Antibiotiká od zubára

bibg
15. feb 2024

Ahojte. Zabudla som dr povedať že som včera dobrala summed 3 dňové antibiotiká a dnes som bola u zubára a kvôli zapalenemu zubu mi predpísal augumentin. Dr sa neviem dovolať už. Myslite že si ho môžem nasadiť? Stretol sa s tým niekto?

tundra
15. feb 2024

@bibg Summamed su sirokospektralne antibiotika a augmentin je primarne na zapal kosti.Pokial nemas s tym zubom problem,tak ich nejedz.Brala si 3 dni a teraz zase 7 dni🙈.Tvoj zaludok dostane riadne zabrat.Ja som po vytrhnuti zubu augmentin ani nedouzival,tak mi bolo zle od zaludka...

bibg
autor
15. feb 2024

@tundra práveže dal mi ich kvôli tomu zubu. Veľmi má boli, mam opuchnuté ďasno, a až sánka má boli.

tundra
15. feb 2024

@bibg tak si ich nasad,zacni uzivat aj probiotika

pink_lady
15. feb 2024

sumamed sa berie sice 3 dni ale hladinu si drzi 7-8 dni...nekombinovala by som to bez porady s lekarom......Sumamed tazsie prenika do makkych tkaniv, tak skuss vydrzat do zajtra a volaj k doktorovi

majamat
15. feb 2024

nekombinuj, jedny ATB mas, su sirokospektralne, mozu zaberat na rozne bakterie, aj tie, co by mohli byt v zube.

kombinacia 2 ATB sa dava len vo vynimocnych pripadoch, hlavne pri zavaznych infekciach.
ak takou netrpis, co urcite netrpis, je zbytocne organizmus takto zatazovat.

guudy
15. feb 2024

Zavolaj zubarovi a preberte to. Nevadi, ze si zabudla spomenut sumamed, tel to napravi 🙂