Antidepresíva a preskakovanie, chvenie srdca.

ivetafer
2. mar 2020

Ahojte, prosím vás vrátila som sa naspäť na antidepresiva, viem ze pokiaľ za účinkujú trvá to dlhšie, je normálne ze mam párkrát za deň ako keby preskakovanie srdca na chvíľočku alebo také za chvenie srdca musím se pravit nejaký iný pohyb aby to prestalo je to dosť nepríjemné, hlavne keď ma to chytí pri nejakej činnosti..... Mali ste to niektorá z vás? Ďakujem
Na internom som bola a srdce je vraj v poriadku

cloe123
2. mar 2020

@ivetafer mne preskakuje bezne. Antidepresiva sice neberiem. Ale mne to robi x krat za den. Niektory den viac niektory skoro nic. Niekedy hodinu v kuse potom je to ok. Niekedy to mavam ked sa velmi najem. Mam to uz od minuleho roku. Mne kardio povedal snazit si to nevsimat. Su to extrasystoly je to neskodne. Vsetci ich maju. Niekto to citi niekto nie.

cloenew
2. mar 2020

@cloe123 pripajam sa mne sa to tiež deje nie vždy niekedy to citim viac niekedy vobec ... s tym jedlom to bude pravda mozno aj podvedome trapenia ...

kinderkooo
2. mar 2020

@cloe123 aj ja to mávam,tiež mi povedali že to je neškodné len to je nepríjemné dosť...Ale chvála Bohu to mám zriedkavé.A nemavate prosím aj keď ste do vyčerpaná,narodená ?

urshula
21. apr 2020

@ivetafer ahoj, prežívam niečo podobné a som z toho unavená...Mala som to cca pred 10 rokmi (asi dôsledok smrti otca) a teraz sa mi ti vrátilo, srdce mi preskakuje, mám už dokonca pocit, že si to dokážem v strese privolať i sama. Užívam lexaurin - dávam si ho len na noc aby som spala. Cítim, že musím zmeniť nejaké veci vo svojom živote - môj problém je, že nad všetkým moc premýśľam..všetko ma trápi a ako hovorí môj manžel - vždy zachraňujem celý svet ale to sa nedá. Môj brat mal tiež preskakovanie srdca - vždy mi povie, že základ je byť v pohode a nebáť sa toho. Začala som teda športovať, resp. chodím na dlhé prechádzky, cvičím jogu...Verím, źe to prejde, ale chápem Ťa a presne viem čo prežívaš. Pozdravujem Ťa a držím palce.

ivetafer
autor
21. apr 2020

@urshula ďakujem ti pekne za pekne slová už si začínam na to zvykať.....

mirkabbb
7. jún 2020

@urshula ahoj mozem sa opytat ked si zacala sa hybat ustalo ti to trosku?

urshula
7. jún 2020

@mirkabbb ahoj, najviac mi pomáha dýchacie cvičenie - hlboké uvedomelé dýchanie - prihlásila som sa na kurz jogy, kde som sa to naučila. To najdôležitejšie je však nezľaknúť sa toho (pretože ja som sa vždy zľakla, je to veľmi nepríjemný pocit), nie je to nebezpečné...Konečne som sa po rokoch rozhodla chodiť na terapiu, veľmi mi pomáha, mám 42 rokov a potrebujem zistiť svoju vlastnú podstatu bytia a byť aj k sebe bližšie. Ak Ti môžem odporučiť, tak určite skús tie nácviky vedomého dýchania (kukni napr. toto video

https://www.youtube.com/watch?v=xVupnWkz3IY

prechádzky, vylúčiť ťažkú stravu, ráno sa pozitívne naladiť a večer si napr. pozrieť nejakú komédiu či prečítať knižku. Budem Ti držať palce, viem, že to dokážeš 🙂 Mne sa to chcenie či preskakovanie síce ešte vracia, ale už sa toho nebojím a to mi pomáha..Posielam Ti pozitívnu energiu.

urshula
7. jún 2020

@mirkabbb ak by si chcela ešte niekedy napísať, môžeš kľudne na moju súkromnú adresu, tu je : zuzanab@email.cz. Pozdravujem Ťa 🙂

sendy111
27. apr 2022

ahojte dievcata ja od vcera mam chvenie pri srdci take ako keby mi tam nieco hucalo nechapem co to moze byt tak som sa zlakla ze som si dvihla tlak este som to nemala a dnes je to cely den

zara62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizakacka
18. jan 2023

@sendy111 ahoj pridavam sa aj ja aj ja mavam chvenie srdca a niekedy aj preskakovanie srdca a vinechanie pulzu bola som na echo visetrenie karfiolog mi povedal ze stdiecko mam v ppriadku a potom som sa dala na holter 24 jodinovi a tam sa mi zistilo synusova tqchykardia a vipisali mi egilok beriem rano a vecer polki je to kus lepsie ale ajtak to mavam .