Antidepresíva - panická porucha

aurelka1
5. sep 2024

Dobrý deň prajem
Mam asi panicke ataky alebo tetaniu neviem ale beriem antidepresiva už beriem 17 dní cítim sa o veľmi veľa lepšie dostávam ešte ataky alebo co to je strasne sa somnou točí cítim sa ze už odpadavam ale chvála Bohu som nedopadla
Cítim strasne ako stahovanie tvare mam ťažkú klapacku ale iba vtedy keď to namna príde strašne kŕčovita bolesť v ľavej ruke....minule ma chytilo v čakárni u doktora strasne mi bolo zle na odpadnutie ta ruka chodenie také zvláštne už vážne neviem ako stým skončiť co stým urobiť a hlavne najhlavnejsi problém je ze nechodím nikam bojím sa ísť niekam ale musím povedať že je mi kus lepšie hlavne stymi chvíľami keď to príde

deti95060810
5. sep 2024

to je dobrý znak že ti je lepšie... liekmi sa to tak upraví, že budeš behať po obchodoch a všade bez problémov.
o mesiac si na panické ataky ani nespomenieš.
len podmienka je že lieky budeš stále brať kým nerozhodne inak lekár...

gemerka17
5. sep 2024

@aurelka1 lieky sú jedna vec ale najmä treba navštíviť psychologa a začať pracovať na svojej psychickej pohode. Naučí aj ako zvládať takéto stavy. Lieky sú len prvá pomoc, barlicka kým sa sama nedáš dokopy. A teda mala by si vedieť diagnozu co ti presne je. To asi mam, ti kto povedal ? Panicku poruchu diagnostikuje psychiater a tetaniu neurolog.

aurelka1
autor
5. sep 2024

@deti95060810 áno chvála bohu je to lepšie kus len tie závraty pocit na odpadnutie je hrozný a veľký problém ten najhorší je že nemôžem ostať sama doma alebo nikde byt sama
A lieky popravde nechcem brat dlho som problematická s používaním tabletiek

aurelka1
autor
5. sep 2024

@gemerka17 doktor povedal že sú to psychické problémy včera som mala telefonicky Appoitment s psychologickou bol to prvy termín tak to bolo také že mi dávala otázky a ja som len odpovedala a že mám čakať na odpoved oni podľa mojej odpovede zistia čo mi je a ozvú sa mi

complyc
7. sep 2024

@aurelka1 máš nedostatok vitaminov magnezia, vapnika s d. Panicke attacy su len modny hit pre psychiatrov. Máš aj stiahnutý žaludok ?

aurelka1
autor
7. sep 2024

@complyc áno mám stiahnutý žalúdok ale od kedy beriem lieky som teraz začala normálne jesť

complyc
8. sep 2024

@aurelka1 no davaj si pozor na lekarov pretože nastala explozia s panickymi attackami a v skutočnosti, je prícina v trávení.

complyc
8. sep 2024

@complyc
@aurelka1 antidepresiva uvolnujú jemné svalstvo, môže sa ti počas doby zjoršiť aj zrak. Len to jemne svalstvo niečo sťahuje. Stress nemôže byt az taky, ze to telo poškodí. To spósobuje šok. Ked zažiješ niečo ako autonehoda a otrhne ti nohy, alebo sa nervovo zrutiš
Ako si k tomu prišla ty ?