Antigén (samotest) pozitívny

fifozbs
3. feb 2022

Zdravím vás. Tak urobil som si dnes doobeda v práci Ag test a vyšiel pozitívny, čiarka, ktorá ukazuje pozitívny výsledok bola bledá, ale bola. Z práce ma poslali domov, volal som dr., sestrička mi povedala všetko, čo robiť...
Jedine, čo mi je, že ma bolia svaly a kĺby ako pri chrípke. Čuch a chuť mám.
Teplota nie je. Cítim jedine vnútornú horúčku....
po pravde, mám strach.
Kúpili mi Paralen GRIP, máte s nim skúsenosti?
Pomohol vám tento liek?
Ďakujem za odpovede.

sovica
4. feb 2022

Predpokladám, že pôjdeš ešte na PCR test, nech to máš potvrdené. Zatiaľ si daj kúpiť C-čko, D-čko a zinok a ber vyššie dávky, ďalej niečo proti bolesti a teplote (pre istotu) a aj oxymeter Ti môžu kúpiť (ak Ti bude horšie, budeš si merať saturáciu kyslíka - 95-99% normál, pod 94% spozornieť, ak by si mal hodnoty pod 90%, budeš volať záchranku). Prípadne ešte zavolaj obvoďákovi, môže Ti predpísať nejaké lieky. Veľa pi (čaj, čistú vodu...), oddychuj, spi. Žiadna fyzická námaha! A nestresuj, to Ti naozaj nepomôže!

S Paralen Grip skúsenosť nemám, ale všeobecne je to liek proti bolesti a teplote a pomáha uvoľniť upchatý nos, takže asi áno. Ak si si nie istý, zavolaj obvoďákovi a opýtaj sa. Prajem rýchle uzdravenie🍀☕

slniecko_12
4. feb 2022

Neboj, teraz je vsade Omikron, a ten ma lahsi priebeh..mame ho uz asi 7 z rodiny a iba teplota 2 dni a kasel, nic viac, chvalabohu..

lala321
4. feb 2022

@fifozbs my sme mali covid celá rodina mňa strasne boleli kríze a nádchu som mala ale nasadila som si paralen 500 podľa pribaloveho letáka plus vitamíny C, D a zinok nakoľko najviac podporujú imunitu a za dva dni sa mi rapídne polepsilo