Antidepresíva na úzkosť - vysadenie

nikolrichterova
3. sep 2024

Ahojte. Je tu niekto kto bral AD na úzkosť alebo panicku poruchu a potom o rok dva v pohode vysadil ? Aké to bolo nemali ste nejaké abstaky alebo take že ste vysadili a za pár mesiacov znovu museli ísť na AD? Zaujíma má to preto lebo sama mám PP beriem AD 5 mesiacov a bojím sa že keď budem chcieť vysadiť samozrejme po dohode s lekárkou že to nepojde.. ľudia mna strašia že mali abstaky alebo vydržali bez liekov mesiac a potom už keď chceli znovu nabehnúť na lieky tak to nešlo 😵‍💫😵‍💫😵‍💫.. prosím píšte iba ľudia čo máte skúsenosti ďakujem. Prajem pekny den a veľa zdravicka

christin1280
3. sep 2024

@nikolrichterova ahoj vysadila som AD po 2 rokovh najprv vsetko ok prvy mesiac a potom to zacalo asi vyedy ked uc pominul ucinok AD v tele … neznesitelne uzkosti vnutorne chvemie bolesti zaludka .. momentalne s tym vsetkym bojujem a pri Panickych atakoch si davam xanax alebo ked niekam idem predtym xanax ale toto nieje riesenie a rozmyslam ze idem nas5 na AD ..
Uz som aj z prace odchadzala nebola som schopna odrobit take síne uzkosti mavam po vysadeni ..

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@christin1280 tak asi bolo ešte skoro na vyradenie možno si nebola preliecena.. jasne lepšie spat na AD ako sa trápiť

deti95060810
3. sep 2024

autorka až 30 perc. pacientov sa po skončení liečby musí vrátiť zas a znova na liečbu ad.... nie hneď , ale do pol roka.
čo berieš...?

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@deti95060810 😢 sertralin 50mg

gabika8855
3. sep 2024

Ja som vysadila...podla schemy co mi dala psychiatricka ...abstaky som nemala ....uz je rok co som bez liekov akoze ked amm tazsie obdobie tak mam sem tam paniku a uzkost ale je to lem chvilkove a viem ze je to tym ze mam toho vela ale su veci ktore zvladam lavou zadnou a viem ze predtym by som ich nezvladla takto

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@gabika8855 super to mna teší že niekto dokázal vysadiť a žije v pohodke ☺️ čo si brala ak smiem vedieť ?

sisska96
3. sep 2024

Najlepšie je ani nezačať brať také hovadiny, radšej zmena životného štýlu, pobyt v prírode, aromatické čaje a pod.

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@sisska96 ta hovadina má postavila na nohy a môžem normálne fungovať… a radšej budem na liekoch ako sa trápiť a mat každý deň neznesiteľne úzkosti.. ak ti chyba serotonin tak nejaké čaje a bylinky ti budú na dve veci.

deti95060810
3. sep 2024

@sisska96 aromatické čaje... keby sa to dalo. 😉

zzzza
3. sep 2024

@sisska96 šport

derdia
3. sep 2024

@nikolrichterova vieš viac sa sem hodí otázka, ze co od toho že ich vysadíš očakávaš, pretože kľudne môže byť že sa budeš cítiť hrozne a bez nich jednoducho nebudeš môcť fungovať normálne a podľa mňa to nestojí za to vymýšľať Pretože keď už si dobre nastavená A cítiš sa v pohode Tak si to užívaj A nerieš...ja napr bez nich byť nedokazem. Takze neriesim😊

sisska96
3. sep 2024

@deti95060810 Všetko sa dá, len chcieť treba, všetko je nastavené v hlave....

deti95060810
3. sep 2024

@sisska96 myslím že odpoveď dosť od veci... 😉

sisska96
3. sep 2024

@deti95060810 Neni 😉

luccija
3. sep 2024

@nikolrichterova táto otázka súvisí s tvojou úzkosťou.Naco sa už dopredu zneistujes ako bude, čo bude...neberieš ich dlho, polepšilo sa ti to je dôležité.Naco už riešiť ako ti bude po vysadení?
Možno ich budeš brať celý život, lebo si taká povaha, viac uzkostliva, atď....možno pol roka a nikdy sa k nim nevrátis.Skor porozmýšľaj čo ťa do takého stavu dostalo únava, negatívne myslenie, problémy?niekde bol spúšťač čo ťa polozilo

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@derdia tak psychiatrická mi určite navrhne že či nebudem chcieť vysadiť povedala mi že rok budem brat a potom postupne vysadím preto sa pýtam

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@luccija neviem presne kde bol spúšťač možno detstvo možno práca vzťah.. posledný rok som bola dosť v strese.. chodím aj na terapie možno tam na to prídem

svetielko77
3. sep 2024

@nikolrichterova ahoj Nikol, ja som vysadila AD a po cca dvoch mesiacoch mi prišli úzkosti. Lekárka mi nasadila iné lieky, ale zatiaľ nezabrali, mavam stále úzkosti, nechodím teraz ani do práce. Dnes ľutujem,že som tie prve vysadila.

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@svetielko77 po akej dobe si vysádzala? A ako dlho berieš tie nové lieky ?

svetielko77
3. sep 2024

@nikolrichterova viac nez 15 rokov som brala AD, nove lieky beriem druhý týždeň len.

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@svetielko77 a prečo si po tých 15 rokoch vysadila ? To je veľmi dlhá doba 😏.. vydrž dva týždne je ešte určite veľmi krátko mne začali zaberať ako tak po 3 týždňoch a až teraz na 5 mesiac môžem povedať že sa cítim fajn až na menšie výkyvy. 😊

svetielko77
3. sep 2024

@nikolrichterova lebo som zmenila lekárku a ta chcela, aby som vysadila, a keďže som brala len štvrť tabletky, tak som do toho išla, ale to som netušila,že sa mi to vráti 😔 človek by aj vydržal, keby som v noci aspoň spať ako tak vedela.....a aké lieky berieš Nikol, keď to nie je tajomstvom.

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@svetielko77 ja beriem sertralin 50mg na panicku poruchu a ty? Inak nemávala si zhoršenie na jeseň alebo v zime ? Každý mna stym straší že na jeseň býva zhoršenie úzkosti a ja sa toho bojím 😅😏

svetielko77
3. sep 2024

@nikolrichterova ja užívam presne to iste Nikol, druhy týždeň, ale stále mi je zle nejako, ani v noci nespím najlepšie 😔 aké si mala ty začiatky,keď ti nasadili sertralin? Tiež ti bolo zle zo začiatku? Kedy ti zabral? Keď som brala predtým AD roky, nepamätám,žeby som mala zhoršenie na jeseň, ani v zime.

svetielko77
3. sep 2024

@nikolrichterova Niki a berieš ešte niečo k Sertralinu?

luccija
3. sep 2024

@nikolrichterova to je dobre, že chodíš aj na terapie.Jesen a zima je zradná, lebo chyba slnko snaž sa byť čo najviac vonku a berieš lieky bude to v pohode
@svetielko77 napíšem ti večer súkromnu spravu

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@svetielko77 áno bolo mi zle asi 3 týždne a tie prvá dva boli najhoršie mala som veľa nežiaducich a zhoršenie úzkosti aj ataky boli horšie.. potom to pomaly prešlo. Nie iba ten sertralin ja odzaciatku spím veľmi dobre nemala som nikdy problém so spánkom našťastie.

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@luccija hej jasne chodím ale zatiaľ mi to nic nedáva.. uvidíme časom.. tak veľa ľudí mi vraví že na jeseň nepocítili žiadne zhoršenie dúfam že to tak budem mat aj ja.. aj keď teda to teplo mi tiež nerobi bohvie ako dobre mam aj tetaniu 🙁

svetielko77
3. sep 2024

@nikolrichterova ani si nevieš predstaviť ako rada by som sa aj ja dobre vyspala, tak si to prajem🙏🙏🙏 a kedy berieš sertralin? Ráno, na obed alebo večer?

nikolrichterova
autor
3. sep 2024

@svetielko77 a nemáš nic na spanie ? Aspoň benzak ?
No beriem ráno polku a večer polku 🤷🏽‍♀️