Antidepresíva a ich vysadenie

25. sep 2024

Dobrý deň, vysádzam antidepresíva pretože mi už nerobia dobre užívam ich od 14 rokov ochvílu mám 24, iný druh,odvtedy som pribrala cca 30 kilov😞10 rokov je podľa mna strašne vela, už som na tom závislá keď 1 deň si nedám tabletku tak mi je zle aj som vracala,mám veľa nežiaducich účinkov ako je sucho v ústach, potenie, nerozhodnosť, únava, trpnu mi nohy, dosť mi búši srdce. Užívam Escitil 15 máte niekto skúsenosť s vysadzanim? a nežiaducimi učinkami z vysádzania? K doktorke idem až o 3 týždne je tam dlhá čakacia doba. Chcela by som po vysadení ísť aj darovať krv po 6 mesiacoch.Môžem mať tieto nežiaduce učinky z vysadenia aj dlhodobo?😞

lucyluska
25. sep 2024

Keď tak dlho berieš lieky, prečo sa najprv neporadiš s dr?
Keď ich berieš, nevieme na akú diagnózu.
Počkaj na dr a pokecaj. Keď nemáš dôveru v dr, skús iného.
A nevieme či máš aj terapie atď.

barbora854
25. sep 2024

Ja by som vravela že ti dostatočne už nezaberajú a treba ti iné a nie vysadiť .

autor
25. sep 2024

@barbora854 Ale ja už nemam depresie.. v 14tich som mala ja to potrebujem vysadiť a normálne fungovať! Robím opatrovatelku 76 ročnej babke s alzheimerom

autor
25. sep 2024

@lucyluska Som už zdravá, u nas je len 1 doktorka, na terapie nechodím

autor
25. sep 2024

@barbora854 Musím ich konečne vysadiť čo ich budem brať do konca života? Chcem mať deti, chcem darovať krv atd

lucyluska
25. sep 2024

Takto, neviem či si zdravá 🤷🏼‍♀️
Tomu rozumieš ty a dr.
Psychika je taká krehká vec 🤷🏼‍♀️
Moja rada je vyššie.
Sama som lieky vysadila a o rok došla s revom.
Potom som zase vysadila a o 3 roky dobehla s revom.
Každý sme iní.

ptvw
25. sep 2024

Pokiaľ si nebrala benzaky k tomu abstak by nemal byť taký silný, isto sa dohodni na postupnom vysadení to nie je len tak po toľkých rokoch, a abstinenčné príznaky väčšinou prídu 2-3 deň po vysadení...držím palce...

zemanova28
25. sep 2024

Antidepresíva by sa mali vysadzovat pomali nie na raz.

autor
25. sep 2024

@ptvw Ďakujem, vysadzam už 2 tyzdne

autor
25. sep 2024

@zemanova28 Ano vysadzam už 2 tyzdne davam si polku tabletky

ptvw
25. sep 2024

Tak vydrž nejak, po tych 3-4 týždňoch by to malo byt lepšie🙂

peter244
25. sep 2024

Držím prsty, určite sa ich zbav. Spôsobujú extrémne veľa nežiadúcich príznakov, váha, nulové libido, paradoxne spôsobujú psychické problémy , úzkosti , emočný plochost

deti95060810
25. sep 2024

tak ak chceš vysadiť tak hlavne veľmi pomaly.
ad sa vysadzajú min. mesiac.
1 týždeň si daj o polovicu menšiu dávku ako bežne užívaš. ak užívaš celú tabl. tak teraz budeš užívať 1/2 tabl.
2 týždeň - si daj zas menšiu dávku o polovicu - 1/4 tabl.
3 týždeň - 1/4 tabl. každý druhý deň
a takto pokračuješ min. mesiac... pri tak dlhom užívaní kĺudne môžeš aj dlhšie t.j. že 2 týždne budeš užívať 1/2 tabl. ďalšie 2 týždne 1/4 tabl.

zlom prichádza približne o 3 mesiace....
asi 40 perc. pacientov sa musí opakovane liečiť ad...

autor
25. sep 2024

@peter244 Ano musim sa ich zbaviť je to zlé aj na pečeň

zemanova28
25. sep 2024

@deti95060810 Tak ako píše vysádzaj ich ako ti radi ja som bola tiež frajerka po trištvrte roku mi bolo dobre depresia zmizla tak som tabletky zahodila veď mi je super. Po 3 mesiacoch úplne spatne cele sa to nejak vrátilo.

autor
25. sep 2024

@zemanova28 To ma mrzi😞😞Ja uživam polku tabletky už celkom dlho

zemanova28
25. sep 2024

Držím ti palce nech tebe sa to podarí lepšie ako mne. Tak teraz skús si dať pól tabletky každý druhý deň čo to spraví.ako sa budeš cítiť.

januska12323
25. sep 2024

Na vysadenie tabletiek by som sa radila s odborníkmi a nie laikmi na anonymnom fóre, ale rob ako uznáš za vhodné.

peter244
25. sep 2024

@januska12323 treba si prečítať knihu " Nežiaducu účinok smrť "

autor
26. sep 2024

@peter244 Ano lieky su zlé ale najprv ich musím vysadiť