Anémia

luciik2111
27. sep 2024

Ahojte,iba sa chcem opýtať či sa niekto stretol s tým ,že by bral dlhodobo železo a aj tak mal výsledky ešte nižšie poprípade čím to bolo spôsobené

jankak055
27. sep 2024

@luciik2111 stretol mam znamu s poruchou vstrebavania. Je celiaticka.

slovakboy
27. sep 2024

@luciik2111 anémiu môže spôsobiť aj dlhodobé užívanie niektorých liekov. Psychiatrické lieky alebo lieky na epilepsiu.

glade22
27. sep 2024

Keď železo nemá efekt, pravdepodobne je problém do vstrebavanim

eliska13
27. sep 2024

@luciik2111 silný menzes, alebo porucha vstrebávania.Po ako dlhej dobe bol kontrolný odber?

spanielka44
27. sep 2024

Lepšie sa železo vstrebáva z potravín takze pridať do jedálnička brokolicu, špenát, fazulu atd… nekombinovat to s mliečnymi výrobkami, tie znižujú vstrebávajú železa takisto aj vajcia

luciik2111
autor
27. sep 2024

@eliska13 menzes práve mávam v poriadku,že ani neviem o tom aj pomerne krátko. Odber bol teraz po troch mesiacoch čo som aktívne brala aj železo v tabletach aj tekuté a v strave ani nehovorím a ešte to aj kleslo

gumkac19
27. sep 2024

@luciik2111 možno treba doplniť aj B
To tiež môže byť dôsledkom nízkeho železa

rika44
27. sep 2024

@luciik2111 treba zistiť z čoho anémia je, či je to samostatné ochorenie alebo príznakom iného ochorenia...ja užívam maltofer, zlepšuje sa to, ale zároveň sa liečim z ochorenia (medzi príznak patrí anémia v mojom prípade)..

snehovakralovna
27. sep 2024

@luciik2111 lekar ti nepredpisal nic na doplnenie zeleza? Ja uzivam tardyferon,organizmus mi nevstrebava fe z potravy, bola som na gastre,cakam na vysledky a caka ma?aj kolono. Snad to nebude celiakia.

luciik2111
autor
27. sep 2024

@snehovakralovna ja beriem maltofer,aj nejaké tekuté železo s tým aj kyselinu listovú občas vitamín c ,b,d robili mi aj kolono aj gastro nič nebolo potvrdené.
Teraz ma caka hematologia nejaké odbery, poprípade infúzie a také neviem presne hlavne najbližší voľný termín mali až o pár týždňov a ja už fungujem dlhší čas na autopilota prespim aj 13h vkuse