítite mate ešte bolesti?

gabikamacikova
autor
21. júl 2024

@anci23 operácia nepomohla :(

anci23
22. júl 2024

@gabikamacikova to mi je ľúto

badox
2. sep 2024

@gabikamacikova zdravim Gabika
Ja som skoro 2 tyzdne po operacii, presne rovnaky problem ako pisete Vy. To ste ma zarazili ze nepomohlo.. ach ☹
Ale ine som sa chcela spytat, neviem nic k tomu vygooglit, ale od operacie mam stale take znecitlivene resp. trpnuce vonkajsie pohl. organy. Mate podobnu skusenost? Preslo to? Pripadne mi napiste spravu. Dakujem moc

gabikamacikova
autor
2. sep 2024

@badox ja som tento problém nemala,ale mám pocit, že ma na to lekár pred operáciou upozornil,že môže to po operácii nastať...malo by to časom zmiznúť...