Androgénna alopécia - vaše skúsenosti

pipi4206
26. mar 2021

Ahojte, je tu niekto kto týmto trpí? ja som to začala riešiť nedávno lebo už som sa nemohla pozerať na to akú mám plesinu na hlave, nemôžem nosiť ani rozpustené vlasy, som z toho psychicky na dne.. kozna mi predpísala Alpicort F a odporučila tabletky Ducray anacaps reactiv. vodičku pouzivam už skoro 2 týždne a tabletky len 5 dni ale mám pocit že sa mi to len zhoršuje a že mi padá ešte viac vlasov alo pred tým. myslite že to môže byt tak že majú vypadať tie staré vlasy aby mohli po čase nárast nové? mám strašný strach že o mesiac keď pôjdem na kontrolu nebudem mat už ani jeden vlasy na hlave. čítala som aj na internete o tomto ochorení a že vraj na toto nepomôže už níc len transplantácia a toho sa bojím :/ dúfam že je tu niekto kto to ma aspoň podobne a bude mi vedieť poradiť, cítim sa strašne zle kvôli tomu, každý deň stojím pred zrkadlom a plačem..

ladybug138
26. mar 2021

@pipi4206 ahoj, s tymto ochorenim sice nemam skusenost, ale tiez som takmer pred rokom ostala bez vlasov...po silnej chemo mi vypadali vsetky vlasy, mala som ich po pas...bolo to zle, ale zvladla som to...existuje vela krasnych parochni, ja som mala taku, pri ktorej vobec nebolo poznat, ze su to umele vlasy, kazdy mi ich chvalil a boli stale upravene...prajem ti, aby sa padanie vlaskov zastavilo, viem, ake to je ❤️

hiddenobject
26. mar 2021

Ahoj. Stitnu zlazu mas skontrolovanu? Ja som mala plesiny na hlave kvoli tomu, ze sa mi rapídne zhorsili hodnoty..

chrumka120
26. mar 2021

@pipi4206 nemám skúsenosti ale čítala som o tomto ochorení, úplne chápem, že to človeka musí riadne trápiť, držím palce nech niečo zaberie

pipi4206
autor
26. mar 2021

@hiddenobject štítnu mám v poriadku, vraj to môže byt spôsobené stresom a aj dedične

bebotka
27. mar 2021

@pipi4206 ahoj môjmu mužovi sa začali robiť tiež také miesta, ale na tvári a krku, proste vôbec mu tam nerástli chlpy, chodil s tým ku kožnej, lebo nebol naučený každý deň sa holiť, a vyzeralo to dosť divne s tými holými miestami. mal nejaku vodičku, krem, ale nepomohlo mu nič, asi po roku mu to začalo znovu zarastať, doktor určil, že to má zo stresu a bol vybavený

renata1405
27. mar 2021

Hormony mas v poriadku?

pipi4206
autor
27. mar 2021

@renata1405 povedali mi že mám zvýšený testosterón

renata1405
28. mar 2021

@pipi4206 V tom pripade by ti pomohla hak. /vreya/.

zara0201
28. mar 2021

Nie,nepomoze nic. U nas je dedicna. Ratam do buducna s transplantaciou.

lilli339
28. mar 2021

v Kosiciach je GEVE klinika, zaoberaju sa transplantaciou vlasov, ale v pripade ziaen ju povazuju za konecnu, pred tym mozte vyskusat ine metody ako alopeciu zvratit,pripadne zastavit. Kludne si dajte do googlu GEVE knikika Kosice a popozerajte si ich vysledky a pracu. Dr. NESTOROVA sa tomu venuje.

lilli339
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilli339
28. mar 2021

Mnohim pacientom s alopeciou pomaha Mezoterapia, prikladam link kde si o tom precitate viac. konzultacia je bezplatna a lekarka by Vam vysvetlila ake moznosti mate. pokial mate Alopeciu potvrdenu a dedicnu, je moznost s mezoteraiou a vhodnou liecbou jej nastup oddialit az zastavit na urcity cas.

https://www.plastickachirurgia.sk/zakroky/vlaso...

renata1405
28. mar 2021

@lilli339 Ja teda AA nemam a tiez som bojovala s nadmernym padanim vlasov teda som tiez vyskusala vlasovu mezoterapiu XL aj plazmaterapiu... terapiu kmenovymi bunkami a vysledok??? Nehorazne peniaze som vyhodila da sa povedat do kosa... nepomohla... mala by som za tie € 3 parochne zo zivych vlasov takze ja mezoterapiu proti padaniu vlasov NEODPORUCAM ona pomoze jedine zlepsit kvalitu a hrubku na par mesiacov inak nic. Mne pomohla iba antikoncepcia po tyzdni mi prestali padat ale musi obsahovat ten 1 hormon co ma Diane35 Chloe Minerva alebo Vreya. Viem ze je to svinstvo no ine mne naozaj nepomohlo a radsej HAK ako chodit plesata.

pipi4206
autor
28. mar 2021

@renata1405 a nepribera sa z toho?

renata1405
28. mar 2021

@pipi4206 Ja som nepribrala ale neberem ju este dlho ked som sa opytala lekara tak mi povedal ze sa pribera z jedla a nie z hak.Inac skuste si este vyguglit liek complidermol je volne predajny a tiez sa uziva pri hormonalnej nerovnovahe a pri prebytku testosteronu mne pomohol na nejaky cas ak nechcete hak a potom este vodicky na vtieranie Belohair Minorga alebo Neocapil.

pipi4206
autor
28. mar 2021

@renata1405 neocapil som si všimla že sa už nepredáva všade je vypredaný, mne kozna predpísala ten alpicort f že to podporuje žensky hormón

michalka78
28. mar 2021

ahojte..my doma bojujeme s alopecoiu..moja 13násť ročna dcerka nemá polovicu vláskou...som z toho na nervy...začalo to ked mala asi 8 rokov vzadu-tak sme prestali robiť copíky...potom po bokoch...kúsky zarastli,ale nie všetko,no dalo sa zakryť ostatnými vlasmi..teraz jej na vrchu hlavy chýba celá pravá polovica...trhá mi to srdce,kupujeme klobuky,šatky,lebo z parochne má paniku-neviem prečo ale parochne ju desia....no my máme nato diagnozu..dcerka má downov syndrom....tieto deti mávaju alopeciu...tiež sme prešli všetkými možnými vodičkami,šamponmi,dietami a mali sme aj Aplicort,ale len na chvílu...začali jej tam po aplikácii darsonvalovým prístrojom rásť baby vlásky-biele, tenké..no bohužial bez pigmentu...dr.na kožnom nám povedala že stratu pigmentu spôsobuju hormony...lieči sa aj na štitnu žlazu ale teraz ideme na kontrolu,či nieje dávka nízka,kedže už je v riadnej puberte...viem že náš prípad je troška iný ako tvoj..ale mala som potrebu sa troška vyrozprávať...môže to byť aj stresom a vobec to nemusí znamenať že vlasy ti nedorastú,lebo mám jednu známu ktorej vlasy padali zo stresu v zlom období a teraz je všetko ok......dúfam že ma tu neukamenujete že som ešte viac vystaršila...

hiddenobject
28. mar 2021

Skuste sa zamerat aj na prirodne antiandrogeny. Myslím, ze jednou z nich je aj soja.. ked by ste mali zaujem, poslala by som vam zadarmo nejake doplnky vyzivy, co mi dali z rodiny, ked som mala ja ten problem. Vobec som ich neotvorila. A teda dufam, ze uz ich nebudem potrebovat...

luluca619
13. máj 2022

Ak je štítna žľaza a očné vyšetrenie ok (tuto sú častokrát príčiny alopecie), potom stále netreba strácať nádej. Viem o jednej žene, ktorá nemala 6 rokov vlasy na hlave (alopecia). Po niekoľkých mesiacoch užívania tekutých suplementov má dnes zarastenú hlavu svojimi vlasmi. Všetci, čo ju sledujeme, jej veľmi fandíme, pretože kto trochu čosi vie o alopecii, tak vie aj to, že to nie je žiadna sranda a obzvlášť pre ženu. Nebudem tu radšej písať konkrétne produkty, pretože treba povedať aj to, že si dala neskôr vyšetriť črevný mikrobióm a následne podľa toho upravila aj suplementy (začínala základnými a keďže ide o sieťový marketing, neviem, či nie je zakázané tu uvádzať konkrétne produkty). Jej fotky sa sem bez jej vedomia neodvážim dávať. Dôležité je tiež a ona to tvrdí, NIKDY SA NEVZDÁVAŤ a veriť, že vlasy opäť môžu narásť a to aj vtedy, keď už ani lekári tomu neveria. V žiadnom prípade prosím nehádž flintu do žita a neuvažuj o transplantácii ako o jedinej možnosti, pretože toľkokrát už lekári ľuďom povedali, že sa niečo nedá vyliečiť/vyriešiť a ono sa to aj napriek tomu stalo. A určite mi dajú všetci za pravdu, že aj psychika je naozaj mocný čarodej a do veľkej miery zohráva aj ona rolu v tom, ako zdraví budeme alebo nebudeme.

fc
6. okt 2022

@luluca619 môžem sa opýtať, ako sa dá vyšetriť črevný mikrobiom? Čo to vlastne znamená? Ja mám tiež všetko ok, len zápchy ma trápia , tak uvažujem, či to padanie vlasov nie je z nepracujúcich čriev ....mne však už roky na zápchy nezaberá nič, iba laevolac...a vyskúšala som už toho naozaj veľa....

badimeria
22. nov 2022

@ladybug138 ahoj prosím odkiaľ si mala parochňu Dakujem

salonka22
2. okt 2023

@ladybug138 ahoj, prosim ta, kde si nasla take parochne? Mam pocit, ze na svk sme v tomto strasne pozadu