Alventa - pozitívne skúsenosti

janka2112
12. mar 2019

Ahojte, včera mi doktorka miesto seraxatu/ nezaberal dobre/ zmenila na alventu. čítam samé negatívne recenzie, má niekto pozitívnu skúsenosť?
ďakujem

jaanulina
12. mar 2019

@janka2112 mne pred rokmi pomohla preklenut tazke obdobie, brala som cca 6 mesiacov, potom postupne vysadila...kym zabrala tak to trvalo asi 8 dni, ale pamatam sa, ze ten den ked mi zabrala mi bolo total fajn 🙂

evinku
12. mar 2019

@janka2112 ahoj... Mam tiež pozitívnu skúsenosť s Alventou... Veľmi mi pomohla pri ťažkom období... Nieje silná a nieje človek ba nej závislí... Postupne vysadzala a dnes už úplne bez nej a v super stave.... Môžem doporučit...

janka2112
autor
12. mar 2019

Jemine baby ďakujem
kde som o nej čítala tak samá negatíva, ako bolo ľuďom z nej zle, ako im vypadávali vlasy atd atd....dúfam že zaberie ok, mám úzkostnú poruchu a ťažšie životné obdobie tak sa to dalo očakávať.
ešte raz díki a pekný deň

jaanulina
12. mar 2019

@janka2112 tiez som mala take uzkostne stavy, prve dni boli tazke, ten tyzden treba vydrzat, ale potom som sa fakt citila super 🙂

lucia851
12. mar 2019

Ja som sa z Alventy velmi potila,teraz beriem Duloxetin a Tritico

reabullow
12. mar 2019

@janka2112 ak si dobre pamätám my sme si písali ohľadom toho seroxatu že ani mne dobre nezaberá tak som rada že ti lieky zmenili a prajem ti nech už sa cítiš výborne 😊ja idem v pondelok na kontrolu po 2 mesiacoch a seroxat stále neúčinkuje tak ako by mal tak som zvedava čo mi lekárka povie

janka2112
autor
12. mar 2019

@reabullow ďakujem, áno písala som tu, lebo sme sa rozhodli zmeniť lieky, ináč dr.povedala že môže byť aj príčina o akej sme si písali v téme seroxatu a to výroba lieku v PL a Rumunsku, aleže teda nebudeme už riskovať a zmenila mi na alventu, ibaže máločo pozitívne som počula na ňu.
uvidm, mozn o práve mne sadne. Daj vedieť ako si dopadla. Dakujem

janka2112
autor
4. apr 2019

@reabullow ahoj, ako si na tom?

reabullow
5. apr 2019

@janka2112 ahoj,seroxat mi nechala a pridala mi ráno a na obed frontine 0.25mg ale dávam si ju len rano lebo mi to stačí a cítim sa o 100 krát lepšie 😊tebe je ako?

ivka185
5. apr 2019

Ahojte ja beriem alventu uz niekolko rokov a nemam z nej ziadne neziaduce ucinky, ani nijake problemy ,ucinkuje ok.

janka2112
autor
14. apr 2019

@reabullow ahoj,nooo javilo sa to ok,lepšie než so seroxatom v tomto obdobi (seroxat v minulosti bola top voľba).....posledné dni mi je však nejako nijako.
Aj úzko ráno miestami
Minule ma v noci chytil panicky záchvat-kolegyňa na hoteli čo so mnou bývala skoro volala prvú pomoc🙂
Nie je to ono.som bez nálady,veľmi sa sledujem,som vkuse unavená a každý deň sa teším na večer keď pôjdem spat.dost pruser na moju aktívnu povahu.

janka2112
autor
14. apr 2019

@ivka185 ďakujem za povzbudzujúcu odpoved

mekicom
3. aug 2019

@janka2112 ako tí zabrala Alventa,mne ju dr.predpisala ale ja neviem či to užívať

janka2112
autor
11. aug 2019

@mekicom ahoj
Beriem ju a celkom fajn sa cítim

mekicom
11. aug 2019

@janka2112 za ako dlho ti zabrala a ako sa prejavil nástup účinku

mekicom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esselte
30. nov 2020

@janka2112 ahoj, ja sa presne toho teraz bonim, beriem. 2 krat denne alventu uz treti mesiac, ale postupne som navysovala, beriem 150 ráno a 150 na obed, ako na teba posobila, pomohla ti nakoniec?

ivka185
30. nov 2020

@esselte ja beriem alventu uz 15 rokov jednu tabletku rano, nic viac som nebrala ,uz nepametam za ako dlho zabrala uz je to davno, ale ja pri nej fungujem normalne, nemam s nou problem.Samozrejme ze su dni ked ani mne nieje dva krat dobre,ale da sa to zvladnut bez vecsich problemov
Neviem ine lieky posudit,lebo nic ine som nebrala.

esselte
1. dec 2020

@ivka185 ahoj, takže dnes som musela ísť k lekarke, zistili sme, ze beriem vysoké davky, mam serotoninu az veľa, takže alventu mi nateraz vysadila na týždeň, aby som sa znortmalizovala, dala mi diazepam 3 krat denne a večer kvetiapin sr, ten by mal pôsobiť 24 hodin, o týždeň idem na kontrolu, ja som brala 2 krat po 150 mg alventy

esselte
1. dec 2020

@ivka185 ty berieš len jednu tabletku, asi ani mne nebolo treba navysovat, ale co uz, hlavne, ze je lekárka ústretová

labajka
1. dec 2020

Ahoj. Mala som Escitalopram a v septembri som prešla na Alventu. Za mňa 100 a 1.Kým Alventa poriadne zabrala, bolo mi tyzden horsie. Potenie a uzkosť. Ale potom to odišlo a je mi super.

ivka185
1. dec 2020

@esselte Ano len jednu 150 mg rano.

janka2112
autor
12. dec 2020

@esselte ahoj
Áno zabrala
Ale posledné dni mi býva úzko a nervózne
Nechápem
Dnes som to preberala v hlave že čo sa vlastne zase deje so mnou ☹

johoda
10. jan 2021

@ivka185 ty berieš alventu 15 rokov???Chcela by som tvojho lekára,ja som brala Alventu prvý krát v r. 2013, zabrala super, no po roku, keďže mi bolo dobre,mi doktor povedal, že už ju nepotrebujem, vydržala som pol roka a všetko sa vrátilo, zasa mi ju predpísal a po roku zasa zobral!!! Už to urobil štyri krát, je ťažké si od nich odvykat a tak isto zvykať.Vzdy som brala iba 37 mg. denne a stačilo mi to, strašne ma trápi, že mi ich nechce nechať na stálo, teraz znova po pol roku bez nich to zasa začína. . . točenie hlavy, závraty, vnútorné chvenie, zvláštny strach, úzkosť,. . . už teraz mám strach, ako ho presvedčím, že ich potrebujem, jediný nežiaduci účinok mám padanie vlasov, ale je mi s nimi oveľa lepšie ako bez nich

ivka185
10. jan 2021

@johoda Ahoj ano beriem ich uz mozno aj viac ako 15 rokov , lekar to nechava na mna ,hovori ze ked chcem vysadit mozme sa pokusat je to na mne ako chcem. Raz som skusila ,neviem presne kolko rokov do zadu vysadit, ale myslim si ze trebalo na to ist pomalsie a znizovat ,ale ja som vysadila zo dna na den, 2-3 mesiace bolo dobre a potom som citila ze sa to pomaly vracia, tak som hned nasadila naspet,uz som nechcela zazivat to co na zaciatku liecby.No a beriem ju doteraz, 1tabletku rano nemam problem zobrat a fungovat normalne , jak sa trapit cely zivot. A lekar moje rozhodnutie nastastie respektuje a hovori mi ,ze je to na mne ,ak rozhodnem vysadit mam mu to povedat. Ale neuvazujem o tom aspon momentalne je mi dobre tak a neriesim to.

johoda
10. jan 2021

@ivka185 tak to môj doktor má asi iný názor, keď mi ich zobral prvý krát, po roku, no fajn, chcel to vyskúšať, ale vrátilo sa to a on to aj tak vždy po roku - dvoch skúša znova, akosi ma nechce pochopiť, je to pre mňa utrpenie, ten prvý mesiac bez nich mám pocit, že som iný človek a tie nálady, podráždenosť,. . . ešte že mám tolerantné ho a chapaveho partnera a keď sa to začne vracať, najviac som vydržala asi rok, zasa kým tie lieky zaberu a to ho musím najskôr presvedčiť, že ich znova potrebujem.Vzdy som brala iba najmenšiu dávku a stačila mi, tak naozaj nechápem, prečo s tým má taký problém.Ked ich beriem, nemusím brať nič iné, žiadne lieky od bolesti ani nič podobné, je mi super a ja si myslím, že menšie zlo je užívať minimálnu dávku antidepresív ako nejaký Ibuprofén!!!

ivka185
10. jan 2021

@johoda urcite ano, no neviem preco tak reaguje tvoj lekar, moj chvalabohu s tym nema problem a vieme sa dohodnut, ja ti poviem popravde ani neviem ze sa liecim na uzkost, zoberem rano tabletku ako niekto od tlaku alebo na nievo ine a fungujem normalne praca, domacnost,nakupy atd... proste normalny zivot.Samozrejme ze je aj den ked nemam naladu alebo mi je pod psa ale neda sa to porovnat s tym co som prezivala na zaciatku liecby.Tiez neberiem vysoke davky 75mg,lekar hovori ze je to len udrziavacia davka.Skus sa s nim porozpravat,povedat ze sa nechces tak trapit a chvela by si ostat na tej udrzavaciej davke a ak nesuhlasi alebo nepochopi tak je tu moznost zmenit lekara ide prefsa o teba tvoje zdravie a on by to mal chapat a respektovat.

johoda
10. jan 2021

@ivka185 ďakujem za radu a pochopenie, možno by som naozaj mala zmeniť lekára

ivka185
11. jan 2021

@johoda neni zac rada ti pomozem ,poradim ak to budem vediet.Drzim palce aby ti bolo dobre.

esselte
23. jan 2021

Ahoj, mne pridala lekarka alventu 0,75 mg, beriem teraz tiapridal, diazepam a vecer kvetiapin Sr, bojim sa, povedala, ze to nie je velke mnozstvo, tak ze mam skusit, ak by bolo zle vysadim