Antidepresíva - nástup účinku

17. sep 2021

Pred 10 r som bral AD Seroxat 20 mg na úzkosti.Lieky som bral dlho dobre zabrali, neskôr som pozvoľne vysadil po porade s lekárom po 3r.Tento rok od jari som pociťoval zhoršenie úzkosti, strach korona., ale nie denne skôr takú dlhotrvajucu unavu.Vydržal som do leta a momentálne beriem to isté 8 tyzden, tá istá dávka, ale úzkosti mám aj tak hlavne večer.Lekarka hovorí ešte vydržať....fungujem, chodím do práce, ale pocit úzkosti cítim.Nechcem brat Xanax aj, keď lekárka hovorí, že občas, keď si dám nič sa nedeje.Otazka kedy ste sa cítili dobre chce to čas, vyššiu dávku, benzaky?Niekedy mám pocit, že AD mi ešte úzkosť zvysuju je to možné?že mi teraz lieky nesadli?

cariad
17. sep 2021

Počúvni Dr. Môj manžel to isté a druhý krát až celkovo lieky zabrali za dlhšiu dobu. On bra Propranolol na tie jednorázové úzkosti plus denne Fluoxetine (Prozac). Veľa šťastia.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. sep 2021

@kittykat22 ja spím dobre, chutí mi jesť, nemám žiadne výrazne problémy, len takú stálu úzkosť v hrdle.Dooobeda, keď si dám AD dobre, ale podvecer horsie asi už aj únava.A nerobi mi dobre Covid téma.Mam ísť tento týždeň k lekárke na kontrolu už v lete mi chcela dať Brintellix, ale som povedal, že Seroxat poznám, dobre zaberie a uvažujem čo ďalej

autor
17. sep 2021

@kittykat22 a aké si brala?Pociťovala si aj úzkosť z neprespatych noci?

ksebejka
17. sep 2021

Ja by som zmenila - 8 tyzdnov je strasne vela bez efektu, nie? Mne zabrali az tretie lieky, ale citila som uz na treti den, ze sa stav zlepsuje, zatial co pri predoslych ziadna pomoc 3 tyzdne...

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. sep 2021

@ksebejka nástup bol dobrý nemôžem povedať, že necítim zlepšenie, ale nie je to ako pred rokmi.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
savanna
17. sep 2021

Pises, ze je u teba vsetko ok, jedlo, spanok, ak ako jedina tema vystupuje covid, tak by som mozno skor vyhladala psychologicku. Mozno by ti vedela pomoct aj bez liekov, ak je naozaj covid jedina tema, ktora ti sposobuje uzkost.

alan12
4. dec 2023

@kittykat22 ako je ti teraz a čo užívaš

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz