Aplikácia kontaktných šošoviek

10. okt 2022

Dievčatá, nositeľky šošoviek, nemáte nejaký zlepšovák/grif na lepšiu aplikáciu? Hlavne s jednodňovými mam problém, vždy sa mi pricucnú na prst a vobec sa mi nedajú preniesť na oko… už som z toho nešťastná 🙄

inana11
10. okt 2022

Treba si ju dať najprv na dlaň,nech na nej nie je veľa vodičky a potom na prst,to sa už nepricucne,teda aspoň mne nie🤷‍♀️😃

nnnuuunnn
10. okt 2022

Ja ju chytím medzi prsty a najskôr otrasiem od roztoku 😁

zero_hero
10. okt 2022

Na šošovke nesmie byt veľa roztoku a oko by nemalo byt suche. Mne sa osvedčilo dať do oka kvapku roztoku pred aplikáciou.

mima172
10. okt 2022

Nosím šošovky 16 rokov a nemala som nikdy problém s nalepením na prst. Pinzetkou na šošovky vytiahnem šošovku, nechám odkvapnut roztok ak sa ho veľa na nej drží, dám ju na ukazovák pravej ruky, ľavou roztiahnem viečka oka a šup už je tam.

autor
10. okt 2022

Tak ja neviem kde je chyba 😀 Robím presne takýto postup a ja mám tú šošovku jak prilepenú na prste 🙄 no nič, tréning robí majstra

rozovykon
10. okt 2022

mne ked sa pricucne na prst tak ju opat namocim do roztoku a potom jemne bruskom prsta tuknem a uz pekne drzi, skor sa mi nechce prilepit resp. skocit na oko 🙂), tiez nosim jednodnove.

mima172
10. okt 2022

Ešte mi napadlo, ked vyberáš šošovku pinzetkou, tak chystáš ju čo najviac na kraji? Keď ju chytíš viac akoby v strede, tak sa vie niekedy tak jemne zrolovať a tým sú udrží viac roztoku a vtedy sa môže lepiť. Iné mi veru nenapadá. Dôležité je položiť ju na prst len tou stredovou plochou 🤔

autor
10. okt 2022

@mima172 Hej hej, nechám odkvapkať, položím na stred prsta a aj tak sa zväčša pretočí a kopíruje prst... ale veľmi pekne ďakujem za rady 🙂

ava11
10. okt 2022

Mne sa na prste pretaca a prilepuje, ked ju mam opacne. Teda neviem, ci len ja mam take sosovky, ale oni nie su obojstranne, jednou stranou pekne stoja na prste ako miska, druhou sa lepia.