Anémia a gastroskopia

sofia1
4. aug 2020

Ahojte,zistili Vám anemiu,zvýšenú hladinu krvných dosticiek a posielali Vás preto na vyšetrenie gastroenterol.?Nemám vôbec problemi so zaludkom.Menzes mám cca 3 dni normálne krvácanie.Neviem čo mám robiť,bojím sa gastroskopie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gaaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofia1
autor
4. aug 2020

@viestta aha tak ešte ni nemusia hneď robiť gastroskopiu,ale prvé bude vysetr.stolice ?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofia1
autor
4. aug 2020

@viestta ďakujem skúsim sa ešte s obvodnou poradit

danielle77
4. aug 2020

ahoj, aj ja som mala presne ten istý priebeh ... bola som anemická, hneď ma objednali na gastro a keď boli výsledky OK, chceli na rekto ... no to som zatiaľ neabsolvovala

sofia1
autor
4. aug 2020

@danielle77 no ti to teda nemusím keď necítim bolesti alebo problém....neviem čo mám robiť...si bola na gastroskopii?

tana54
4. aug 2020

@sofia1 ahoj ja som bola na gastroskopii, není to nič hrozné neboj. Mňa dnes odoslal na kolono bez akýchkoľvek testov, krvi, vzorky stolice, odmietla som, tak mi dal termín na konzultáciu.

heidy222
4. aug 2020

@sofia1 Vela ludi ma zapal zaludka ktory krvaca a nevedia o tom. Neviem aky mas vek ale minimalne od 35 rokov uz pri anemii treba spravit gastroskopiu a kolonoskopiu na vylucenie rakoviny

sofia1
autor
4. aug 2020

@heidy222 bože to si.ma teda nepotesila😥😥😥

heidy222
4. aug 2020

@sofia1 ale to neznamena, ze je to teraz rakovina. Nechcela som strasit, ale zase ani zlahcovat. U Nas na oddeleni Mame starsich pacientov a ak je dovod na gastroskopiu anemia najdeme rakovinu Len u mozno 5%, zvysok su zaludocne vredy, zapaly zaludka, najcastejsie nenajdeme nic, ale urcite stoji za to dat si gastroskopiu spravit.

sofia1
autor
4. aug 2020

@heidy222 a prosím vieš mi poradiť kde v Ba najlepšie ísť?Nejaký šikovný,lebo čítam recenzie a zatiaľ nič moc.😥

sofia1
autor
4. aug 2020

@tana54 dala si si pichnúť inj.?No už teraz mám bolesti žalúdka, ze to nedam😔😥

evinqua
4. aug 2020

@sofia1 neboj sa, ja mam niekolko gastroskopii za sebou. Odporucam mudr.smutny v thalion za zel.stanicou nove mesto

sofia1
autor
4. aug 2020

@evinqua nie sú už náhodou assiduo?vraj sú na cintorinskej.su to oni?

evinqua
5. aug 2020

@sofia1 na tomasikovej

heidy222
5. aug 2020

@sofia1 oh to neviem, ja uz som 10 rokov mimo svk

sofia1
autor
5. aug 2020

@evinqua Ešte sa ta chcem spýtať keď ti umrtvovali hrdlo,tak nemala si pocit,ze sa dusis,že nevieš dýchať?

gaaaa
5. aug 2020

@sofia1 Nie neboj streknú sprej do hrdla hned h máš umrtvené a už aj ideš papať hadicu.Veľký nádych prehltnúť a potom už len kľudne budeš dýchať nosom.Ked ťa napne to je normálne,ja mám vždy gebriny až v uchu vždy sa na tom smejeme🙂

sofia1
autor
5. aug 2020

@gaaaa bojím sa toho spreju,či sa dusiť nezacnem,lebo aj teraz v krku cítim ako by gucu...možno reflux

gaaaa
5. aug 2020

@sofia1 Nie neboj nezačneš.Ja som sa tiež toho bála a mám panickú poruchu.Kľudne si budeš dýchať neboj. ked sa naozaj tak bojíš tak si daj pichnúť injekciu,aj ked na tých pár minút je zbytočné.Môžeš niečo cítiť v krku aj zo psychiky máš strach.

evinqua
5. aug 2020

@sofia1 nie, sprej a za minutku uz som lezala na boku a robili hadicu, len dychat ako instruuje sestricka a vsetko bude v pohode