Antibiotiká Ospamox

7. jún 2024

Doktorka mi nasadila atb. Boli v krku, kašlem, som unavená taká klasika, len je to dosť intenzívne. Išla som k doktorke, aby sa na mňa pozrela a urobila CRP. No ona sa na mňa ani nepozrela a hned mi predpísala ospamox. Ja neviem či to mám užívať, či nemám radšej ešte chvíľu počkať či to neprejde. Veď väčšina týchto kašlíkov je vírusového pôvodu, tak by som nechcela zbytočne užívať atb. Čo si o tom myslite? Je tu ešte možnosť, že by som zašla k jednej kamarátke doktorke, ale nechcem otravovať, keď nie som jej pacientka

ssimusska
7. jún 2024

Keď si išla lekárke, tak užívaj to čo ti predpísala a nevymýšlaj. Očividne si mala dôvod k nej ísť.

anavixy
7. jún 2024

Mas pravdu, ze vacsina kaslikov a soplikov ne virusoveho povodu, vlastne asi vsetky, len potom druhotne nasadnu bakterie.. ALE naco si potom sla k dr, ked symptomaticku liecbu (ktoru vyzaduju virusy) si vies dat aj sama (pripade po porade s lekarnikom) a liecbu, ktorunti naordinovala lekarka uzivat nechces. Kup si domaci crp test alebo chod do lekarne (dr max urcite robi) nech ti tam spravia crp test a budes vediet ci uzivat ci nie 🙂

taktotedanie
7. jún 2024

Ved sama si si odpovedala, ze je to dost intenzivne
Ak to mas uz viac dni a nevidis zlepsenie nevidim dovod nebrat pravdepodobne ti na to moze sadnut dalsia indekcia nie virusoveho povodu

cacianka
7. jún 2024

Ja mám alergiu na ospamox.
Daj si urobiť crp v lekárni a podľa toho sa zariad

tianna
8. jún 2024

Aké si mala CRP?