Anestéza - pocity po prebudení

romanita96
27. aug 2024

Ahojte, aké ste mali pocity po prebudení z anestézie? Boli ste ospalí,unavení ?
Mňa čaká operácia a mám stres ako to zvládnem 🤷🏻‍♀️

doriiis
27. aug 2024

Ospala,unavená,ubolena.A mne bolo strašne zle.Takze ešte som vracala

nika_val
27. aug 2024

Budila som sa postupne takže vždy len na par minút a potom zase zaspala.
Počas tých pár minút som trepala vážne odveci veci sestričkam 🙈
Keď som sa zobudila tak finálne tak som sa cítila dobre vyspatá. Mne našťastie nebolo nijak zle, hneď som normálne fungovala.
Ale pani co bola so mnou na izbe a bola tiež v ten deň v anestézie tak to znášala ťažko, bolo jej zle, veľmi vracala, bola veľmi slabá nedokázala sa postaviť niekoľko hodín zatiaľ čo ja som v pohode behala po chodbe
Takže je to veľmi veľmi individuálne

zuzike123
27. aug 2024

Bolelo ma hrdlo a bolo mi na vracanie.

domkakvet
27. aug 2024

@romanita96 po prebudeni som potom este dlho spala, inak vsetko v pohode.

dollyzv
27. aug 2024

Ja som bola nenormalne hladna a mala som chut na rezen/zemlovku 😂😂 to bolo tie prve pocity, potom som bola jak mechom udreta 🙈

thereisabear
27. aug 2024

Ja sa zas vždy po narkóze cítim super, vyslovene mám dobrú náladu ako bežne málokedy.

romanita96
autor
27. aug 2024

@dollyzv koľko trval ten stav mechom uderena? 😀

minenkak
27. aug 2024

@romanita96 naposledy som sa úžasne vyspala ,ani neviem ako má vyplo,napapala som sa a šla som domov

minenkak
27. aug 2024

@romanita96 inak spím a prdiiim celý deň, ale není mi zle,len oddychujem

romanita96
autor
27. aug 2024

@nika_val nebola si potom ospala?? Ja idem na jednodňovku takže mňa pustia na obed domov ale mám obavu že má pustia ešte taku napoly spiacu 😀

minenkak
27. aug 2024

@romanita96 normálne pôjdeš domov a budeš doma oddychovať

romanita96
autor
27. aug 2024

@minenkak aj ja tak idem že na obed /po obede domov tak snáď aj ja budem v pohode. Mám malú dcéru doma tak neviem či sa mi podarí spat 🤷🏻‍♀️

minenkak
27. aug 2024

@romanita96 ja som behala normálne,tak muž nech sa postará

buberova
27. aug 2024

Chcela som ti napísať moju skúsenosť ale nemala som jednodňovú chirurgiu ale normálne som bola v nemocnici pár dní takže ti to asi nepomôže :(

nika_val
27. aug 2024

@romanita96 tiež som mala byt na jednodňovom ale nakoniec si ma museli nechať na pozorovanie ja som mala nejaké vyrážky po tele hneď po podaní anestézy (to som zabudla spomenúť vyssie) a nie nebola som ospalá
Na mňa tak inak dosť pozerali sestričky pretože ja hodinu po prebrati som sa sama postavila a išla na WC a sestrička na chodbe ma stopla ze kam som sa sama vybrala ze nemôžem bez spievodu ísť 🙈
Ale ako som písala pani co bola so mnou tak tej ako bolo zle, vracala tak potom aj spala zvyšok dňa (tiež mala byť na jednodňovej ale tým ze jej bolo tak zle tiež si ju nechali na pozorovani)

romanita96
autor
27. aug 2024

@buberova kľudne napíš 🙂 veď pocity po prebudeni je asi jedno či som na jednodňovej alebo viacdnovom pobyte🙂

romanita96
autor
27. aug 2024

@minenkak jasne on sa postará toho sa nebojím ale asi si budem musieť dať štuple do uší aby som nepočula mrnčanie 😀

nika_val
27. aug 2024

@romanita96 ono keď aj ideš domov v ten istý deň tak by si mala mat doma kľudovy režim, ležať co najviac a oddychovať
Nemôžeš dat dcérku niekomu postrážiť? Aby si si ten jeden deň aspoň poriadne oddýchla?

romanita96
autor
27. aug 2024

@nika_val ahaa, no tak mňa si tam nemajú kde nechať, jedine že by ma poslali do nemocnice 🤷🏻‍♀️
O malú sa bude starať muž ale vieš ako pri dieťati si neoddychnes úplne, stačí že bude mrncat a som hore 🤷🏻‍♀️a sama byť doma nemôžem ,mi povedali u dr ..ale snáď to bude v pohode 🙂

minenkak
27. aug 2024

@romanita96 proste deň po operácii vypnes a dieťa ťa nebude zaujímať,má sa kto postarať

michaela329
27. aug 2024

@romanita96 bola som výborne vyspatá 🤷 Keby som v správe nemala uvedené, že som bola intubovana, tak ani neviem. Po prebudení som sa išla sama raz vycikať - sestra ma skoro zabila za to 😃 V anestéze som bola takto trikrát a ešte k tomu raz v tej ľahkej bez intubacie. No zažila som ženu, ktorá vracala prúdom ešte na jiske.

gaaaa
27. aug 2024

@romanita96 Ja som bola na jednodňovej. 13.15 ma zobrali na sálu za 20 min.ma priviezli na izbu sestrička ma budila že mám už po zákroku . Chvíľu som ešte driemala ale počula som ako sa rozprávajú.Od 14.10 som už bola normálne hore sestrička mi pomohla pomaly posadiť trochu sa mi točila hlava potom sa so mnou trochu poprechádzala už sa mi hlava natočila a 15.30 som išla domov.Kazali mi len ležať potom pomaly piť spať sa mi už nechcelo až normálne večer som išla spať a na druhý deň v pohode len šetriaci režim som musela mať.

levantinka
27. aug 2024

@romanita96 Zrovna po takej vacsej operacii ked som mala rozrezane brucho, este aj hadicky, tak potom uz po som sa prebudila vedla operacky je taka ,,zobudzacia,, miestnost. A prisli pre mna sanitarka zo sestricku ze ma odvezu na izbu. A oni ze ,,jeee pani ...... uz ste hore? Uz to mate zasebu, ideme na izbu,, a ja vysmata jak leco ze ,,no parada 😀😀😀,, a v sekunde som sa posadila. Fakt nechapem jak cela pozasivana 🤣 to bola milisekunda asi. To teraz bych sa tak zlezma neposadila 🤣🤣. A sestricky hned z krikom ,,jeeeeejdanenky pani ..... nevstavajte nam, vy ste po operacii 😲😅,, a ja ze ,,No to urcite,, 🤣🤣🤣 a hned ma zase polahuvali. A potom sa na mne smiali, ze jaka som vysmiata 🤣

A pri poslednej, ta bola nedavno. Si tiez pamatam som sa zobudila v takej ,,zobudzacej,, miestnosti. A vtedy este pred som hovorila aj rodine ze jak ma dovezu na izbu pojdem ja normalne skusit spat konecne lebo mne sa tusim nikdy nepodarilo po operaciach nejak vyspavat. Skor opacne som bola cula. Ze tam ma zobudia a budem mat zavrete oci nech sa zase uspim. No lenze 😂... prisli tam akurat nova smena sestricky a ze uz je hore na mna. To som len sa rozkukala hned kde som. A zachvilku len pocujem rehot jak hovado od nich ,,ze pozrite sa ju natreli az po hubu,, 🤣🤣🤣🤣 a ja som nechapala ale mega som sa tam zacala sulat na tom. (Nastastie to nebola operacia ohladne brucha). No tak zistila som az na izbe ked ma doviezli. Sestricky dalsie usulane zo mna. A ze ,,skuste si pospat 🤭. Neboli vas nic?,, ja ze neee vobec,,... tak az potom ked som mohla vstat. Vstala som vlastne o 3 hodiny skor jak bych mala. Lebo ja uz som si zazila tam. A poznam sa. Isla som prve cikat, strasne mi trebalo. A ked som si umyvala ruky som vyprskla ked som sa zbadala v zrkadle 🤣🤣🤣. No natreli ma fakt az po hubu 🤣🤣🤣 Bola som medzi poslednymi a potom tam mali na operackach studakov. No a mne len vyberali nador z prsnika ale natreta som bola teda jak sa povi istota je gulomet 🤣 aj ruku som mala oranzovu. No celu hrud. Jak nejaka indianka 😂. No takze moje pooperacne stavy nejaka cast bola skor takato usmevna. Inac klasika. A viem ze uz tu pisem litanie. Ale jak som isla na druhy den potom domov, tak rozumej nemohla som sa tam sprchovat. Povedali ze az doma vecer. No a bol hic cize som mala len tielko, dole pyzamo a taky lahky zupan len prehodeny zlahka. Odvoz ma vyhodil kus od baraku, reku ja prejdem nemusia sa tocit. Ste mali vidiet tie pohlady ludi 🤣🤣🤣 ja v pyzame, zupane a hentaka oranzova 🤣 a sportovu kabelu cez plece 🤣 Inac ja som taka ze mne je uplne jedno co si kto o mne mysli.

diewcatqoo
27. aug 2024

Bola som takto na jednodnovej minuly rok, jednalo sa o kyretaz. Zakrok bol rychly, dve hodky po zakroku som isla domov. Fyzicky som bola ok, trochu sa mi plietli nohy akurat, ked som smatlala na parkovisko - parkovali sme daleko. Inak som sa cestou domov este zastavila v obchode na rychly nakup, doma som spravila jednoduchu veceru a k tomu som sa este na striedacku s muzom starala o dieta, ktore malo crevnu virozu.
Jednalo sa o moju druhu narkozu. Pri prvej som bola normalne par dni v nemocnici. Vtedy som bola este dieta. Zobudila som sa na to, ze mi sestricka hovori, ze mam byt ticho, lebi pobudim ostatnych pacientov z narkozy. Vraj som tam vykrikovala nieco.... teraz premyslam, ze ked som bola na tej kyretazi, tak sa na mna pri odchode vsetci usmievali jak slniecka... sakra, dufam, ze som nic nerozpravala 🙄

amelie2017
27. aug 2024

Bola som 3 krat, vzdy zavraty a zvracanie. Naposledy jednodnovka, prave na dcerine narodeniny. Kvoli tej nevolnosto si ma tam chceli nechat cez noc, ale som ich uprosila. Ked som sa najedla, bolo lepsie, ale na druhy den som este nebola schopna fungovat s detmi.

anjelicek26
27. aug 2024

Niekolko krat v narkoze a len jeden raz "neziaduce ucinky" doslova brutalna svalovica kazdy 1cm tela ma bolel, vraj zla reakcia na latku, ktorou ma uspavali, uz to mam v karte poznacene, teraz pri cisarskom mi dali nastastie nieco ineho... po zobudeni pohoda, trosku skriabalo hrdlo, ine nic...

maialeo
27. aug 2024

Asi zalezi od toho, co ti idu operovat. Mna po prebudeni este tlmili morfiom a po dalsje operacii som na dva dni "oslepla".... ako sucast operacie pecene.

cukroska
27. aug 2024

@romanita96 Zvládneš. Netreba sa báť. Chápem úplne. Každý má stres pred neznámym. Bude to OK.
Záleží o akú operáciu sa jedná aká dlhá a silná narkóza.
U mňa rôzne. Prvý krát ma nechali spať dlho. Ráno ma operovali a zobudili o pol tretej.Mala som strašnú zimnicu a myslela si,že mi ochrnuli nohy, hnusný pocit. Ale netrvalo to dlho. Chcela som sa posadiť a postaviť tak som bola ako opitá. Pamätám,že som nevedela ani sms dimov napísať,že je všetko ok.Neskôr mi povedali,že to s toho že operácia trvala dlhšie a nohy som mala dlho vyložené na koze.Gynekologické operácie. Druhá kratšia a prebudila som sa už na chodbe taká omráčená .Ale pri oboch som nechcela aby mi pomáhala sestrička osprchovať a zvládla som to sama. A pri kyrete (pri silnom krvácaní) to bolo v pohode.

cukroska
27. aug 2024

@nika_val Záleží aj od narkózy aká je silná a ako diho trvá operácia. Lebo tiež som to mala rôzne. Ale v celku v pohode. A mňa nebolelo nehako nič veľmi.

monillia
27. aug 2024

@dollyzv ja som bola v narkóze 4x a vždy po zobudeni som tiež strašne hladná.Ked som už po určitej dobe mohla jesť tak som bola ako batola len som spala zobudila sa a jedla a opäť spala