Androgénna alopécia u ženy

25. sep 2021

Ahojte, čo vám pomohlo na padanie vlasov v dôsledku androgénnej alopécii? Vlasy padajú a padajú, na vrchu hlavy už som takmer plešatá, hlavne keď si vlasy neumyjem je to vidno, keď sú zležané alebo tak, a nechcem ich každý deň umývať. Čo by mohlo pomôcť, u všelijakých lekárov som už bola, nikto mi nepomohol takže na to už nespolieham. Prípadne aké šampóny používate, bez sulfátov, parabénov? Poraďte 🙂 Ďakujem.

marcellka32
25. sep 2021

Skús z lekárne lopuchovy alebo zihlavovy šampón, na druhý deň dávam suchý šampón batiste, vlasy vydržia 3 dni bez umytia, mám tiež riedke vlasy, vnútorne biotin, pantenol, a skús ryžu namočiť na 3 hodiny do vody, zlej a tou vodou si rob masáž, takisto som varila toto: bobkové listy, klinčeky a rozmarín som varila vo vode 15 minút, s vychladeným oplachuj vlasy...takisto varím aj žihľavu vo vode a namocim hlavu do hrnca..ja už nekupujem nič chemické

autor
25. sep 2021

@marcellka32 aká značka to je prosím Ťa ten šampón?

andrea163
25. sep 2021

No neviem, takéto vypadávanie vlasov je hormonálneho pôvodu, preto nepredpokladám, že lopúch alebo žihľava na to pomôže ...

autor
25. sep 2021

@andrea163 ano to je, hormóny mám ,,zbláznené" ale neviem ako sa s nimi popasovať

marcellka32
25. sep 2021

Samozrejme mám za sebou vyšetrenie štítnej žľazy

andrea163
25. sep 2021

aj ja mám rovnakú diagnózu a som z toho zúfalá .... bojím sa, že nám niet pomoci ...aktuálne som si kúpila Alpecin pre mužov ... keďže to spôsobuje mužský hormón ...

8611
26. máj 2024

@andrea163 dievcence aj vam pomohlo nieco
@andrea163