Antidepresíva a spánok

broncici
15. jan 2023

Ahojte, začala som užívať Escitalopram 10mg - polku tabletky 7 dní a potom zvýšim na jednu.

Už som to nasádzala a vysádzala zopár krát pod dohľadom, ale do 3 mesiacov sa vždy vrátili úzkostné ataky.
Ale bola som roky aj na udržiavacej dávke, že polka tabletky.

Escitalopram mi doteraz zaberal.

No trpím generalizovanou úzkostnou poruchou.
Má to také sinusoidy, niekedy je lepšie niekedy je horšie.

No, ale otázka.
Teraz odkedy beriem escitalopram od utorka .
Tak mám také noci, že sa budím v noci a už neviem zaspať.

Spím raz 3 hodiny, raz 4,5 raz 5 a tak a nepravideľne rôzne.
Dávam si na noc Kventiax 1tabletku 25mg teraz kým teda začnú zaberať antidepresíva - ten nástupný účinok je 2 týždne.

Myslíte, že ten spánok je z toho Escitalopramu?
Psychiatrička hovorila, že niektorí majú vnútorný nepokoj z toho atď, alebo sú to ešte moje úzkosti?

Skúste dať vaše skúsenosti alebo tip.
Ďakujem pekne.

zobaka
15. jan 2023

Ahoj, na zaciatku to moze Escitalopram robit, ale to sa upravi, je to jeden este z tych lepsich SSRI, napriklad taku Serlift sposobuje uplnu nespavost

broncici
autor
15. jan 2023

Aha, no aj si myslím.
Lebo predtým som mala spánok v poriadku.
A presne od dňa kedy som začala užívať anti, tak toto začalo. A teda potom Kventiaxe sa cítim na druhý deň trošku otapená, dosť unavená…

kat15
15. jan 2023

@broncici ja som brala cipralex teda tiež ssri a začiatok som mala tiež taky ale ja som po nejakej dobe mala problém zo spánkom úplne keďže robím na 3 smeny dostala som mirtazapin spim dobre beriem len 1/4 ale nejde mi vysadiť

broncici
autor
16. jan 2023

No dnes opäť noc, že na hodinu presne som sa o 6 zobudila. Proste od pol 1 do 6 a toto nom stop.

zuzanam1992
6. máj 2023

@broncici ahoj, prešiel ta ten spánok? Ja beriem 17dni sertalin a tiež mam problém so spánkom ale, že úplne.